Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

JohnSmith

Neeson a Rush zahráli své role na výbornou. Trochu mě mrzel ořezaný začátek, který se částečně objeví retrospektivách a vyprávění, ale i když je to moc pěkné zpracování, nevyrovná se tomu s Gabinem. ()

mirec88

Milujem Bedárov, hoci som ich nikdy nečítal - príliš hrubé na môj vkus. Toto spracovanie som chcel vidieť už len preto, že tam hrajú výborní herci a nesklamalo ma. Síce to nebolo také dobré ako tie staršie verzie, ale rozhodne ma to zaujalo. Uma Thurman, Geoffrey Rush, Liam Neeson boli výborní. ()

Roseinka

Moc hezký film s výborným obsazením. Překvapila mě tu Uma, zahrála to fakt skvěle. Zatím jediní Bídníci, co jsem viděla, takže uvidím, zda se mi víc zalíbí ještě jiná předloha. ()

Autogram

Posadnutosť spravodlivosťou, ktorá nevedie k spravodlivosti. Prevedenie tejto klasiky o stupeň lepšie ako v novšej muzikálovej verzii a hlavne o niečo viac pochopiteľné. V hlavných postavách Rush a Neeson nesklamali a rovnako nesklamal výborný Kostkov dabing, ktorý Neesona dabuje už tradične. ()

klima777

Marius byl zlatíčko bez poskvrnky. Javert sošný, okovy těžké a voda studená. Aneb jak vyrobit happy end a nevylekat diváky. Kouká se na to přece tak hezky... ()

Kroc

Myslím že to bylo opravdu dobře zpracované téma knižní předlohy podle V. Huga. Liam Neeson je fakt v roli Jeana Valjean dobrej a holkám doporučuju se mrknout na Maria (Mariuse?) ;o) ()

Almásy

jeden z mojich najoblubenejsich filmov. geoffrey rush je vynikajuci, vsetci zdatne sekunduju. uz mi len ostava sa pustit do knihy :) ()

Styxos

Bídníci mě ultimátně položili do kolen - toto není film, to je herecký koncert, kterému vévodí výkony úchvatného Liama Neesona a Geoffreyho Rushe a hudba hudebního mága Basila Poledourise. Celý příběh pak krásně ukazuje, jak to vypadá, když jsou ti zlí vlastně dobří a ti dobří zase zlí. Více takových úžasných filmů, více takových filmových skvostů :) ()

1kiki16

Jsem dost zklamaná, jak tvůrci vůbec mohou uvádět, že je to podle Hugova románu, když je skoro vše přikrášleno k horšímu a něco změněno úplně, někde ani jména nejsou stejná, to už mi nepříjde vhodné, aby se oháněli, že je to podle o tolik lepšího díla. Je to opravdu veliké zklamání a nikdy by mě nenapadlo, že muzikál bude více podobný knize a o tolik lepší, než film. Tohle nezachrání ani dobří herci. To bylo k předloze, pokud by se to bralo jako film, který není podle knihy, tak není špatný, je docela dobrý, ale nic, co bych toužila vidět znovu ()

voleman

Velmi dobrý film se skvělou ponurou atmosférou a s ještě lepšími herci. Hlavně ústřední dvojice Liam Neeson a Geoffrey Rush byla skvělá. Jinou adaptaci bídníků jsem sice zatím neviděl, ale tohle se mi hodně líbilo, ikdyž na úplně plný počet hvězdiček tomu něco málo chybělo, ale přesně nevím co to bylo. Takhle to jsou hodně silné 4*. ()

Casablanca

Velký odklon od předlohy, spousta amerických vkladů, všechno viděno černobíle... Body hlavně za výpravu, herce a mou slabost pro Huga. Jinak jsem měla chvílemi chuť křičet na televizi. ()

Maynard.

Ne, ne, ne. Tahle verze jednoho z nejčastěji natáčených filmů se mi napáčí... Sice je asi nejvíc nadupadná co se týče hereckýho obsazení, ale to nestačí. Na tomhle románu se mi dycky nejvíc líbily záběry z nemilosrdných a bohem zapomenutých galejí :o). A tady? Ani ťuk, možná tak jedna ubohá vzpomínka. Nemůžu říct, že bych byl nespokojen, ale ani mi zde moc nesedí Neeson, kterýho jinak můžu, ale tady mi to prostě nějak nešlo. Jeho protějšek Rush byl o poznání lepší, ale taky už sem viděl lepšího záporáka. Přišlo mi divný, že když se Valjean snažil s malou Kozetou dostat přes brány Paříže (už tenkrát to muselo bejt obrovský město), tak že zrovna narazili na hlídku, kve který byl policajt Javert. Tenhle kousek neurazí, ale ani se nijak zvlášť nevryje do paměti. Sem docela zvědavej na ty nový Bídníky, snad to bude lepčí než tihle... No, nechám se překvapit. ()

gutshoter

Velmi kvalitně natočeno. Geniální jsou především dva fakty: 1) Výtečně vybraní oba hlavní herci - předvedli opravdu mistrovský výkon. 2) Úžasná hudba, která se nese téměř neustále tak příjemným vánkem, že nechává diváka strhnout i jinak ve všedních momentech. .. Pondělního večeru s Bídníky rozhodně nelituju.. ()

Indy

Liam Neeson je výbornou voľbou pre postavu Jeana Valjeana, rovnako ako Geoffrey Rush je dokonalým komisárom Javertom. Herecké výkony ústrednej dvojice spolu s nesmrteľným príbehom z pera Victora Huga a peknou hudbou Basila Poledourisa robia z tejto adaptácie veľmi slušný filmový zážitok. Je pravda, že niektoré línie príbehu sú odrozprávané z rýchliku (film mohol mať v pohode 3 hodiny) a druhá polovica (po príchode do Paríža) nie je tak vydarená ako tá prvá, ale úplný záver na brehu Seiny je skvelý. Páčili sa mi aj 4-dielny Bedári s G.Depardieu a určite si niekedy rád pozriem aj klasické francúzske adaptácie s Gabinom a Venturom. Ale teraz sa najviac teším na muzikálových Bedárov s H.Jackmanom a R.Croweom, snáď to bude aspoň tak dobrý príspevok ako táto podarená adaptácia. 8/10 ()

Kuny27

Dost silný snímek. Zajímavě zpracovaní Bidníci. Zvláštnost, která mě zaujala je, že to v podstatě nebylo nějako moc napjaté, a nic moc neočekávaného, ale celou dobu mě to bavilo a užíval jsem si tento snímek. Přišlo mi, že nepotřebné a zdlouhavé záběry zde snad ani nebyli, právě naopak. Hudba perfektní, herci taktéž a kamera má ode mne pochvalu. Silnější 4 hvězdy ode mě dostávají. Obzvlášť Neesona musím pochválit, opravdu mě překvapil a obhájil dojem, který na mě již párkrát udělal. ()