Osudy slavného desperáta Williama Bonneyho, známého spíš pod přezdívkou Billy Kid, se staly vděčným filmovým i literárním námětem. V roli legendárního pistolníka Divokého západu se představil třeba Paul Newman (Kolt pro leváka, 1958) nebo Kris Kristofferson (Patt Garrett a Billy Kid, 1973). Ve filmu Mladé pušky se Billy Kid objevuje jako drzý mladík, který se ocitá na farmě Johna Tunstalla v Novém Mexiku. Anglický farmář poskytuje útočiště mladým štvancům z okraje společnosti, kteří zde pomáhají s péčí o dobytek a vzdělávají se. Když je ale nepohodlný farmář Tunstall zavražděn zločineckým klanem dobytkáře Murphyho, šestice odvážných pistolníků se vydává za krvavou pomstou a rozpoutá tzv. válku v lincolnském okrese. Roli Billyho Kida ztvárnil Emilio Estevez a jeho kumpány ztělesnili další populární herci jako Kiefer Sutherland, Lou Diamond Phillips nebo Charlie Sheen. (Česká televize)

Kingjiri

Western, u kterýho jsem jakožto nepříznivec tohohle žánru neusnul nudou, je vlastně dobrej výsledek. Ale nebýt hereckýho obsazení, pravděpodobně bych Mladý pušky vynechal. Jenže v tomhle ohledu nemůžu mluvit o uplný spokojenosti. Čekal jsem větší roli Charlieho Sheena, nepostřeh jsem Toma Cruise (asi v nějaký malinký roličce?) a Emilio Estevez byl sice fajn, jeho postava však byla dost ujetá. Takže zbyl akorát (jako vždy) průměrnej Kiefer Sutherland. Docela ale potěšil přímočarej příběh, pár přestřelek a určitej "feeling" osmdesátkovejch akčních filmů (hudba, krev apod.). Za akci třetí slabá hvězda. ()

kubal18

Podle našich zdrojů se jednou v noci na hřbitov nepozorovaně proplížila neznámá osoba a vyryla na náhrobek nápis. Epitaf o jednom slovu - kamarádi... ()

Ceberus

Na to hvězdné obsazení jde o velmi slabý kousek. Estevez má vizáž takového sympatického chlápka, takže mi moc k postavě Billyho Kida nesedl, byť tu špetku šílenosti zahrál dobře. Stejně tak mi k westernu nesedla hudba, která se snaží znít zbytečně moderně. Spoustu bodů za dojem ubral i mizerný český dabing, ale ani v originále by mě film nejspíš nijak zvlášť nenadchl. ()

Demonic189

Až strašidelne slabá sračka, v ktorej je všetko na smiech. Od otrasných hereckých výkonov, scenára, dialógov. Občas som % sa pýtal sám seba, či som si omylom nepustil nejakú komédiu/paródiu na western...PS: hodnotenie 70% je pre mna skutočnou záhadou ()

Inozuka

Teenagerovská představa divokého západu. To málo, co víme o životě Billyho the Kida přetavené do romantické povídačky o bandě bezprizorných looserů, kteří kdyby dostali šanci, mohli by to světu ukázat. Snaha modernizovat western tímto způsobem se úplně nepovedla, to zvládl až Eastwood o pár let později, který na to šel z druhého konce. Nicméně jako akční oddechovka to funguje skvěle, banda je dobře poskládaná a chemie mezi těma kindošema očividně funguje. Sheen, Estevez, Sutherland a Phillips jsou super. O Billy the Kidovi jsou lepší filmy, tenhle to téma zpracovává méně vážně a po svém, skoro by se dalo říct, že svěže. ()

Mr.Ondras

"Hej, Peppine, je tam s vámi Charlie Crawford?" ... "Jo, je tady." ... BENG! ... "Hej, Peppine, Charlie Crawford už tam s vámi není." :-) ()

GianniP

Trochu netradiční western, ale ačkoliv nejsem milovníkem westernů, tak tenhle film patří k mým nejoblíbenějším vůbec. Má dobrý scénář (nenašel jsem pasáž, která by mně nudila) a velmi dobré obsazení, všichni hrají skvěle, ale Estevez nad ně i tak vyčnívá (je to pošuk k pohledání), celkově to nepůsobí tak vážně a hlavní hrdinové nepůsobí tak drsňácky jako v klasických westernech. Má to vtip a přestřelky (a obzvášť pokusy o zatýkání) patří v tomhle žánru k nejlepším. ()

vikcistic

Ačkoliv většina z vás se mnou asi nebude souhlasit, tak toto je pro mě jeden z nejlepších westernů.....proč? netváří se kýčovitě drsně a to se mi na něm líbí....je prostě jíný než průměrný a známý proud.....víc má ze Sedmi statečných než od Leoneho......mám rád klasiku Sergio Leone, ale nemusím jeho filmy vidět pětkrát....a tento film s radostí..... ()

weasel.p

Taky jedna z klasik. Asi jeden z mála nebo vůbec jediný novodobý western,který mi připadá povedený. Tý partě sem prostě fandil a Estevez jako pošahanej Billy Kid je perfektní. ()

Roman1983

Emilio Estevez = Billy Kid = exceletní výkon a filmeček taky stál za to 5* jeden z prvních filmů viděných po revoluci, vzpomínka na mládí ()

freeeeedom

Western všeobecne patrí medzi moje obľúbené žánre a tento mi prirástol k srdcu. Má tempo, atmosféru, dobré herecké obsadenie, nie je zbytočne patetický a'la prežijú len tí najznámejší (aj vy ste nechápali keď Charlieho Sheena odkráglovali v prvej tretine filmu? :o) A má dobrú, typicky westernovú hudbu ktorá podfarbuje dej. ()

emilkac

Bolo to fajn! najprv som tomu chcel dať štyri body lebo sa mi zdalo že sa ten film nebral vážne ale zabavil som sa pri ňom uplne skvele! a to je najdôležitejšie! ()