Ruby Bakerová žije životem bezstarostného dospívajícího děvčete. Jednoho večera vyrazí s kamarádkami tajně na divoký večírek. Když se vrátí, čeká doma policie, která jí oznámí, že rodiče zahynuli při autonehodě. V den pohřbu se Ruby dozvídá, že rodiče před smrtí určili jako opatrovníky pro ni a jejího mladšího bratra Rhetta své přátele Glassovi. Děti se přestěhují do extravagantního skleněného sídla Glassových v Malibu. Atmosféra je napjatá, Ruby si jen obtížně zvyká na nové prostředí, malý naivní Rhett je naopak oslněn drahými dárky, kterými ho Glassovi zahrnují. Brzy se ale začne ukazovat, že Erin a Terry Glassovi nejsou tak zcela milujícími adoptivními rodiči, jak by se mohlo na první pohled zdát. Luxusní sídlo je jakousi zlatou klecí, Erin a Terry se často hádají. Ruby se prostřednictvím právníka podaří zjistit, že po smrti rodičů získala díky pojistce jmění v hodnotě několika milionů dolarů. Erin má problémy s drogami (i když dětem tvrdí, že trpí cukrovkou a v injekcích si píchá inzulin) a Terryho trápí dluhy. Teď jsou jejími poručníky. Byla smrt rodičů skutečně jen nešťastná autonehoda? (oficiální text distributora)

CharlieSs

Na Leelee se opravdu dá dívat klidně i skoro 2 hodiny, stejně jako na Trevora. Je pravda, že byl film často hodně okatý a průhledný, ale to psychické napětí, které člověk má i tak po celou dobu to zachraňuje. Mně se osobně moc líbil, a jelikož mě nepříjemně vydeptal, přidávám hvězdičku navíc - mnoho filmů na mě nemá takový efekt, jak bych uvítala, ale zde se to povedlo. ()

Odpadlik

Přestože jde o thriller s celkem pomalým spádem, není to vůbec špatné. Rozhodně jsem se po celou dobu nenudil. Přidal jsem si k tomu docela slušné výkony Lelie sobieské, diane Laneové a Stellana Skargarda, atraktivní prostředí a celkem slušně natočenou automobilovou honičku na závěr a vyšlo mi hodnocení **** ! ()

Ceberus

Sobieski a Skarsgård odehrávají skvělou hereckou etudu, byť závěr je na můj vkus až přehnaně akční. Jelikož je film ze značné části poměrně depresivní, není to jeden z těch, které bych si s radostí pouštěl znovu - dávám necelé tři hvězdy. ()

danny_21

Skrznaskrz průměrná záležitost, která je navíc strašně průhledná. Kdeže jsou časy Otčíma Terryho O´Quinna, tomu říkám adoptivní rodič :-) - Jak přijde, tak i vyšumí, takže 50 % ()

Daginka

No tak tenhle film mě vážně moc nedostal.Skarsgård a Sobieská dělají, co mohou, aby jeho úroveň trochu ,,vytáhli'', ale bohužel na to nestačí.Mimojiné i velmi předvídatelný film s doslova zpraseným koncem.Hudba docela dobrá, ale děj tedy nic moc.Hodnocení:40% ()

Alouette

Téměř dokonalá americká rodinka je rozbourána tragickou autonehodou, při které zahynou oba rodiče šestnáctileté Ruby a jejího jedenáctiletého bratříčka. Dětí se poté ujmou velice hodní a milí bývalí sousedé a společně se odstěhují do velikého proskleného domu. Vše se zdá být pro sirotky v dané situaci jedinečné, nebýt velikého dědictví po zesnulých rodičích o které je v okolí dětí veliký zájem. Tenhle film v roce 2001 určitě měl veliký úspěch u milovníků napínavých thrillerů. Nicméně teď po letech, po všech těch podobných, tématicky stejných filmech, ať už horších či lepších, nemá takovou šťávu jako kdysi. Nicméně je to skvělý filmek k odpolední kávičce. ()

Kariya

Myslím si, že tento film je na ČSFD podhodnocený. Dle mého zážitku se jednalo o kvalitní thriller plný husté atmosféry a napětí. Nemohu jinak než 4*. ()

OL@F

Průměrný thriller..Vše je moc roztahané,vše se dá odhadnout dopředu a vše moc hrané.Ke konci se to rozjede,ale tam mi film znechutili policisté,kteří se chovali,jako kdyby vše bylo naprosto normální..Skarsgard je ovšem skvělý,šel z něho strach už od začátku.. ()

jafuska

ačkoliv jsem tento film už jednou viděla v Tv, přesto jsem se k němu po nějakém čase vrátila a určitě je to slušný Thiller, který stojí za zhlédnutí, fajn bylo natočeno dost podobných filmů, ale přesto tento film měl svoji temnou atmosféru, napětí a boj o holý život dvou náctiletých dětí, Mě se tento film určitě líbil, jsem sama zvědavá na pokračování ()

Boudyy

Tento film mě zaujal a v jednu chvíli jsem uvažoval i o čtvrté hvězdě. Téma filmu sice vyčpělé, avšak některé scény se povedly natočit a občas vás prostě zamrazí. Také herci v hlavních rolích mě překvapili. Slibuji, že o té čtvrté ještě budu uvažovat. ()

eFOXsize

Asi jsem v poslední době dobře naladěná.... Každopádně, ač výprava filmu otřesná (ikdyž skleněný dům nechyběl), myšlenka a gradace napětí bylo dobré. Když se člověk vžije do rolí těch dvou dětí, věnuje snímku plnou pozornost. Vědomí toho, že se tohle děje běžně, moje pocity z filmu prohloubili. Asi jsem citlivka (i nu, jsem žena), ale mě se to líbilo. Celkový dojem přebil i občasná hluchá místa a brzké prozrazení pointy. ()

borohub

Hodně drsnej film. Rozjezd je pozvolnější a místy dost nudný, ale ten konec je fakt dost dynamickej a napínavej. Ke konci filmu mě v některých scénách běhal opravdu mráz po zádech. Jasně ten konec už byl takovej zbytečnější, ale stejně. Ocenil bych možná kdyby to nekončilo happy endem ale nějakým pořádným tragickým koncem. No co.. i tak je to dost dobrej film. 80% ()

Mire

Prečo len 58%? Tento film by som dal pokojne do "červených" čísel. Slušný thriller a sympatická Leelee Sobieski. Páči sa mi aj dvojka, ktorá síce vychádza z námetu jednotky, ale tam zase vyčnieva rola psychopatickej macochy. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 21%, Audience Score - 39% | FDb.cz - 68.5% | Prostě "Skleněné peklo" se vším všudy :-) Netřeba víc dodávat... 30% ()

Jonatthan

Zdálo se mi, že je tam mírně nedotažená zápletka, která je v příběhu pouze naznačena. A to jaký vztah měli Glassovi k Ruby v minulosti? Vztah bezdětné paní Glassové k ditěti sousedů? ()