Nevěsta s velkýma nohama (TV film)

Pohádka

Česko, 2002, 75 min

Průměrná pohádka na které se mi líbilo velké zaměření na rytířství. Je faktem, že k pohádce patří nějaké to nadpřirozeno, ale zde mi to vůbec nechybí. Průměrné herecké výkony a od chvíle, kdy se na scéně zjeví dcera vrchního zrádce je následný příběh velmi předvídatelný a to až tak, že člověk tuší, že bude na konci hned dvojitá svatba. Slabší 3z5.(29.1.2012)

• flanker.27

Dle pověsti o rodičích Karla Velikého. Samozřejmě je to ahistorické, v 8. století žádné Uhersko neexistovalo a Bertrana byla z Laonu (SV Francie), ale to samo o sobě není problém. Ten je v tom, že dialogy a herecké výkony jsou bídné a postavy jsou špatně napsané. A nevím, jestli chtěli vzbudit dojem reality nebo je sponzoroval biskup Malý, ale věty jako "bůh rozhodl, kdo bude chudý a kdo bohatý" ve mně probouzely knězoborce. Na druhou stranu boží souboj na konci je podle mě dost ucházející, Udatný a Štěpnička předvádějí překvapivě kvalitní šerm. Za to dvě hvězdy. Škoda, že tyhle náměty dopadají většinou takhle slabě.(17.9.2016)

• blackrain

Tenhle příběh jsem musela vidět vícekrát, abych se nad ním mohla zamyslet. Po druhém shlédnutí se mi líbil o něco víc. Ale pořád to není tak, abych si mohla zařadit mezi své oblíbené. Nezařadila bych tenhle příběh mezi pohádky. Chyběla mu pohádkovost, na kterou jsem u pohádek zvyklá. Napětí tu taky není žádné. Všechno je udělané tak, že to člověk očekává a to starofrancozskou legendu vůbec neznám.(5.2.2012)

• Jezinka.Jezinka

Pseudohistorický příběh, tolikrát viděný v různých pohádkách, pravda a hlavně láska vítězí nad lží a podvodem; jedno oko nezůstává suché, hlavně se tedy smějeme smíchy, když král princezně okukuje nožku a jeho družina se taktně odvrací. Nebudeme řešit detail, že u svatební noci část z nich byla přítomna. Mně se ta pohádka - pověst líbila, civilní, bez přehrávání, sympatické postavy, jenže mi uši rvala ta příšerná dvorská poezie a to tak, že mě z toho rozbolela hlava. Ne, to se neodpouští.(29.1.2012)

• Phobia

Vcelku průměrná "pohádka" o lidském podrazáctví. Nadpřirozené prvky zcela chybí, označila bych to tedy spíše za smyšlený historický příběh. Malý kénig Pipin se chce vogólovat s princeznou Bertou, která je má velké... čapy, samozřejmě. A čirou náhodou má kingův pobočník v klášteře schovanou cérku, co puBertě jako by z čočky vypadla... no hádejte, jak to bude pokračovat:-). To neuhodnete, milé děti: dojde k záměně!:-) A podle čeho pak Pipin pozná pravou budoucí starou? Správně, děti, budou se nazouvat lodě;-). Výprava není špatná, herecké výkony se přežijou (ikdyž já to měla převážně ve formě rozhlasového vysílání - při vaření nebylo moc času koukat za roh na bednu), kostýmy ujdou, hudbu si nevybavuju a děj strádá značnou naivitou, jak už je u produkce pro kindermany obvyklé. Ikdyž... dojde i na nějaký ten mord, tak by to mělo být aspoň PG-13, ať odlitky z té hrůzy neutrpí psychické trauma. Mohla bych hodnotit i třemi pulsary, kdyby ovšem "Novou starou s řáckýma plótvema" nesponzoroval Vatikán. Tolik děkování Bohu, proseb k Bohu, modlení se k Bohu a vzývání Boha narvat kindošům do hoďky a čtvrt, to už je na chrstnutí svěcené vasrůvky do fasády, přiškrcení kolárkem, fláknutí biblí po květáku a vražení krucifixu do čokoládového kaňonu! 45%(30.6.2010)

• - Filmové sídlo krále Pipina (Filip Čapka) je ve skutečnosti hrad Křivoklát. (rakovnik)