Osudy slavného desperáta Williama Bonneyho, známého spíš pod přezdívkou Billy Kid, se staly vděčným filmovým i literárním námětem. V roli legendárního pistolníka Divokého západu se představil třeba Paul Newman (Kolt pro leváka, 1958) nebo Kris Kristofferson (Patt Garrett a Billy Kid, 1973). Ve filmu Mladé pušky se Billy Kid objevuje jako drzý mladík, který se ocitá na farmě Johna Tunstalla v Novém Mexiku. Anglický farmář poskytuje útočiště mladým štvancům z okraje společnosti, kteří zde pomáhají s péčí o dobytek a vzdělávají se. Když je ale nepohodlný farmář Tunstall zavražděn zločineckým klanem dobytkáře Murphyho, šestice odvážných pistolníků se vydává za krvavou pomstou a rozpoutá tzv. válku v lincolnském okrese. Roli Billyho Kida ztvárnil Emilio Estevez a jeho kumpány ztělesnili další populární herci jako Kiefer Sutherland, Lou Diamond Phillips nebo Charlie Sheen. (Česká televize)

anais

Čas letí, ale mně se zdá, že tenhle film nestárne. Tedy, dokonalý mi nepřišel před lety, ani po letech, když jsem ho viděl znovu. Přesto mám pocit, že se jedná o jeden z nejlepších filmů pro teenagery. Podívat se na samý počátek legendy o Billy Kidovi samo o sobě není nijak dech beroucí nápad, obsadit do něj skupinku tehdejší nejnadějnější hollywoodské mládeže byl ale tah geniální. Je sice pravda, že osud celé této hvězdné skupinky je smutný nejen ve filmu, ale i ve skutečnosti, možná právě tento fakt mu ale dnes přidává na působivosti. To, jakým způsobem je rozprášena skupina Billyho Kida se odráží i v osudech Esteveze, Sheena (vlastním jménem Carlos Estevez:), Phillipse. O Estevezovi už slyšet moc není, Sheen přežívá v parodiích a na videu, Philips hraje vedlejší role v hollywoodských filmech (naposledy jsem ho viděl ve Smitheeho (!) Supernově) a Sutherland byl dlouhou dobu alkoholik, kterého každý odepsalnakonec však dopadl nejlépe, protože v seriálu 24 hodin prožívá slušnou renesanci. Doufám, že podobné štěstí potká i zbytek party. Z herců bych vyzdvihnul Emilia Esteveze, který tu odvádí životní výkon (SVůJ! Netvrdím, že je to na Oscara), o jehož kvalitách se může bráškovi Charliemu jen zdát. Emiliovy samolibý hejsek Billy vyloženě sedl. Na rozdíl od svého bratra dokázal pistolníkovu tvář rozhýbat více než jedním způsobem. Jestli mi něco kazilo náladu víc než málo, tak to byla hudba, která, ač má hezkou ústřední melodii, jež mohla mít ambice na takovou tu westernovou klasiku, podobá se spíš popu let 80. Škoda. Jinak je to svižný western, který se stal jakýmsi manifestem nadějné, leč naprosto nenaplněné generace. A jako takový má svůj význam. ()

mm13

Teenage western. To tomu teda sedí! So všetkými plusmi (svieže, drzé, svojské, ale poctivé) aj mínusmi (problém s náladou snímku, bez riadnej atmosféry, kostrbatá charakterizácia postáv, skoro až povrchné). Vo výsledku sympatický snímok s hercami, z ktorých tu väčšina (ak nie každý jeden) podala asi najlepší výkon svojej kariéry. A má to spád! [70%] ()

Gary

Neřekl bych, že to byl nějak skvostný western. Herci nebyli oscarový a Toma Cruise si všimnete jen s velikou snahou. Ale mělo to šmrnc, představitelé sympatičtí a občas dobré akce. 70%. "Je to pohlednej blonďák, nosí fajnový oblečení a píská si smutný balady. Jestli ho uvidíš, přijď mi to pošeptat." - má nejoblíbenější scéna. ()

5150

Nic zásadního, avšak jako oddechovka to funguje dobře. Za zmínku stojí zejména herecké obsazení - mj. veterán Jack Palance v roli záporáka. Písničkový doprovod není, přestože by se sem výborně hodil. ()

malylada

Už při počáteční hudbě jsem cítil průser a to se do jisté míry potvrdilo. Ač vypadá herecký casting dokonale, tak díky scénáři jsou hrdinové otravní a jejich role nesympatické, hraničící s averzí. Co více, akce ničím nenadchne a nesahá starším westernům ani po kotníky. Film sazí na určitou spojitost s reáliemi Billyho Kida, ale paradoxně je jeho postava tou nejodpornější v celém filmu. Vůbec jsem nechápal motivaci, proč se zbytek bandy s takovým nýmandem zahazuje. Určité uspokojení přišlo až na závěr, kdy se podařilo gradovat scénu kolem obklíčené budovy. Pokus o western v modernějším kabátu se vůbec nepovedl a světlé momenty hledám marně........4/10 ()

Lacike

Tak aj v mojom súčasnom westernovom ošiale považujem tento film za slabý. Taký MTV pokus o cool western s partou v tej dobe vychádzajúcich hviezd. Herecké obsadenie je fakt skvelé a finálna prestrelka je ok, ale dovtedy sa to strašne tiahne. Akcie je minimum a tie postavy za nič nestoja. Asi to bude tým, že väčšina z týchto hercov vyzerá cool, ale nikdy to extra herci neboli. Celkovo slabý film a repete dvojky si rozhodne nedám. 4/10. ()

corpsy

Hviezdne,ale nudné. S takým obsadením premrhať obrovský potenciál, to musí človek vedieť. Mohla to byť švihácka a nonstop akčná bomba, ale opak je pravdou. ()

mis-ko

Klasický western nám ponúkne už hotového hrdinu páchajúceho najrôznejšie dobré skutky. V Mladých puškách však môžeme sledovať zrod pištolníkov, ich formovanie sa a aj nie vždy morálne čistú cestu za slávou. Je to vlastne prequel ku všetkým westernom. ()

Ellmariachi

Jo to byli časy. Krásná příroda, na přechodu pro chodce jste potkávali koně, chlapi nosili kvéry za pasem a film bavil výkony herců a ne digitálním trikem. Skutečně příjemný návrat v čase s velmi dobrou hereckou bandou. Ať už jste určitým postavám v bandě fandily a nebo třeba ne, jasné je, že tam nebyli zbytečně. A když třeba nějaká odpadla mrzelo to. Kiefer Sutherland je zde neskutečný sympaťák a spolu s Charliem film táhnou. Emilio Estevez hraje toho šílenýho Billyho taky výborně. Jestli ho v bandě chcete a nebo třeba ne, je přesně ta zábavná kontroverze. Jo a vybavil jsem si jeho roličku ve Dva a půl chlapa. Film se nese v pohodovém duchu, tedy alespoň na mě tak působil. A to bylo přesně to co jsem v ten večer potřeboval. 77 procent westernu s parádním obsazením. ()

MikO_NR_1909

Roztrieštená, neuchopiteľná a ľahkovážna filmovina, ktorej primárnym cieľom je mainstreamové publikum v žánri, kde je toho dovolené viac ako hocikde inde. Tempo rýchle, príbeh nič moc, ale drží, lenže Cain nevie pracovať s postavami, ich hlbším vzťahovým rysom a kŕmi neprehľadnými prechodmi jednotlivých scén, ktoré nadväzujú na seba dosť zvláštne a nelogicky. Scenárista sa raz hrá s bláznivými dialógmi aby hneď v nasledujúcej replike opäť uzemnil aj to vtipné, čo dávalo deju ako takú šťavu a zmysel. O minimalistických filmárskych prostriedkov radšej pomlčím, pretože tie by stačili možno na televíznu drámu a nie pre akčný western. ()

Orlau32

Western, který čerpá z biografické studie největšího střelce-zabijáka Divokého západu "Billyho Kida", v tomto filmu ztvárněného Emiliem ESTEVEZEM. Celý film má spád, je to příjemná podívaná, až na scénu v domě advokáta Alexe, kde se ukryje před povolanou armádou 5 mladých pistolníků a v podstatě ani jeden z nich celou dobu nevystřelí na útočníky, ačkoliv střelci jako Billy Kid by je mohl jednoho po druhém sejmout. Sedí tam ukrytí za rohem zdi a mají jenom nejapné poznámky k nastalé situaci, místo aby bránili své přátelé kvůli čemuž tam vlastně přišli. Já mám ovšem westerny ráda v každé podobě a protože tohle je pravdivý příběh dávám 4*. ()

Tony.cs

Strašný dubbing to sráží hodně. Neadekvátní hudba taktéž. Slibné obsazení nevyužito. Režie unylá. Už nikdy. ()

slunicko2

Jednoduchý příběh, inspirovaný historií Divokého západu, sází na mladé přitažlivé herce. Ukecaná spíše rozhlasová hra než film předvádí 26letého přitažlivého Emilia Esteveze (Billy Kid), 26letého Lou Diamond Phillipse (Indián Chavez), 25letého Dermota Mulroneye (Steve) a další pěkné kluky. ()

topi

Už jako teenager jsem měl Mladé pušky rád a je tomu tak i nadále. Sympatické obsazení funguje velmi dobře a kinodabing Zdenka Sirového z devadesátého roku je hodně povedený. Z filmu dýchá příjemné, místy docela drsné westernové béčko, Billy Kid v podání Emilia Esteveza je správně vyšinutej, halucinogenní scéna nemá chybu ("viděli jste jak má to kuře velkou hlavu?" 😆) a i přes občasnou zmatenost je to svižná jízda. Rád se k Mladým puškám zase někdy vrátím. ()

Hadža

Tak nějak si představuju moderně a kvalitně udělaný western. Slušné výkony herců,super děj a nechybi ani humor.Opravdu jsem u toho neměl ani chvilku na cokoli jiného!! ()