Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

V porovnání s Jednoduchým plánem veliké zklamání, ve tvorbě bratří Coenů jen mírný nadprůměr. Doufám, že Fargo je ten typ filmu, který zraje jako víno, poněvadž se mu v dohledné době chystám dát ještě jednu šanci. [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](17.9.2007)

Do poslední vteřiny promyšlený masterpiece, ve kterém má i zdánlivě zbytečná scéna s oprcáváním blbek svůj význam.(2.5.2014)

Bratia Joel a Ethan Coenovci sa preslávili svojím šiestym filmom Fargo. Tento thriller s dômyselnou zápletkou je efektne zasadený do Minnesoty, abstraktnej krajiny nášho detstva – nehostinnej, vetrom ošľahanej tundry pripominajúcej Sibír, nebyť dílerov Fordu a reštaurácií Hardee. Postava Marge v podaní skvelej McDormandovej je pravdepodobne najlepšia (a samozrejme aj najsympatickejšia) ženská úloha, akú kedy Coenovci napísali. Film má úžasnú kameru, snímajúcu zasneženú krajinu, a plynulo sa pohybuje medzi čiernym humorom, kriminálnou drámou a geniálnou komédiou, pričom rozpráva veľmi zaujímavý príbeh. Čiastočne štylizované dialógy, taktiež dôležité vo filmoch bratov Coenovcov, tu vďaka rytmickému „yah-yah“ miestneho minnesotského dialektu nadobúdajú ďalší rozmer. 85%(13.6.2010)

S Fargom mám problém. Obsahuje tucet nezabudnuteľných scén, skvelé postavy a jeden z najlepších Burwellovych soundtrackov, ale je natoľko zahľadené do svojej karikaturičnosti, až stráca kontakt s realitou. A tým stráca určitú vážnosť, ktorá preň mala byť kľúčová, a stáva sa iba originálnou filmovou kuriozitkou. Dlho som váhal medzi 3* a 4*. Nakoniec dávam 4*, ale iba za jednotlivé scénky. Atmosféra a všadeprítomný sneh film ešte neurobia komplexne hmatateľným.(5.7.2009)

NFR 2006, Oscar 2 : Herečka HR - Frances McDormand, Scénář + 5 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec VR - William H. Macy, Kamera, Střih. . . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(20.2.2004)