Nejlepší kamarádky Alice Maranová a Darlene Davisová chtějí oslavit ukončení střední školy výletem na Havaj. Na poslední chvíli se rozhodnou pro Thajsko, rodičům o tom ale neřeknou. V Thajsku se ubytují v laciném hotýlku. Chtějí si užít, a proto navštíví luxusní hotelový bazén, kde předstírají, že v hotelu bydlí. Před prozrazením je zachrání počítačový expert Nick Parks. Obě dívky o něj začnou jevit zájem. Parks je obě pozve na výlet do Hongkongu a zaplatí jim letenky. Na letišti je zastaví celníci, kteří najdou v jejich batohu šest kilogramů heroinu. Alice a Darlene jsou zatčeny a odsouzeny na třicet tři let vězení… Spoluvězenkyně jim poradí, aby se spojily s americkým právníkem Hankem Greenem, který žije v Thajsku. Greene, který má rád peníze, se rozhodne je při odvolání obhajovat a žádá Darlenina otce o patnáct tisíc dolarů. Ten chce, aby obhajoval jen Darlene, Greene ale odmítne. Se svou thajskou ženou Yon zjistí, že se policie nesnažila zjistit, kdo letenky zakoupil. Při odvolacím řízení Greene sice předloží výmluvné důkazy, ale u soudu prohraje. Alice se pokusí z vězení utéct, ale útěk se nezdaří. Yon mezitím vypátrá, že do letadla nastoupilo dalších několik žen, kterým byly letenky placeny stejnou kreditní kartou jako Alici a Darlene. To znamená, že letadlem letěly další kurýrky, což ve spisu není. Grenne s Yon zjistí, že Nick Parks na převoz heroinu vyhledával naivní mladé dívky. Dozví se také, že o tom, že Alice s Darlene vezou heroin, informoval celníky anonym. Obětoval je, aby mohly ostatní kurýrky projít. Darlene se mezitím ve vězení rozkmotří s Alicí, když zjistí, že i ona si s Parksem něco začala. Jejich přátelství visí na vlásku… (TV Prima)

nascendi

Výnimočne sa môj komentár nebude týkať filmovej stránky, ale príbehov v Brokedown Palace a v Midnight Expres. V tomto filme ide o dve mladé neskúsené Američanky, ktoré si neuvedomili nebezpečenstvá číhajúce na ne v Thajsku, boli podvedené profesionálom a skončili na dlhé roky v miestnom väzení s takmer nulovou šancou na prepustenie. Dostal od hodnotiteľov 69 %. V Polnočnom exprese ide o mladíka, ktorý si chcel vylepšiť svoju finančnú situáciu tým, že vedome pašoval dve kilá hašiša a tiež sa dostal do väzenia. Film farbisto vykresľuje, ako chudákovi tí hnusní Tureckí väznitelia ubližovali, ale pretože to bol správny filmový hrdina, podarilo sa mu utiecť. Film má hodnotenie 86 %! To je už mimo môjho chápania. Aj tri hviezdičky, ktoré som dal obom filmom mi pripadajú ako ujma Brokedown Palace. ()

Zodd

Zajímavé je, že film v Thajsku zakázali a celou hollywoodskou tvorbu s Claire Danes na Filipínách. No a co k filmu? Zahrané dobře, ovšem scénář působí dojmem, jako kdyby nestíhali. V hlavě nejpravděpodobněji zůstane závěr filmu, který s rozpakem oceňuji, ale mám dojem, že kvůli němu tolik propadl. Ale co, když jsem v srdci Evropy jezdil na dětské motorce a učil se číst, psát a počítat (nekecám), byla v Hollywoodu trochu jiná doba než dnes. ()

Flego

Podnetný snímok s výborným obsadením naráža v druhej polovici do vlastných prekážok a záverom to všetko dokoná. ()

Handle

Dovolím si tvrdit, že kdyby byla lepší režie a casting, mohla z toho být klidně i "oscarovina" nebo rozhodně film na zapamatování a s lepší kritikou. Sice je to podle mě i tak lehký nadprůměr, ale šlo z toho rozhodně vytěžit více. Jak jsem řekl - stačilo by obměnit režii, casting (ač nebyl vyloženě špatný), přidat více napětí a třeba i větší prostor v soudní síni a mohl to být kult. Takhle je to jen na 3,5*. Chválím však dobrou hudbu a překvapivý závěr. ()

PROROK14

Veľmi dobrý film so skvelou zápletkou. Toto ukazuje aké beznádejné to môže byť ak vás v Thajsku pristihnu s drogami. A o to tragickejšie to je, že to niesú vaše drogy. Dve mladé dievčatá sa išli zabaviť, namiesto toho ich čaká peklo. 85% ()

malylada

Představoval bych si drsnější vykreslení thajských věznic a proti realitě spíše procházka růžovým sadem. Drama bez pořádných emoci nemůže šlapat zvlášť, když k tomu tato tématika vybízí. Pár dobrých pasáží se najde, ale zbytek se scvrkne na plynoucí nic.......4/10 ()

Dale

Mám rád filmy, ktoré sa odohrávajú vo väzení a zvlášť tie z väzníc v exotických štátoch (Polnočný expres, Bangkok Hilton, Motýľ), no toto mi pripadalo trochu prikrášlené, ako cez ružové okuliare. A ten dojímavý záver... ()

fannah

Výborná režie, hudební podbarvení, Claire Danesová a velmi silný scénář tohoto příběhu s velmi dobře neamerickým koncem... není co dodat, chtělo by to více filmů s těmito naprosto reálnými tématy, 90% ()

NinonL

Film je to celkem dobrý a nejsou v něm žádné extrémní nesmysly. Až na to, že dívky vypadají o dost starší než 18 let. ()

Skip

Mohlo to být docela povedené drama, ale tenhle film bohužel srazil do obyčejného průměru příšerný konec, který snad měl vyloudit z diváků slzy nebo co. ()

kajas

Čekala jsem pořádné drama odehrávající se v thajském vězení. Šokovalo mě, že některé dívky si v klidu četly časopisy nebo poslouchaly sluchátka. Myslela jsem si, že dozorkyně budou mnohem krutější. Taky jsem si ale myslela, že konec je jasný a všechno dobře dopadne (já hloupá). To, co udělala Alice pro Darlene, bych pro svoji nejlepší kamarádku neudělala. Vůbec jsem kvůli tomu nemohla usnout. Nádherně ukázaná síla přátelství. ()

Martin741

Hoci scenaristicky nie je tento film ziadna vyhra, vizualne a hudobne je to vyborny film. K tomu reziser Jonathan Kaplan natocil fu/c/kt kvalitu, v ktorej hraju krasne Claire Danes a Kate Beckinsale. Fajne : 76 % ()

Garson

Film Téměř bez šance je odstrašujícím příkladem pro všechny "pákistánské Terezy" které by si chtěly vydělat peníze způsobem jako je pašování drog.Sice ve filmu dvěma dívkám skoro neznámý kluk naplnil batoh drogami a oni si ničeho nevšimly,ale bylo to tak zamotané,že jedna před druhou vždy něco tajila.Thajské vězení ještě ukázali filmaři v docela dobrém světle,ale ve skutečnosti je to mnohem horší.Na tomto filmu mě nejvíc uchvátila scéna kdy jedna z holek poklekla před krále a všechnu vinu vzala na sebe a svou odvahou zajistila své kamarádce milost a svobodu i když ona sama ve vězení dál zůstala.Říkám si,byl by někdo schopen se dnes pro své blízké nebo kamarády takhle obětovat,v cizí zemi,daleko od své vlasti? ()

dubinak

Příběh, který chytí za srdce. Krutá realita postihne v Thajsku dvě mladé Američanky a oni budou muset statečně bojovat za svoji nevinu. Je to ale opravdu nevina? ()

Kwaichi

Samotný príbeh nebol ničím výrazný, však korupcia je všade na svete ľuďom známa, no aj tak chytil za srdce. ()