poster

Sedmikrásky

 • slovenský

  Sedmokrásky

 • anglický

  Daisies

Experimentální / Komedie / Drama / Podobenství

Československo, 1966, 73 min

 • venus
  *****

  Ryzí originalita, kritický útok na zkažený svět a bloudění mladých a neklidných. Cynický experiment se zvonivým smíchem Jitky Cerhové, dokonalé koláže, obžerství a umělecká pýcha. Já jsem tak šťastná!(16.2.2012)

 • NinadeL
  *

  Nedoporučujeme epileptikům, těhotným ženám, dětem a vlastně ani nikomu jinému. Naštěstí tímto kouskem opuštím oblíbenou kolekci poslance Prušince a doufám, že nyní to bude už navždy. Chytilová, Juráček a Krumbachová? Absolutní ne. Ale jsem dojatá těmi barvami, protože jak jsem zvyklá vnímat ty hrůzy 60. let převážně čb, tak toto je další šok na hlavu.(6.12.2012)

 • giblma
  *****

  Jakkoliv jsou Sedmikrásky po dějové stránce nestravitelné a jakkoliv by člověk dvě Marie v některých chvílích nejraději zabil, pro mě je nejpodstatnější výtvarná stránka, která je naprosto geniální a díky ní nemohu od filmu - stejně jako když jsem ho před těmi pěti lety viděla poprvé - odtrhnout oči.(1.2.2009)

 • Flipper
  *****

  "Máš krivý nohy. A co nevíš, že sem na tom založila svuj charakter?" Prvý film, ktorý som od Chytilovej videl, je fakt zaujímavý. Nilen, že je na rok 66 skvele natočený, ale má aj hlbokú myšlienku a čo sa mi najviac páčilo, je riadne zábavný. Niekedy som sa na diagoch dvoch dievčat, ktoré akoby každé ránno brali LSD, tak bavil, že mi unikali hlavné myšlienky. Inokedy som zabúdal, reálne farby, ktorými sa bol zobrazený tento film, lebo nespočetné množstvo farebných filtrov môj úsudok značne zahmlievali. Možno to bol niekedy aj naschvál, aby sa divák mohol sústrediť na dej, alebo na odkaz filmu. Atmosféra ma pohltila rovnako ako Fear and Floathing in Las Vegas a skvele som sa bavil. Pochodovanie za zvuku "Sme,sme,sme,sme" si budem veru ešte dlho pamätať.(3.2.2009)

 • Snorlax
  *

  A to mělo být co????(13.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace