Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

Hmm, no neviem. Pre mňa len mierne nadpriemerný thriller s úplne iným pohľadom na tento žáner. Ušiel mi veľmi rýchlo hlavne kvoli stopáži, nápaditosti a dobrému scenáru. Suchý a chladný humor nemal medzí, no hodil sa mi sem ako tučniak na rovníku, čomu prispel hlavne Buscemi a Stormare. Výkon Frances 'YEAH' McDormand nemal s Oscarom podľa mňa nič spoločné. To 'yeah' bolo spočiatku zaujímavé, no neskôr mi začínalo liezť sakra na nervy. Druhá šanca však film neminie. 65%.(14.6.2006)

• TheMaker

Další z filmů, co je natočen jinak, než se obvykle točí ostatní filmy, to ale přece neznamená, že to je geniální dílo. Nevím, co si o tom mám myslet. Představte si Pulp Fiction bez skvělých hereckých výkonů a super hlášek. Dali by jste Pulp Fiction 5 hvězd, jenom kvůli tomu, že děj filmu je popřehazovaný ? Myslím, že ne. A tak nějak vypadá Fargo. Prostě tomu něco chybí. Co je na tom tak geniálního ??(9.3.2009)

Priznám sa bez mučenia, FARGO nepokladám za žiadny majstrovský film. Prečo však voliť také silné slová, je to stále riadne nadpriemerný a robustný film, u ktorého odporúčam skôr sústrediť sa nezabudnuteľné herecké kreácie (McDormandová, Macy, Buscemi, Stormare), zimnú atmosféru a desivý príbeh, ako na pátranie po tom, do akej miery film (ne)vznikol na základe skutočných udalostí. Bratia Coneovci sa do toho skrátka riadne opreli a hoci mám zo snežných trilerov podstatne radšej Raimiho JEDNODUCHÝ PLÁN, nedá sa s FARGOM robiť nič iné, len ho odporučiť ďalej.(29.9.2007)

Až na to, že postava těhotný policajtky je sympatická asi jako hovno na botě a všichni pořád řikaj "YA, YA, YA", tak je to fakt super film. A Peter Stormare při práci s drtičkou je mega-hustej. I když on je mega-hustej skoro celej film. update: Abych pravdu řek, tak já mam Fargo radši s dabingem a zvyšuju svoje hodnocení ze 4 na 5 hvězdiček. Myslete si o mně, co chcete, ale to "směšný nářečí, kterýmu nikdo moc nerozumí" mi fakt lezlo na nervy. S dabingem mam pocit, že tam mluvěj aspoň trochu jako lidi a já si ten film mnohem víc užiju.(5.9.2007)

Dal jsem Fargu tři hvězdy. Ale poslední dva dny o něm přemýšlím, a tak soudím, že film, který ve mně zanechá takový dojem, si přece jen tu čtvrtou zaslouží. Skutečně nesouhlasím, že by byl film dokonalý, a docela mě překvapuje jeho vysoké hodnocení. I při kratičké stopáži je spousta scén skutečně nadbytečná a narušující jinak hutnou atmosféru. Buscemi a McDormand tedy hrají skutečně jako o život, ale taky nějak nechápu vychvalování Macyho, který dostal zřejmě nejzajímavější roli, a vyšlo z toho divné cosi (asi jako tenhle můj komentář...). Rozporuplné.....(10.8.2009)

• - Únosci Gaear (Peter Stormare) a Carl (Steve Buscemi) používají poloautomatickou pistoli SIG-Sauer P226 ráže 9 mm. Wade Gustafson (Harve Presnell) postřelí Carla do tváře revolverem Smith & Wesson Model 28 ráže .357 Magnum. Policistka Marge (Frances McDormand) postřelí Gaeara do nohy revolverem Smith & Wesson Model 36 ráže .38 Special. (Kirman)

• - Obrazy kachen, které jsou krátce vidět v domě Gundersonových, jsou malby bratrů Hauptamnových, o kterých je ve filmu zmínka jako o konkurentech Norma pro výběr motivu na poštovní známky. Jejich malby se skutečně často objevují na poštovních známkách v Americe. (Witta)

• - Spoiler: Steve Buscemi umře v téměř každém filmu, do kterého ho bratři Coenové obsadili. Zajímavé je, že čím je jeho role větší, tím menší jsou pak jeho viditelné pozůstatky. Ve Fargu vidíme z mrtvoly pouze kus jeho nohy v drtičce. (don corleone)