Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

Knor

Pan Bean je prostě dokonalej. Název katastrofa vystihuje snad všechno. Neuvěřitelně zábavnej film do nepohody. ()

IvonaK

Rowana Atkinsona v těch krátkých seriálech, vůbec nemusím. Ale když hraje mr. Beana ve filmu, tak se mi strašně líbí z toho důvodu, že všechny svoje chyby napraví a všichni z něho mají na konci filmu radost. Zatímco na začátku filmu by mu všichni dali políček. :D ()

Scraffy

Mr. Bean bol dobrý v seriály, ale do filmu sa už moc nehodí. Nie je to tak vtipné a niekedy sa nájdu aj hluché pasáže. Avšak Rowan Atkinson je dokonalý! Tu, bohužiaľ, zlyháva scenár. ()

Arccos

No žádné velké umění v tom nehledejte. Spíše jednoduchý humor v ději, kterému asi stěží lze uvěřit. Ale na druhou stranu mi to nijak zvlášť nevadilo a celkem jsem se pobavil. Možná bych ještě vytkl jednu věc - malinko jsem měl pocit, že Atkinson tímto filmem narušil charakter Mr. Beana, který v poloněmých krátkých groteskách funguje prostě trochu jinak. Ale snad ho to nijak nepoškodí. ()

Saul_Hudson10

Velké překvapení. Bean zvládl přechod z gagů do filmu hladce. Skvěle funguje souhra mezi Atkinsonem a MacNicolem. Vrcholem je moment, kdy Langley zjistí, co udělal Bean s Whistlerovou matkou. Zahrát tak vtipně totální zoufalství, to je umění. ()

Nessos

Nebudu zapírat..chčil jsem smíchy. Atkinson je prostě borec, protože z jinak sterilního filmu udělal vynikající komedii. Zapomeňte na všechno a soustřeďte se jenom na Beana - a budete nadšeni. Všechno ostatní prostě ignorujte. ()

Stejšn

Přestože mám Petera Mac Nicola rád a skeče Rowana Akinsona v seriálu o Beanovi se mi líbí, spojení britského a amerického humoru nedopadlo pro mě dostatečně humorně a prostě jsem se nesmál. Velice slabé. ()

Havala

V dokumentu uvedli, že díky omezené stopáži museli spoustu skečů vystříahat. I tak se mi to moooc líbilo, viděl jsem to několikrát. ()

iz67

Beana mám rád. V tomhle filmu mi za něj (na rozdíl od jeho skečů) bylo mnohokrát hrozně trapně. U takových filmů pak nevím, jestli je to dobré, že mi tvůrci umožnili silně prožívat ten vrchol trapnosti nebo ne. I když je tu film proto, abych za postavy tu katarzi prožil, tak u té trapnosti si fakt nejsem jistý ... ()

Boudyy

Hodně vtipné a poprvé se od Beana dočkáme delšího dialogu s někým jiným a dokonce i delšímu proslovu k uměleckému dílu! Občas se sice Bean vykrádá (scéna v letadle, scéna s přípravou večere pro hosty), ale jinak jde o další zábavné dobrodružství tohoto anglického chlapíka, které i přes přímočarost baví a mnohdy rozesměje. ()

anyonecek

Bylo zde málo vtipných momentů, mám radši Atkinsonovo sólo, kde hraje sám a prožívá mnohem lepší příhody. Snaha zde byla, ale není to prostě ono. ()

helrohir

Rowan Atkinson ako Mr. Bean snáď ani nemôže sklamať. Nanešťastie však len v prípade, keď sa jedná o klasické epizódne gagy. Aj tu sa Mr. Bean snaží a celkom mu to aj ide, ale ten chabý pokus vytvoriť z toho nejaký komplexný dej ide totálne mimo mňa, a preto z toho nakoniec vzniká len priemerný pokus o transformáciu Mr. Beana na filmové plátno. ()

Mr_Moon odpad!

Vseho moc skodi a tady to sedi presne!!! Mozna divaci Jedlickova ustavu a fanousci Zdenka Trosky by to ocenili... ()

Brano

Priemerná komédia s Rowanom Atkinsonom, ktorý použil svoje staré vtípky a grimasy zo svojho najslávnejšieho seriálu. Takmer všetko sme už videli predtým, tak mne to už miestami prišlo otrepané až nudné. Vo filme sa samozrejme nájde niekoľko zábavných scén, ale tých je vo filmovej podobe pomenej. /55%/ ()

brzozin

Ale jo, šlo na to koukat a místy to byla docela sranda. Ale Bean v Americe prostě už není ten Bean ve staré dobré Anglii. Jeho absurdní humor se v tomhle prostředí jeví spíše infantilně. Bean je totiž solitér. V tandemu s MacNicolem to prostě nefungovalo. Už jen proto, že Bean musel alespoň minimálně konverzovat a komponovat podstatně komplikovanější děj, než byly jeho půvoení krátke skeče. A tím ztratil své kouzlo. ()