poster

Nevěsta s velkýma nohama (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 75 min

 • blackrain
  **

  Tenhle příběh jsem musela vidět vícekrát, abych se nad ním mohla zamyslet. Po druhém shlédnutí se mi líbil o něco víc. Ale pořád to není tak, abych si mohla zařadit mezi své oblíbené. Nezařadila bych tenhle příběh mezi pohádky. Chyběla mu pohádkovost, na kterou jsem u pohádek zvyklá. Napětí tu taky není žádné. Všechno je udělané tak, že to člověk očekává a to starofrancozskou legendu vůbec neznám.(5.2.2012)

 • triatlet
  *

  Nepohádkové, herecky průměrné. Pobaví až závěrečné veršotepectví Jiřího Schmitzera. Záměna princezny za služku není originální, navíc v tomto příběhu je nepohádkově drasticky zobrazený střet závisti a dobra. Krvavé scény jsou zbytečné, stejně jako natahované rytířské souboje. I rádoby popelkovské rozuzlení postrádá vtip a kouzlo.(4.2.2012)

 • gogos
  *

  Typický pohádkový brak s nuznou scénou, šílenou výpravou a mizernými hereckými výkony...(9.8.2015)

 • Phobia
  **

  Vcelku průměrná "pohádka" o lidském podrazáctví. Nadpřirozené prvky zcela chybí, označila bych to tedy spíše za smyšlený historický příběh. Malý kénig Pipin se chce vogólovat s princeznou Bertou, která je má velké... čapy, samozřejmě. A čirou náhodou má kingův pobočník v klášteře schovanou cérku, co puBertě jako by z čočky vypadla... no hádejte, jak to bude pokračovat:-). To neuhodnete, milé děti: dojde k záměně!:-) A podle čeho pak Pipin pozná pravou budoucí starou? Správně, děti, budou se nazouvat lodě;-). Výprava není špatná, herecké výkony se přežijou (ikdyž já to měla převážně ve formě rozhlasového vysílání - při vaření nebylo moc času koukat za roh na bednu), kostýmy ujdou, hudbu si nevybavuju a děj strádá značnou naivitou, jak už je u produkce pro kindermany obvyklé. Ikdyž... dojde i na nějaký ten mord, tak by to mělo být aspoň PG-13, ať odlitky z té hrůzy neutrpí psychické trauma. Mohla bych hodnotit i třemi pulsary, kdyby ovšem "Novou starou s řáckýma plótvema" nesponzoroval Vatikán. Tolik děkování Bohu, proseb k Bohu, modlení se k Bohu a vzývání Boha narvat kindošům do hoďky a čtvrt, to už je na chrstnutí svěcené vasrůvky do fasády, přiškrcení kolárkem, fláknutí biblí po květáku a vražení krucifixu do čokoládového kaňonu! 45%(30.6.2010)

 • otík
  ***

  Dobová a kostýmová pohádka, která spíše než jako pohádka vyznívá jako historický, a jen trochu pohádkový příběh. Záporák se neštítí vraždy, jsou tu rytířské souboje s jedním docela drsným koncem na pohádku. Na druhou stranu jde o zajímavý zářez do pohádkové tvorby. Škoda jen těžce strojených dialogů. Hudba: Ondřej Soukup a skupina Krless(4.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace