Nevěsta s velkýma nohama (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 75 min

• Paity

Lehce podprůměrná pohádka, na kterou v cuku letu zapomenete, hned jak poběží Simpsonovi, nebo když zjistíte, že dítě pomalovalo zeď v pokojíčku voskovkou.(5.6.2013)

• gogos

Typický pohádkový brak s nuznou scénou, šílenou výpravou a mizernými hereckými výkony...(9.8.2015)

Film hroznej, ale námět výborný. Hodně by se mi líbil jako kvalitní Webberovský muzikál.(17.9.2016)

Dobová a kostýmová pohádka, která spíše než jako pohádka vyznívá jako historický, a jen trochu pohádkový příběh. Záporák se neštítí vraždy, jsou tu rytířské souboje s jedním docela drsným koncem na pohádku. Na druhou stranu jde o zajímavý zářez do pohádkové tvorby. Škoda jen těžce strojených dialogů. Hudba: Ondřej Soukup a skupina Krless(4.2.2012)

• Mrkvič

Na českou novodobější pohádku docela drsnota. Lehce trapné, ale také úsměvné.(14.4.2013)

• - Filmové sídlo krále Pipina (Filip Čapka) je ve skutečnosti hrad Křivoklát. (rakovnik)