Ruby Bakerová žije životem bezstarostného dospívajícího děvčete. Jednoho večera vyrazí s kamarádkami tajně na divoký večírek. Když se vrátí, čeká doma policie, která jí oznámí, že rodiče zahynuli při autonehodě. V den pohřbu se Ruby dozvídá, že rodiče před smrtí určili jako opatrovníky pro ni a jejího mladšího bratra Rhetta své přátele Glassovi. Děti se přestěhují do extravagantního skleněného sídla Glassových v Malibu. Atmosféra je napjatá, Ruby si jen obtížně zvyká na nové prostředí, malý naivní Rhett je naopak oslněn drahými dárky, kterými ho Glassovi zahrnují. Brzy se ale začne ukazovat, že Erin a Terry Glassovi nejsou tak zcela milujícími adoptivními rodiči, jak by se mohlo na první pohled zdát. Luxusní sídlo je jakousi zlatou klecí, Erin a Terry se často hádají. Ruby se prostřednictvím právníka podaří zjistit, že po smrti rodičů získala díky pojistce jmění v hodnotě několika milionů dolarů. Erin má problémy s drogami (i když dětem tvrdí, že trpí cukrovkou a v injekcích si píchá inzulin) a Terryho trápí dluhy. Teď jsou jejími poručníky. Byla smrt rodičů skutečně jen nešťastná autonehoda? (oficiální text distributora)

starbrejkr

Jednoduše průměrný film, který naprosto zapadá mezi televizní thrillerovou produkci na komerčních televizích. Dost mě překvapuje, když teď zjišťuji, že to šlo i v kinech. Každopádně já ale tento typ thrilerů hodně můžu, a proto jsem se rozhodně nenudil. Nevím, čím to je, ale Leelee Sobieski mi nějak není sympatická, i když rozhodně hraje dobře. Víc mě zaujal Stellan Skarsgard krásnou slizkostí svojí role. ()

Juto

Mal som nízke očakávania ... ale našťastie sa nesplnili. Príbeh bol strhujúci a celý čas som bol v napätí. 6/10 ()

emo

Celkom slušná "thrillerovina". Avšak nebyť skvelých výkonov krásnej Sobieski a skvelého zloducha Skarsgarda by sa veľmi nebolo na čo pozerať.... ()

KajusaK

Takový film jsem ještě neviděla,takže jsem byla samozřejmě nadšena. Příběh mě upoutal odzačátku do konce , napětí neustále. Snižuji na 3* za nepromyšlené utíkání. Bylo tolik příležitostí a nic - debilita. ()

otík

Vynikající thriller o dvou sourozencích, kterým se zabijí rodiče a oni se s velkým majetkem dostávají do dobře situované rodiny svých poručníků. Jenže nic není tak, jak se zdá a oba poručníci skrývají několik tajemstvích. Odhalí je děti včas a zachrání svůj holý život (se čtyřmi miliony dolarů v bance)? Vynikající výkon Leelee Sobiesky i Skarsgarda slibuje napínavou podívanou. ()

Radiq

Už jenom to, že se jmenovali Glassovi a dům byl čirou náhoodu hodně skleněnej mi bylo trochu podezřelé a když se v hlavní roli objevila maximálně nesympatická Sobieski, tak to byl solidní náběh holou nohou na koberec plnej rysováčků. Neřikám, že Diane a Stellan nebyli dobří psychouši, ti byli zahráni bravurně. Ale jinak byl prostě ten film blbost. Co blbost. Velká hromada podprůměrnejch sraček. ()

danco123

Kvalitný triler, jeden z tých lepších.Dokázal miestami až vydesiť a po celý čas ked sa odohrával dej v dome som mal až chlpy dupkom.Takisto aj kvalitné zakončenie filmu.Herecké obsadenie veľmi dobré a ich výkony taktiež.Filmu dávam skvelých 80%. ()

farmnf

Tuto nechutnou americkou sračku jsem odsledoval jen díky Diane Lane. Mimochodem jako feťačka je skvělá, proto ty 2*. No a o čem to bylo? Dva američtí rozmazlení spratci osiří díky nehodě. A pak, jak je to zvykem v těchto píčovinách se Leelee Sobieski stane v 16. letech geniální detektivkou, konspirátorkou a mstitelkou svých rodičů. Sice neumí řídit auto ale najednou umí řídit auto. Její schopnosti jsou neomezené. Když si vzpomenu, co za tele byla moje dcera s VŠ v šestnácti, nejraději bych tomu dal odpad. ()

lennyd

Po smrti rodičů jsou dospívající Ruby a její malý bráška Rhett dáni k opatrovnictví jejich dávným známým, Erin a Terry Glassovým. Ti, věrni svému jménu, mají obrovský skleněný dům na pobřeží, a celkově z nich bohatství jen čiší - ale Ruby brzy zjišťuje, že není všechno zlato co se třpytí. Glassovi se dětí neujali jen z dobroty svého srdce, ale hlavně kvůli správcovství několika miliónů dolarů, které by se jim hodily na pokrytí vlastních dluhů. Ale jak se vůči lstivým rodičům bránit, zvlášť když dětem nikdo nevěří ? ... Když jsem viděl film poprvé, byl jsem nadšen. Po druhém shlédnutí už méně, a po dalším se mé pocity ustálily na lepším průměru. Samotný námět je docela neoriginální, ale zpracování je vcelku dobře udělané (takový dům by se mi asi taky líbil). Herecké obsazení je také ucházející - z Leelee Sobieski už tak nadšenej jako na první shlédnutí nejsem, ale o to víc jsem si vychutnal proměnu Stellana Skarsgårda. No a Diane Lane asi takto - být tam místo ní kdokoliv jiný, tak to vůbec nepostřehnu - její šedivá myška je plně zastíněna právě Stellanem Skarsgårdem. A určitě mi bylo líto těch zničených autíček na závěr :) ()

lykan9

Velice příjemný thriller, který sice dávkuje napětí pozvolna, ale vzhledem k zajímavému prostředí, kde se příběh odehrává a hereckému obsazení, to vůbec není na škodu. Velkým překvapením byla hlavně Leelee Sobieski, která nejen, že je výbornou herečkou, ale, přesto, že není žádným typem modelky, je i nádhernou ženou a po celou dobu se na ní dobře kouká. Za zmínku stojí i vákon Skarsgarda, který je v pozici padoucha opravdu přesvědčivý. ()

VanTom

Průměr, až to bolí (a nudí). Průhlednou zápletku o opatrovnících s postranními úmysly, v níž nic dalšího už není (ani pořádně ten dům), nastavuje slabá režie prázdnými hororovo-thrillerovými postupy, jenže napětí by se divák nedořezal. Na postavu Leelee (v bikinách i teplákách) se samozřejmě dívá hezky, to né že né. ()

Kali4

Průměrný thriller, jehož hlavními slabinami jsou mimo jiné naprostá předvídatelnost a roztahaný děj s bezpočtem pasáží, kdy se takřka nic zajímavého neděje. Architektura "skleněného" domu je dle mého příšerná a nechápu, jak by vůbec někdo mohl něco takového naprojektovat. Na druhou stranu Stellan Skarsgård i Sobieski hrají velmi slušně a přesvědčivě a to se u takovýchto filmů cení. ()

Ravi

Velmi zdařilý triller stojící na skvělých výkonech hlavních dvou aktérů, který zpracoval zajímavé téma adoprovaných dětí, které jsou zkoušené otčímem. 65% = 3/5 ()

Specs

Hlášky: Rhett Clark Baker: - "Přestaň! Díváš se!" Ruby Baker: - "Jako by bylo na co." & Terrence 'Terry' Glass: - "Ty...! Poslouchej, Ruby. Když se ti cokoliv stane, máme Rhetta. A nám stačí jen jedno dítě." & Rhett Clark Baker: - "Vstávej, Ruby. Spící princezno. Ty jenom spíš. Děsí mě to." ()

Smileface

Naprosto nechápu jak někdo může takhle pokazit posledních 30 minut filmu. Celou dobu jsem napjatý a před koncem se z toho vyklube nemastná neslaná nuda. Škoda, převeliká škoda a další zbytečný film. ()

slovan1

Celkem solidní. Atmosféra tu místy byla a to ja rád. Ale čekal jsem trochu děsivější thriller. Leelee Sobieski to sem tam docela seklo. ()