Ruby Bakerová žije životem bezstarostného dospívajícího děvčete. Jednoho večera vyrazí s kamarádkami tajně na divoký večírek. Když se vrátí, čeká doma policie, která jí oznámí, že rodiče zahynuli při autonehodě. V den pohřbu se Ruby dozvídá, že rodiče před smrtí určili jako opatrovníky pro ni a jejího mladšího bratra Rhetta své přátele Glassovi. Děti se přestěhují do extravagantního skleněného sídla Glassových v Malibu. Atmosféra je napjatá, Ruby si jen obtížně zvyká na nové prostředí, malý naivní Rhett je naopak oslněn drahými dárky, kterými ho Glassovi zahrnují. Brzy se ale začne ukazovat, že Erin a Terry Glassovi nejsou tak zcela milujícími adoptivními rodiči, jak by se mohlo na první pohled zdát. Luxusní sídlo je jakousi zlatou klecí, Erin a Terry se často hádají. Ruby se prostřednictvím právníka podaří zjistit, že po smrti rodičů získala díky pojistce jmění v hodnotě několika milionů dolarů. Erin má problémy s drogami (i když dětem tvrdí, že trpí cukrovkou a v injekcích si píchá inzulin) a Terryho trápí dluhy. Teď jsou jejími poručníky. Byla smrt rodičů skutečně jen nešťastná autonehoda? (oficiální text distributora)

coscarelli

Dostatocne dopriemerovana kalk thrill/drama, kde nudu strieda obcasny napinavy atmo-moment. Ani dnu, ani von. Taku sukromnu hviezdicku davam vyfarbovacovi CH.Y. / a jeho kristalovo cistu hudbu, ktora funguje aj samostatne no a filmu dava patricne mysterium. ()

PALINO

Tvorcovia filmu toho mali k dispozícií relatívne dosť: dobrí herci, zaujímavý námet, prostredie, ale výsledok pôsobí rozpačito. Scenáru a hlavne niektorým dialógom sa nevenovala veľká pozornosť a so samotným skleneným domom sa dalo viac pohrať, pretože po výpravnej stránke toho ponúka pomerne dosť. Ale zostalo iba pri potenciáli. A aby som len nekritizoval, spomeniem aj jedno pozitívum: film ma takmer vôbec nenudil a ani sa o ňom nedá povedať, že by bol vyslovene zlý, je len nepodarený. ()

Paity

Kromě poprsí tehdy mlaďounké, ale vyvinuté Leelee Sobiesku nenabídne film nic moc zajímavého. Snad 15 minut je to tak ještě napínavé, jinak ale nuda. ()

ThomasCrown

Tento filmík si nikdy nenechám ujsť. Je to veľmi príjemná oddychovka so zaujímavým obsadením, ktorému dominuje krásna Leelee Sobieski. ()

peetriss

Thriller, který si sice nijak nedělá hlavu s nápaditým stavěním děje a s momentem překvapení pracuje jen nesměle, přesto však kupodivu dobře funguje díky schopné práci s budováním napětí mezi krásnou Leelee Sobieski a Stellanem Skarsgårdem, kteří tento film drží na sympaticky průměrné úrovni také herecky. ()

cityman

Mrazivý thriller, krerý ani neurazí, ale ani nijak nevybočí z řady jemu podobných. I přesto se jedná o poměrně kvalitní snímek ve kterém excelují především dva z hlavních protagonistů a to Leelee Sobieski a Stellan Skarsgard. ()

lareinna

Tento film som videla už dávno, ale pamätám sa na neho, takže zaujal. Dobre sa pozerá napríklad v nedeľu popoludní, keď človek nemá čo robiť. Ale možno v kine, alebo pri večernej atmosfére by mal väčší efekt... ()

sona123

Glassovi mají skleněný dům a do něj si vezmou sousedovic děti, jejichž rodiče tragicky zahynuli. K dětem dostanou přídavkem na správku 4 miliony. A jak to tak chodí, Glassovic nejsou tak báječní lidé, jak si rodiče dětí původně mysleli, když je určili jako případné poručníky. Potenciál filmu byl určitě větší, i s tím krásným barákem si mohli tvůrci vyhrát líp, takhle se stal jen prázdnou kulisou. Vše je schématické a jasně dané. Ale jako kulisa, nebo po dlouhém dni docela slušná podívaná. Bravurní komentář: Enšpígl. ()

El Loco

Sklenený dom je dosť priemerný film, ktorý ničím neprekvapí. Je to jeden z tých šablónovito natáčaných amerických thrillerov, akých sú v súčasnej distribúcií kopy. Pôsobí teda strašne umelo a predvídateľne. Je to zároveň dosť veľká nuda + scenár stojí na hlinených nohách. ()

filmator

Předvídatelný thriller s několika zajímavými momenty. Jen mě překvapilo, že do toho šli Skarsgard s Laneovou. Typické béčko. Dal bych 50%, ale to nejde, tak budu shovívavý - *** ()

ypres.bass

Ač nedoceněn, já tento film považuju za klenot - brilliant byl také jenom neforemným šutrem a stejně tak tento film ukáže své kvality teprve poté co mu dáte šanci. Co filmu velmi přidává na kvalitě jsou výkony L.Sobieski a S.Skarsgårda a také scéna na silnici.. Myslím že by si film zasloužil remake se stejnými herci, ale jiným rozpočtem. --- 85% ()

Lyžař

Stellan Skarsgard je machr. Ty jeho postoje, jeho vyrazy ve tvari...vsem hercum jsem vsechno veril od zacatku az po konec. Je pravda, ze jsem se dvakrat kouknul, za jak dlouho ze ma byt konec. A to proto, ze mi prislo, ze pribeh plyne a ne a ne vyhradovat do konce. Konec je hodne rychly. To je tak asi jedina skoda. Ale co, i takhle jsem si to uzil. ()

Torgal

Príbeh je len zbierka klišé s očakávaným priebehom, remeselne na priemernej úrovni. Tempo je veľmi voľné, kým sa začne diať niečo podstatné trvá to neúnosne dlho. Konanie postáv často odporuje zdravému rozumu (to platí najmä o Skarsgardovej postave). Ku koncu sa to ako-tak rozbehne, ale už je príliš neskoro a výsledný dojem to nezachráni. Zľahka podpriemerný thriller, ktorý rýchlo vyšumí z hlavy. 5-/10 ()

Kingjiri

Marně jsem ve filmu hledal něco, co by mě fakt zaujalo. Jako nápad dobrej, ale vzniknul tak nudnej scénář až hanba. Trochu pochválit jde jen akčně pojatej závěr, jenomže v podobnym duchu se měla nést většina příběhu, ve kterym o nějakym napětí nemůže být ani řeč. Herecký výkony taky nijak neoslněj, snad jenom u Stellana Skarsgårda se objevily zajímavější herecký momenty. Dle hodnocení jsem čekal rozhodně víc, ale tohle prostě nemůže stačit ani na žánrovej průměr, dvě silnější hvězdy. ()

Jakubik

Lehce podprůměrný thriller ve kterém už je od začátku víceméně jasné o co jde. Je to celkem škoda protože film jako takový je celkem napínaví a herci hrají celkem slušně a uvěřitelně. Škoda… ()