Ruby Bakerová žije životem bezstarostného dospívajícího děvčete. Jednoho večera vyrazí s kamarádkami tajně na divoký večírek. Když se vrátí, čeká doma policie, která jí oznámí, že rodiče zahynuli při autonehodě. V den pohřbu se Ruby dozvídá, že rodiče před smrtí určili jako opatrovníky pro ni a jejího mladšího bratra Rhetta své přátele Glassovi. Děti se přestěhují do extravagantního skleněného sídla Glassových v Malibu. Atmosféra je napjatá, Ruby si jen obtížně zvyká na nové prostředí, malý naivní Rhett je naopak oslněn drahými dárky, kterými ho Glassovi zahrnují. Brzy se ale začne ukazovat, že Erin a Terry Glassovi nejsou tak zcela milujícími adoptivními rodiči, jak by se mohlo na první pohled zdát. Luxusní sídlo je jakousi zlatou klecí, Erin a Terry se často hádají. Ruby se prostřednictvím právníka podaří zjistit, že po smrti rodičů získala díky pojistce jmění v hodnotě několika milionů dolarů. Erin má problémy s drogami (i když dětem tvrdí, že trpí cukrovkou a v injekcích si píchá inzulin) a Terryho trápí dluhy. Teď jsou jejími poručníky. Byla smrt rodičů skutečně jen nešťastná autonehoda? (oficiální text distributora)

Phobia

Hurá, na čtvrtý pokus se mi podařilo vidět tenhle film až do konce a neusnout! A přitom nejde o nějak zvlášť nudný či nezajímavý thriller... Předvídatelný, to ano, do poslední sekundy, ale každopádně slušně odvedené řemeslo. Stellan Skarsgård je přesvědčivý záporák a pro jednou ve mně vzbuzovala sympatie i dívčí hrdinka (těm totiž obvykle přeju rychlou a ošklivou smrt). Nejspíš se s tím námětem a atmosférou dalo udělat víc, ovšem vzhledem k nulovému očekávání nejsem zklamaná; podívat se na to dalo, ba dokonce se i docela bavit. 61% ()

lesumir

Film, u kterého sjem se náramně bál a docela s emi to i líbílo. Stellan je drsnej záporák a mladá slečna docela hezká :-) Příjemná podívaná. ()

Hrabka

Docela dobrý film, i když nějak moc zajímavý není. Najde se i pár hloupostí, ale zhlédnout se dá. Leelee Sobieski je fajn, snaží se přijít na to, co se opravdu stalo jejím rodičům a zároveň se popasovat s adoptivními rodiči, kteří nejsou takoví jací ze zdají být. 55% ()

Jacinda

Překvapivě napínavý thriller s mojí neoblíbenou herečkou. Nicméně docela slušný filmový zážitek, zvláště díky kvalitnímu herectví ()

Pepinec

Kde je dům skleněný a ta dívka kde spí, vždyť to ví, že jsem chtěl - se k ní přidat! Bydlet bych v takovém fóliáku nechtěl, ale kdyby se mi po tmavých nočních chodbách, osvícených svitem měsíční luny, proháněla diva podobná Leelee, asi bych se na pár nocí zdržel. Taťku Šmolu bych pří té příležitosti naučil slušným mravům, a úctyhodně zachovalé mamince ukázal, že píchat se dá i něco jiného a něčím jiným, než inzulín stříkačkou. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +herecké výkony, L. Sobiesky, atmosféra -občas pomalejší tempo, už to tu párkrát bylo./// I když se nejedná o film nikterak originální, stále je to film na který se rádi podíváte. Předně přiznám, že jsem se na film díval kvůli LeeLee, které je tady nejen herecky přesvědčivá ale taky pořádně sexy. Ještě mě trošku zaujal Trevor Morgan, ale ten neměl tolik prostoru. Je fain, že ve filmu se buduje atmosféra velice pomalu, ale zato pořádně graduje. Dopomáhá jí solidní hudba a celkové technické zpracování není také špatné. Vyšší hodnocení však film nedostane, protože nepřináší nic originální, prostě takových filmů už tu pár bylo./// Celkem 67%/// ()

kingik

Ve skleněném domě přebývají dva vyšinutí pěstouni, kteří to dvěma sirotkům pěkně spočítají. Nevím, proč je film tak zdlouhavý. Když je to thriller, nemuselo se dlouhou dobu inscenovat rádoby napětí, které není nijak vysoké a mohlo se jít rovnou na věc. Diane Lane a Stellan Skarsgard celkem obstojní psychopati, ale než projeví svoji temnou stránku duše, trvá to fakt zbytečně dlouho. Temné nasvícení filmu je fajn a znepokojivé vyznění domu neobvyklé architektury je cítit. Film však v ničem moc nepřekvapí, zpočátku až nudí a rozjíždí se až ve své polovině, která film hodně spasila. Film řadím do průměru, kdy námět filmu je lepší než jeho následné zpracování. Navíc se dá všechno ve filmu stoprocentně předem odhadnout. 50% ()

Anderton

Absolútne tuctový triler prelomu storočia typu Nepovedz ani slovo. Žiadne skutočne prekvapivé zvraty, prefiltrovaný obraz so solídnou atmosférou, ktorá sa snaží zakryť nedostatky scenáru. Ono je to vlastne celé iba pre teenagerov, keďže tu ide o tie deti. Takže tri hviezdy za lolitku Leelee, ktorá je výrazne obdarená a MILFku Diane. Ani si nepamätám, či som to kedysi v telke dokázal dopozerať. ()

swamp

Docela atmosféra - místy nelogické chování sourozenecké dvojice - příjemný lehký thrill nadprůměr. ()

Slarque

Má to moc dlouhý začátek a příšerně průhledný scénář, ve kterém se tentokrát neskrývá žádné překvapení. Režie je taky spíš televizní a občas jsem to chtěl trochu popohnat. Na stranu kladů můžu zapsat jenom Stellana Skarsgarda, Diane Lane a Leelee Sobieski. ()

Happens

Tohle dílko nebylo úplně špatné, byl cítit určitý shon ve scénáři, kde dějový vývoj byl strojově sunut k momentům napětí a překvapení, kde naopak čas "zpomalil". A napínal. A natahoval. Nebylo to špatné. Místy mechanické. Ale dalo se na to koukat, rozhodně lepší béčkový thriller. ()

klerik

Trochu lacný, trochu nevyvážený, ale aj trochu mrazivý triler. Počiatočné napätie vystrieda akcia a človek rozmýšľa, ako do tohto filmu zohnali tie krásne autá... Nič prevratné, ale tvári sa to presvedčivo... ()

heyda

Poctivé drama, jak má být. Pořád nechápu, proč je dnes taková móda, mít místo pořádných zdí, kus skla. Je to děsivé! 6/10 ()

Jinny

Kupodivu docela pohodový thriller, který schématem připomíná jiný film o chytrých a vcelku pohledných sirotcích a jejich poručníkovi - Řadu nešťastných příhod :) ()

SOLOM.

Docela slušný thriller, který rozhodně nenudí bohužel však ani nejde o nějaký nezapomenutelný zážitek. Děj se místy docela dost vleče, navíc není rovněž zrovna moc originální, ale druhá polovina filmu začne mít konečně zajímavou dramatickou zápletku. Navíc obě hlavní herečky Leelee Sobieski a Diane Lane patří mezi moje oblíbené herečky a jejich výkony byly celkem bezchybné. ()

duklak2

Mistrovský thriller. Panuje zde neskutečná atmosféra. Viděl jsem ho asi v 17 letech a pak jsem nemohl vůbec spát. Dodnes ho považuji za kult. Líbily se mi herecké výkony. Film příjemně uteče. Ta holka byla opravdu kočka. Pro mě jasné čtyři hvězdy. ()