Pohádka podle starofrancouzské legendy se odehrává ve středověku, na dvoře krále Pipina (F. Čapka). Král se chce oženit a na radu vévody Akilona (J. Štěpnička) se rozhodne ucházet o uherskou princeznu Bertu (K. Špráchalová). Princezna má sice drobnou vadu na kráse – příliš velká chodidla – ale na tom Pipinovi málo záleží. Vzpomíná raději na to, jak s Bertou kamarádil, když byl malý chlapec. Už tehdy obdivoval její odvahu a statečnost. Vévoda Akilon se tedy vydává do Uher požádat o ruku princezny Berty pro svého krále. Spolu s ním vyjíždí na cestu i jeho vlastní dcera (L. Krobotová). A v jeho hlavě uzrává zrádný plán… (Česká televize)

Paity

Lehce podprůměrná pohádka, na kterou v cuku letu zapomenete, hned jak poběží Simpsonovi, nebo když zjistíte, že dítě pomalovalo zeď v pokojíčku voskovkou. ()

Xavi6

Nevím, že je to ještě baví pořád točit. Vždyť je to pořád dokola a dokola, je nějaké království, král/princ a princezna. Hodíme tam nějakou zápornou postavu, aby se neřeklo. Chvílemi mi to připadalo jako nějaká kriminálka, když zavraždili dámu, kterou si vrah spletl s princeznou. Pardón, ale jestli je tohle pro děti, tak to ať jdou někam. ()

KM Phoenix

"Když se oženíš s dcerou jiného vládce tak po jeho smrti získáš jeho zemi a to bez boje." A tak se Pipin III. Krátký rozhodl, že si vezme za ženu Bertu Uherskou, jelikož je jasné, to je od Francie hned za rohem (ve skutečnosti šlo o Bertradu z Laonu, což je v severovýchodní Francii, což dává mnohem větší smysl). Shrnuto, je to naprosto podprůměrný výtvor a těch pět a půl lidí co tvoří francouzský královský dvůr působí až směšně, stejně jako turnaj (s přibližně stejným počtem lidí) natáčený v jakémsi lomu. Tvůrci by udělali lépe, kdyby do toho nepletli realné osoby a otřesné pokusy o poezii. ()

mira007

Pohádka překračující stín běžné studiové pohádky, ikdyž pohádkové to moc není - dokonce i nějaká ta zapíchnutá ženská, ale jinak mne to docela bavilo. Zatímco Popelka měla malý střevíc, tak zdejší hrdinka má pro změnu boty jako velikost malých lyží, takže všechen podvod bude odhalen stejným způsobem jako u Grimovské legendy. ()

Saur.us

Spíše než pohádka tak historický příběh na motivy francouzské legendy. Povedená ale pro děti ne moc vhodná záležitost. ()

Narciska

Středověk je romantické idealizovat rytířskými ctnostmi, dvorní poezií a ušlechtilými city. Netřeba však zapomínat na jeho krutost, brutalitu a úkladné vraždy. Díky za tuhle krásně vyváženou pohádku, v níž se Pipin Krátký a Velkonohá Berta šťastně našli. ()

Bozvav

Jako pohádka pro děti zbytečně drastické. Jako historický příběh nemožně nepřesné a jako dobrodružný romantický příběh příliš mdlé a nudné. Herecké výkony v pravdě televizní, výprava ubohá. Jako jediný klad vnímám hudbu postavu Pipina. Ta se Filipu Čapkovi vydařila. Za tyto dva klady dávám dvě hvězdy. ()

zdeny99

Zoufale nudně natočená pohádka o králi, který sice každého přemůže v souboji, ale nemá štěstí na lásku. Proto se rozhodne ucházet alespoň o "tu poslední, co na něj zbyla", o uherskou princeznu s velkýma nohama. O velkých nohách se tady ovšem jen mluví, takže nečekejte, že by Kamila Špráchalová coby princezna měla nohy jako botky skřítků od Santa Clause. Ono vlastně se tady jen mluví a nic neděje, snad s výjimkou rytířského souboje hned na začátku, který ovšem i tak je turnajem amatérů. Ať se podívá pan režisér Polesný, jak Zdeněk Podskalský natočil o 30 let dříve rytířský turnaj na Karlštejně... [793. hodnocení, 47. komentář, 51%] ()

Ezis

Potíž tohoto filmu je v tom, že je to legenda a tenhle žánr tady není přednastavený a diváci na něj nejsou zvyklí. Jakmile přistoupíme na to, že se jedná o středověkou legendu, pak funguje výborně. Já tenhle žánr trochu znám, takže jsem s ním neměla problémy. Kromě toho mám ráda středověké kostýmy a šermířské souboje a zaujaly mě jak osobnosti, tak vztah, tak představitelé Pipina a Berty, takže mě film hodně oslovil. ()

Kirman

"Požehnána buď tvá velká noha." Jako pohádku bych hodnotil za **, zkrátka mám jinou představu o pohádkách. Ovšem jako "legenda", tak to bych to viděl na průměrný snímek za ***. Drama pro starší. ()

Ydrosten

Pipin si vzal pipinu. No todle to je humor sám o sobě ne ? Shánět v době prašivé třináctky lodičky asi nebylo zrovna jednoduchý. ()

hazaba

Nebylo to tak špatné, dialogy byly vcelku v pohodě, herci se taky snažili. To, že mě iritoval francouzský král, který jako jediný byl asi nemehlo, velkou měrou nahrazoval Jiří Štěpnička v roli křiváckého rytíře. ()

Sarrow

Rád bych viděl více podobných filmů, rozhodně si zaslouží vyšší hodnocení, proto přidávám * navíc... ()

Harry_

Nerozumím tomu, proč se pořád plive na nové české pohádky. Vymyslet něco nového je těžké a prostě nemůže být všechno skvělé a nové jako Popelka a Pyšná princezna, zvykněte si. Za dobré herecké obsazení, výpravu a akce v exteriérech si pohádka zaslouží lepší hodnocení. Navíc je to příklad pohádky, která osloví i větší diváky. Absence magie mi vůbec nevadila, lze to brát i jako pseudohistorický příběh. ()

GIK

Název dosti odrazující, ale jinak výborné. Neřekl bych, že Čapka zahraje krále takhle skvěle. Pohádka odkazující na tradiční hodnoty a rytířskou čest. ()

elshish

Název je opravdu katastrofální i tytul pohádka bych tomu odepřel. Kupodivu prostředí kde se děj odehrává i rytířské souboje jsou pěkné, takže u mě 60% ()

milaneg

Ne pohádka, ale legenda, ani ne o nevěstě jako o soubojích. Nebýt kvalitně herecky obsazená, nestála by ani za ty 2 *! ()