poster

Fargo

 • USA

  Fargo

 • Slovensko

  Fargo

Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  **

  Tedy že by mi tento film něco dal, tak to tedy nedal. To, že něco boří zavedené postupy ještě neznamená, že je to samo o sobě hodnotné. Není v tom ani mnoho vtipu, ani napětí, člověk sice žasne, čeho jsou jiní lidé schopní, ale to je asi všechno.(18.3.2006)

 • Hal_Moore
  *****

  Bratři Coenovi patří určitě mezi ty lepší režiséry, kteří se v posledních letech podíleli na nějakém tom americkém filmu. Takový Big Lebowski, Bratříčku kde jsi? anebo Muž, který nebyl.. to jsou vynikající díla, která jdou stěží překonat. A přece ještě dříve se jim podařilo dílo nevídané - perfektní skloubení černé komedie a krimi za pomocí všech zúčastněných herců, kteří excelují. Oskarová Frances, zajímavě zábavný Steve, geniálně chladý Peter, nebo roztržitý - tak jak to umí jen on - William. Někdo považuje jako nejlepší film od Coenů Big Lebowskiho, jiní zase Bratříčku... já za jejich nejlepší film považuji Fargo. Pro jeho nezaměnitelný černý humor, obstojné krimi a vynikající herecké výkony.(28.11.2006)

 • Boss321
  *****

  Původní plán byl jen unést manželku na objednávku manžela, který potřebuje peníze. Vše nakonec skončilo brutální vyvražďovačkou, při které zahynulo sedm lidí a další dva šli za mříže. Asi takhle by se dal shrnout výborný příběh bratří Coenových do pár vět. Výborně propracovaný scénář, brilantní režie a skvělé herecké výkony "policistky" Frances McDormand a dua vyděračů Steva Buscemiho a Petera Stormara. Co víc si od filmu přát?......(31.1.2008)

 • Psema
  *****

  Do poslední vteřiny promyšlený masterpiece, ve kterém má i zdánlivě zbytečná scéna s oprcáváním blbek svůj význam.(2.5.2014)

 • Isherwood
  *****

  Samolibé porušování měr standardů a korektnosti jde Coenovým jedna radost. V jejich jednoduchém světě s nejvyšší koncentrací bizarních postav na metr čtvereční však dávají vyniknout právě těm největším podivínům, kteří si však (díky typově přesně obsazeným hercům) dokáží téměř okamžitě získat divácké sympatie. Nejde o to, že počet mrtvých narůstá neúměrnou rychlostí, nejde o to, že se jich zbavíte třeba v drtičce na větve, jde vlastně o to, že míra nadsázky není nijak omezena a záleží pouze na benevolenci každého jednotlivce, nakolik si v jejich poeticky (úžasná kamera Rogera Deaskinse!) vystavěném světě plném nemorálního chování a těch nejrozmanitějších postav, v některých případech dovedených až do zkarikované podoby, bude divák libovat. Forma s obsahem jde v tomto případě ruku v ruce, po chvilkovém uvažování je plné hodnocení jasné, oscar pro Frances McDormand je mi docela záhadou, ale jinak Peter Stormare rulez forever!(17.9.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace