Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

• Madison

V rode Coenovcov dominuje cynizmus najhrubšieho zrna a mňa ich skutočná udalosť založená na neskutočnej pravde vôbec nenadchla. Jasné, fascinuje ma morbidita na každom rohu, irónií a sarkazmu sa nevyhýbam, ale vzácni Coenovci nie sú moja parketa než by už do filmu obsadili väčšieho psychouša, akým je Peter Stormare. A ešte žiadna herečka mi tak intenzívne nepílila nervy ako dotyčná Frances McDormand, ktorej neprirodzené grimasy spôsobené zrejme nejakou svalovou deformitou, ma privádzali do šialenstva. Hoci, ako som si všimla, jej svalová deštrukcia sa prejavuje v každom filme.(26.2.2010)

Až na to, že postava těhotný policajtky je sympatická asi jako hovno na botě a všichni pořád řikaj "YA, YA, YA", tak je to fakt super film. A Peter Stormare při práci s drtičkou je mega-hustej. I když on je mega-hustej skoro celej film. update: Abych pravdu řek, tak já mam Fargo radši s dabingem a zvyšuju svoje hodnocení ze 4 na 5 hvězdiček. Myslete si o mně, co chcete, ale to "směšný nářečí, kterýmu nikdo moc nerozumí" mi fakt lezlo na nervy. S dabingem mam pocit, že tam mluvěj aspoň trochu jako lidi a já si ten film mnohem víc užiju.(5.9.2007)

Film bez jediného zbytočneho políčka. Ešte teraz je mi zima, alebo ma mrazí? 100%(24.11.2004)

Bratia Joel a Ethan Coenovci sa preslávili svojím šiestym filmom Fargo. Tento thriller s dômyselnou zápletkou je efektne zasadený do Minnesoty, abstraktnej krajiny nášho detstva – nehostinnej, vetrom ošľahanej tundry pripominajúcej Sibír, nebyť dílerov Fordu a reštaurácií Hardee. Postava Marge v podaní skvelej McDormandovej je pravdepodobne najlepšia (a samozrejme aj najsympatickejšia) ženská úloha, akú kedy Coenovci napísali. Film má úžasnú kameru, snímajúcu zasneženú krajinu, a plynulo sa pohybuje medzi čiernym humorom, kriminálnou drámou a geniálnou komédiou, pričom rozpráva veľmi zaujímavý príbeh. Čiastočne štylizované dialógy, taktiež dôležité vo filmoch bratov Coenovcov, tu vďaka rytmickému „yah-yah“ miestneho minnesotského dialektu nadobúdajú ďalší rozmer. 85%(13.6.2010)

V porovnání s Jednoduchým plánem veliké zklamání, ve tvorbě bratří Coenů jen mírný nadprůměr. Doufám, že Fargo je ten typ filmu, který zraje jako víno, poněvadž se mu v dohledné době chystám dát ještě jednu šanci. [FILM, KTERÝ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](17.9.2007)