Ruby Bakerová žije životem bezstarostného dospívajícího děvčete. Jednoho večera vyrazí s kamarádkami tajně na divoký večírek. Když se vrátí, čeká doma policie, která jí oznámí, že rodiče zahynuli při autonehodě. V den pohřbu se Ruby dozvídá, že rodiče před smrtí určili jako opatrovníky pro ni a jejího mladšího bratra Rhetta své přátele Glassovi. Děti se přestěhují do extravagantního skleněného sídla Glassových v Malibu. Atmosféra je napjatá, Ruby si jen obtížně zvyká na nové prostředí, malý naivní Rhett je naopak oslněn drahými dárky, kterými ho Glassovi zahrnují. Brzy se ale začne ukazovat, že Erin a Terry Glassovi nejsou tak zcela milujícími adoptivními rodiči, jak by se mohlo na první pohled zdát. Luxusní sídlo je jakousi zlatou klecí, Erin a Terry se často hádají. Ruby se prostřednictvím právníka podaří zjistit, že po smrti rodičů získala díky pojistce jmění v hodnotě několika milionů dolarů. Erin má problémy s drogami (i když dětem tvrdí, že trpí cukrovkou a v injekcích si píchá inzulin) a Terryho trápí dluhy. Teď jsou jejími poručníky. Byla smrt rodičů skutečně jen nešťastná autonehoda? (oficiální text distributora)

Gary

Když jsem to viděl po Švábech s Mickey Rourkem, přišlo mi to dobré. Pěkná práce kamery, hudba Chrise Younga a brutální Skarsgard :-) 70%. ()

malylada

I když je tento thriller přetažený za vlasy a v některých momentech jsem se neubránil smíchu, tak nešetří na tempu a skvělou napínavou atmosféru si drží po celou dobu. Výborně se zde pracuje se zvukem a herci odvádí slušnou práci, tak proč tomu nedat čtyři hvězdy......7/10 ()

moviesfan

Dobrý thriller. Nechtěl bych takový náhradní rodiče. Občas jsem byl napjatej, což přičítám k dobru. Hodnocení: 60% ()

JohnCZ

Vskutku napínavý thriller. Stellan Skarsgård svou roli zahrál skvěle, celou jeho postavu jsem sežral i s navijákem a měl jsem z něj hodně špatnej pocit. Atmosféra filmu je dost hutná, jednak díky hudbě a jednak díky onomu "studenému" skleněnému domu. Na Leelee se oproti tomu skvěle kouká - v růžovým tílečku ji to sekne, co si budem povídat. ()

Nick Tow

Čítajúc komentáre svojich kolegov, zrejme nepoviem nič nové: The Glass House je solídne odvedené remeslo, ktoré nevybočilo z "pásovej výroby" /ale našťastie neskĺzlo do podpásovej/ , hoci predpoklady by tu boli. ()

Padme_Anakin

Vrátila jsem se k tomuto snímku po sedmi letech, hodnocení ponechávám tam, kde už roky je a pouze přidávám komentář.. Stellan Skarsgård je zcela jednoznačně hereckým tahounem příběhu osiřelých sourozenců a v roli vágního opatrovníka ohromný.. Leelee Sobieski to zvládla s ohledem na svůj věk a nepatrné zkušenosti velmi dobře.. Divákovi je od začátku jasné, že tu něco nehraje, jen přesně neví, co.. Místy lehce mrazivá atmosféra pomáhá, ale je jí málo, bohužel a rozklíčovat to jde příliš brzy.. ()

corpsy

V tomto snímku vytvárajú skvelú atmosféru hlavne herci. Režisér to potom už len obalí do napínavej réžie a máme tu výborný thriller. ()

Andersis

Mohl bych dát i tři jenže závěrečných 20 minut bylo na mě u takoveho druhu filmů až moc Hoollywodské. Jinak Leelee Sobieski byla ve spodním prádle kus ( ham) ' _ ' ()

draggo

Velmi povedený thriller se skvělým příběhem. Kromě toho dobře zahraný, se skutečně skvělou atmosférou. Závěr je emocionálně velmi silný. 85% a 4* ()

Jillen

Sobieski je krásná holka a myslím, že i dobrá herečka, je radost na ni koukat...jinak se jedná o průměrný, ale ne špatný thriller...Dávám 50% ()

blackrain

Nic není takové, jak se na první pohled zdá. Pro peníze jsou někteří lidé schopni udělat všechno. Pěstouni skrývali děsivé tajemství, které potom krásně vypluje na povrch. Film se krásně stupňuje od začátku do konce. ()

YURAyura

1/10 Hodne okate, hodne slabe, hodne natahovane, hodne nudne, zapomenutihodne. Jedina hvezdicka je za ten dum Glassu - to se zase jednou cesky distributor vytahl... ()

Nuala

Nic světoborného, klišoidní záběry, které dopředu čekáte a trochu špatně rozvržené napětí. Plusem však zůstává dvojice Leelee Sobieski a Stellan Skarsgard, kteří patří mezi mé oblíbence a drží tento film nad vodou... ()

Martin741

Ako zasraneho fagana /teenager/ ma to hodne zobralo a pacilo sa mi to. Co bolo ale horsie, napadlo ma pozriet si film znovu, a zistil som, ze scenar je len priemerny, herecke vykony a rezia dokonca podpriemerne. 38 % ()