Osudy slavného desperáta Williama Bonneyho, známého spíš pod přezdívkou Billy Kid, se staly vděčným filmovým i literárním námětem. V roli legendárního pistolníka Divokého západu se představil třeba Paul Newman (Kolt pro leváka, 1958) nebo Kris Kristofferson (Patt Garrett a Billy Kid, 1973). Ve filmu Mladé pušky se Billy Kid objevuje jako drzý mladík, který se ocitá na farmě Johna Tunstalla v Novém Mexiku. Anglický farmář poskytuje útočiště mladým štvancům z okraje společnosti, kteří zde pomáhají s péčí o dobytek a vzdělávají se. Když je ale nepohodlný farmář Tunstall zavražděn zločineckým klanem dobytkáře Murphyho, šestice odvážných pistolníků se vydává za krvavou pomstou a rozpoutá tzv. válku v lincolnském okrese. Roli Billyho Kida ztvárnil Emilio Estevez a jeho kumpány ztělesnili další populární herci jako Kiefer Sutherland, Lou Diamond Phillips nebo Charlie Sheen. (Česká televize)

JohnSmith

Western plný mladých nadějných herců,kteří už dnes nejsou ani mladí,ani nadějní.Jinak film není špatný,ikdyž Estevez mi nebyl vůbec sympatický a Sheen mi přišel jako moc velkej klaďas. ()

vincent

Westerny nejak nemusím ale toto je skutočne veľmi dobré. Sympatickí herci, vynikajúca atmosféra, film drží pokope a dá sa na ňom aj zasmiať. Len škoda je, že keď sa raz za čas objaví v TV tak s hrozným dabingom. ()

Rousse

Nevím, kdo to ke konci prohlásil, ale mluvil mi ze srdce: ano pánove, byli jste úžasní, ale tohle mi už příjde absurdní. Ale i tak si to prostě neodpustím - miluju westerny a období divokého západu - děsný sympaťák Phillips, nádherně romantický poeta Sutherland a skvěle vyšinutý Estevez. Jenom toho Cruise jsem tam nějak nezaregistrovala. No nevadí - každopádně jsem se nenudila a i když jsou 4 hvězdy za tenhle hodně netradičně pojatý a evidentně tak okatě zaměřený "western" asi poměrně dost, nelituju toho. Škoda, že Blaze of glory není k 1. dílu - byly by to opravdu plnohodnotné 4 hvězdy. ()

Sdoom

Tak tohle se bohužel nepovedlo. Nevím, kdo psal a schvaloval scénář a dialogy, ale takhle toporné a nesmyslné už jsem hodně dlouho v žádném westernu neslyšel. Charaktery naprosto jednorozměrné, herecké výkony o ničem. Jediné co jde Mladým puškám k duhu je fakt, že může umřít kdokoli a kdykoli, žádné náhlé a těsné úniky (až na úplný závěr). Dvě hvězdičky, ale jen tak tak...(Blu-ray, orig.) ()

jondoe

Tento film som ako decko strasne zral. Vyborne vybraty vtedy mlady herci si svoje ulohy naozaj uzivali. A Emilio Estevez nad nimy markatne vycnieval. Len si akosi nepamatam koho tam hral Tom Cruise :D. ()

LEATHERFAC

Takovej western pro teenagery... Sice hvězdné obsazení docela, ale nutno říct, že tahla mladá partička se tady moc nepředvedla. Uvěřitelný byl jen Sheen a Sutherland. Estevez je oproti tomu taková prdelka, to drsňáctví Billiho Kida mu opravdu moc nešlo, ač se snažil a snažil a snažil. Ale když obsadíte do role drsňáka někoho, kdo na to nemá, vylámete si zuby. Zkuste si tyhle kluky představit třeba v kterémkoliv filmu od Leoneho, nebo vedle Johna Weina, Gregory Pecka...budou k smíchu. A nesmyslné chování bandy zloduchů i vojáků dorazilo zbytek. Prostě slabota. ()

Wally

Je to klasika mých teenagerovských let a kdysi bych tomu bez váhání dal 4*, ale teď mi neskutečně lezl E. Estevez na nervy a bylo mi těch ostatních líto 😁 Jinak vždy u westernu...a tady obzvlášť...si vždycky říkám, kde berou všechnu tu munici... ()

Loki_Six

"John Tunstall taught me the past is like an old yellow novel. When you're finished with it, you toss it out and start a new one." ()

cab

Nadmiru povedeny western o zacatcich Billy The Kid z mladymi tvaremi budoucich mene ci vice svitivych hvezd Hollywoodu. 75% ()

Tydlidáš

8/10 - KAMARÁDI......Nečekal sem, že můj stý komentář padne na tuhle westernovou komedii o partičce mladých pistolníku. Tak jako tak mně film příjemně překvapil a bavil. Teď už velice známí herci v hlavních rolích jako mladý kluci mě udělali radost a scéna s halucinogeníma kaktusama - Absolutní bomba která ve westernech není jen tak k vidění. =) ()

Paity

Příjemné koukání do minulosti, zejména proto, že se v Mladých puškách objevuje veliká řada budoucích hvězd a hvězdiček. Mě jako ne milovníkovi westernů však film k srdci nijak zvlášť nepřirostl, i když nezpochybňuji jeho kvality. ()

Schuldiner

Dramatická, akční a zároveň komická záležitost - prostě zábava! Estevez ve svojí nejlepší roli! Ale ani ostatní nelze opomenout.. Tomu filmu nic nechybí. Nic co by měl mít takovýto druh filmu.. Docela podhodnocený snímek...řekl bych.. ()

Haymar

Teenagerskej-western (zvláštní to žánr), v kterém nechybí spád, akce, ani humor. Zato tam máme téměř absenci kladných hrdinů (což je příjemná změna, to já můžu)! Zároveň je to jeden z prvních pokusů (povedených), které nevykreslují Divoký západ jako dobrodružnou, uhlazenou romanci a hlavního hrdinu jako Mirka Dušína s kolty proklatě nízko (co si budem povídat, Billy Kid - kterého skvěle stvárnil Emilio Estevez, byl pěknej hajzlík)... ()

Hanes88

Spíše takový průměrný western, který ničím výrazně neosilní, ale určitě pobaví. Já bych řekl, že je to čistý průměr. 55%. ()

vander19

Taký zvláštny western. Na jednej strane opravuje nepravdivé fakty (ako to, že Billy the Kid nebol ľavák), ale na druhej sú napr. prestrelky príliš bordelárske. Občas je situácia vo filme neprehľadná. Charlie Sheen si myslím, že mohol dostať viac priestoru, aj keď jeho postava mi prišla trošku moralistická. Ako nápad je to úžasné, ale pár detailov trebalo dotiahnuť. Inak je to výborný western a človeka zabaví. ()

Disease

Vcelku průměrný western na základě historických událostí. Nebýt Estevezova podání Billyho Kida, šel bych níž. ()