Scénář pohádkové féerie s písničkami napsal básník, spisovatel a překladatel Josef Hiršal. Vznikla volně na motivy jeho stejnojmenné novely, kterou vytvořil společně se svým přítelem, básníkem a výtvarníkem (autorem proslulých koláží) Jiřím Kolářem. Komické historky o potrhlém městě a jeho svérázných obyvatelích si berou na mušku lidskou hloupost a omezenost. Autoři vyzdvihují grotesknost a humor, vytvářejí satirické portréty různých typů městských hodnostářů, chlubilů a ctižádostivců v celé jejich prázdnotě a bezduchosti. Role Kocourkovských občanů si zahráli mj. L. Tokoš, M. Donutil, O. Navrátil, J. Smutná, M. Suchánek a další. Průvodcem tohoto úsměvného příběhu a zpěvákem v jedné roli je Marek Eben. (Česká televize)

Nick321

Výborná satira, podobnost s realitou v českých luzích a hájích "čistě náhodná". U některých blbostí obyvatel Kocourkova jsem se fakt upřímně zasmál. Jediný rušivý element pro mne byl Marek Eben, a to jak svým (ne)zpěvem, recitátním (ne)přednesem tak svým (ne)hereckým výkonem. Ostatní na 1*. ()

+sfinx+

Ach, kdyby to jen nebylo tak pravdivé.. :-) Jinak samozřejmě klasika za plný počet. Na Werichovu satiru to možná nemá, ale rád bych upozornil na to, pro koho je každý z filmů primárně určen. Od později narozených by sem nejspíše přišlo přesně opačné hodnocení obou filmů. Navíc obyvatelé jsou zde takoví, jak je popsal O.Sekora - hloupí, Werichova verse takovouto kocourkovskou inteligenci a náladu města nezachytila. ()

PORTER44

Docela zábavná pohádka ve které opět září M.Donutil se svým výborným humorem.Docela zajímavé a zábavné rýmované dialogy a písničky. ()