Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci - jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice. Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama. S pomocí duchů rodinných předků a rodinného draka strážného zachrání Mulan Čínu před krvelačnými hordami divokých Hunů a pro sebe a svou rodinu získá úctu celé země. (oficiální text distributora)

Falstad

Úžasná disneyovka, která jak pobaví, tak zároveň i poučí. Je dobré, že autoři od Disneyho stále hledí nejen na to aby se jejich pohádky líbili, ale také na to aby poučili. Jako každá pohádka i zde vyhrává dobro nad zlem, navíc příběh výborně vyjadřuje myšlenky feministických organizací, což je skvělé protože dívky by měly už od dětství vědět, že jsou si rovni s muži a že ve výběru poslání/zaměstnání by neměly hledět na odvěkké předsudky. Asi nejlepším prvkem celého filmu je hudba, co písnička to hit - přesně v Goldsmithovu stylu. Prostředí historické Číny je také vítanou a velmi unikátní změnou. ()

Veniss

Vidět ten film před deseti lety, určitě by ode mě dostal vyšší hodnocení. Asi jsem zmlsaná současnou nabídkou animovaných filmů. Nicméně na odvážnou a půvabnou Mulan s potrhlým dráčkem a roztomilým cvrčkem bude vždycky příjemný pohled, zaslouží si pěkné 3*. ()

johny95

Mushu robí Legendu o Mulan nazabudnuteľnou. ,,Dishonour! Dishonour on your whole family! Dishonour on you! Dishonour on your cow!" ()

RigorMortis

Z časov, kedy Disney za niečo stál. Vtipné, veselé, so super piesňami a pointou. Dokonca aj český dabing bol dobrý, čo sa často nestáva (obvykle už z princípu sledujem filmy v origináli s titulkami). A Mushu! Som zvedavý na čínsku prerábku s Yifei Liu, hoci som už na ňu počul mnoho kritiky. ()

AgnesDee

Krásná animace, vtipné vedlejší postavy, velmi dobrý příběh s poselstvím a celkem i dobré písničky, i když by se to obešlo i bez nich. Jsem velmi spokojená. A teď se ještě podívat na tu moderní hrůzu. ()

helrohir

Vynikajúca disneyovka, ktorá perfektne skĺbila príbeh o vojne, láske a odvahe, zasadený do starovekej Číny, so skvelým humorom. Výsledný mix je tak zábavou, ktorú si užijú všetky vekové kategórie. Film má plynulé tempo, a animácie (hlavne tie na pozadí) opäť hľadajú inšpiráciu v umení pochádzajúcom z daného prostredia, teda v tomto prípade pripomínajú čínske krajinomaľby. 80%. ()

Dass

Solidní disneyovka opírající se o tradičně dobrou animaci a jistou atraktivitu staré Činy. Žel disponuje i obvyklými nedostatky např. přílišná dětinskost a jednodućhost vyprávění. ()

Weirdman

8/10... Mal som 11 keď som si požičal Mulan na VHS. Tak neskutočne ma uchvátila, že som kukal jak puk a pustil som si ju hneď trikrát za sebou... Ale teraz mám už o 8 rokov viac, moje detské srdce stvrdlo a jediné čo ma uchvátilo bola neskutočne premakaná akčná animácia. Najmä pri scéne v priesmyku som len vytriešťal oči... Príjemné bolo aj rýchle odsípanie jednoduchého príbehu a s nadhľadom braný sentiment... ()

Pavlin

Podle čínské básně zpracovaná kreslená pohádka,která dokáže oslovit i ty dříve narozené.Dobrodružný příběh plný krásného humoru,ale i vypjatých okamžiků.Moc hezká animace,příjemná hudba a ten malý dráček byl kouzelný.Spolu s Cestou do fantazie pro mě jasně nejlepší animák.Možná vůbec nejlepší. ()

Filousik

K tomuto filmu mě dovedla píseň, která zazní při tréninku nového vojska. A musím říci, že i když jsem se díval na film ve věku, pro který určitě není určen, dosti jsem se pobavil. Film má spád, pěknou animaci i zobrazení dobra a zla. Nechybí mu vtip, který je dle mého šitý na míru cílovému publiku, ani "temná atmosféra". V neposlední řadě hudba je úžasná. ()

tonton78

myslím že tohle je neprávem opomíjený film z Disneyho dílny...uřvaná Sněhurka, nudná Popelka, vydechlá Kráska,,,,Mulan by jim všem nakopala prdel a Mu Shu by do toho hláškoval jako poslední Skaut ()

elanista1

Aj ja som sa nudil, nebavili ma uz tie tisickrat omielane klise ktore mozno v animakoch vidat, a nepresvedci ma ani skorsi rok vyroby. Okrem vtipneho draka niet zaujimavej postavy, slza mozno parkrat moze vyjst ale celkovy pocit je len priemerny. A pozeral som to len kvoli soundtracku My reflection a nekompromisne tvrdim, ze zaverecna piesen od Christiny Aguilery ma vacsiu hodnotu ako dohromady cely film, ktory nebol zly! ()

Charlinka

Film, který mě dokáže rozesmát i rozbrečet a to v rozmezí několika sekund. Bylo zajímavé vidět kde se Jackson evidentně nechal inspirovat při natáčení Pána Prstenů. ()

eMeMko

Zajímavý asijský příběh, povedené dialogy, klasická disneyovská animace - prostě není důvod toto dílo nezhlédnout. Postavy mají hloubku, vypíchnul bych zejména hlavního záporáka a pak minidráčka, jehož dialogy celému filmu vládnou. Děj není nudný, překvapení se taky dočkáme, takže čtyři hvězdy celkem jasné. ()

Eywa11

"Kvet čo kvitne v tieni osudu, je najvzácnejší a najkrajší zo všetkých." Slečna muž (však Mushu!) je skvelá Disneyovka! Neviem či sa mi to tak páči, pretože keď som bola malá, tiež som chcela byť muž a čínska kultúra sa mi vždy páčila tiež. :) Mushu je strašne podarený, hneď by som brala takého papulnatého dráčika doma. Príbeh má skutočnú silu a je strašne krásny a ja sa asi idem hanbiť do kúta, že som nedala plný počet!(hanba celej tvojej rodine, hanba aj tebe, hanba tvojej krave! :D ) ()

dudo24

Páčilo sa mi to. Veľmi sympatická Mulan, rebel v srdci proti zle nastavenej spoločnosti – nedá sa ju nemilovať. Zmixovaná čínska a japonská kultúra sa dá prekusnúť. Nevedel som sa ale preniesť cez Eddie Murphyho v roly malého, otravného, geto rozprávajúceho, červeného draka. Plus dávam za vodcu Hunov. ()

Mulan sehnala záporáka

Mulan sehnala záporáka

27.07.2018

V chystané hrané adaptaci disneyovské pohádky Legenda o Mulan si postavu záporáka Khana zahraje Jason Scott Lee (Dračí život Bruce Lee, Tygr a drak: Meč osudu). Film už nějakou dobu chystá režisérka… (více)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

Smršť koncertů filmové hudby se blíží

25.09.2013

Dobrá zpráva pro všechny příznivce filmové hudby: Pražský filmový orchestr připravuje pro letošní podzim velikou sérii koncertů v celé republice, dvakrát zavítá i do Bratislavy. Orchestr, zaměřený… (více)