poster

Fargo

 • USA

  Fargo

 • Slovensko

  Fargo

Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie, 1996, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ***

  Hmm, no neviem. Pre mňa len mierne nadpriemerný thriller s úplne iným pohľadom na tento žáner. Ušiel mi veľmi rýchlo hlavne kvoli stopáži, nápaditosti a dobrému scenáru. Suchý a chladný humor nemal medzí, no hodil sa mi sem ako tučniak na rovníku, čomu prispel hlavne Buscemi a Stormare. Výkon Frances 'YEAH' McDormand nemal s Oscarom podľa mňa nič spoločné. To 'yeah' bolo spočiatku zaujímavé, no neskôr mi začínalo liezť sakra na nervy. Druhá šanca však film neminie. 65%.(14.6.2006)

 • TheMaker
  **

  Další z filmů, co je natočen jinak, než se obvykle točí ostatní filmy, to ale přece neznamená, že to je geniální dílo. Nevím, co si o tom mám myslet. Představte si Pulp Fiction bez skvělých hereckých výkonů a super hlášek. Dali by jste Pulp Fiction 5 hvězd, jenom kvůli tomu, že děj filmu je popřehazovaný ? Myslím, že ne. A tak nějak vypadá Fargo. Prostě tomu něco chybí. Co je na tom tak geniálního ??(9.3.2009)

 • tron
  ****

  Priznám sa bez mučenia, FARGO nepokladám za žiadny majstrovský film. Prečo však voliť také silné slová, je to stále riadne nadpriemerný a robustný film, u ktorého odporúčam skôr sústrediť sa nezabudnuteľné herecké kreácie (McDormandová, Macy, Buscemi, Stormare), zimnú atmosféru a desivý príbeh, ako na pátranie po tom, do akej miery film (ne)vznikol na základe skutočných udalostí. Bratia Coneovci sa do toho skrátka riadne opreli a hoci mám zo snežných trilerov podstatne radšej Raimiho JEDNODUCHÝ PLÁN, nedá sa s FARGOM robiť nič iné, len ho odporučiť ďalej.(29.9.2007)

 • dobytek
  *****

  Až na to, že postava těhotný policajtky je sympatická asi jako hovno na botě a všichni pořád řikaj "YA, YA, YA", tak je to fakt super film. A Peter Stormare při práci s drtičkou je mega-hustej. I když on je mega-hustej skoro celej film. update: Abych pravdu řek, tak já mam Fargo radši s dabingem a zvyšuju svoje hodnocení ze 4 na 5 hvězdiček. Myslete si o mně, co chcete, ale to "směšný nářečí, kterýmu nikdo moc nerozumí" mi fakt lezlo na nervy. S dabingem mam pocit, že tam mluvěj aspoň trochu jako lidi a já si ten film mnohem víc užiju.(5.9.2007)

 • Tom Riddle
  ****

  Dal jsem Fargu tři hvězdy. Ale poslední dva dny o něm přemýšlím, a tak soudím, že film, který ve mně zanechá takový dojem, si přece jen tu čtvrtou zaslouží. Skutečně nesouhlasím, že by byl film dokonalý, a docela mě překvapuje jeho vysoké hodnocení. I při kratičké stopáži je spousta scén skutečně nadbytečná a narušující jinak hutnou atmosféru. Buscemi a McDormand tedy hrají skutečně jako o život, ale taky nějak nechápu vychvalování Macyho, který dostal zřejmě nejzajímavější roli, a vyšlo z toho divné cosi (asi jako tenhle můj komentář...). Rozporuplné.....(10.8.2009)

 • - Únosci Gaear (Peter Stormare) a Carl (Steve Buscemi) používají poloautomatickou pistoli SIG-Sauer P226 ráže 9 mm. Wade Gustafson (Harve Presnell) postřelí Carla do tváře revolverem Smith & Wesson Model 28 ráže .357 Magnum. Policistka Marge (Frances McDormand) postřelí Gaeara do nohy revolverem Smith & Wesson Model 36 ráže .38 Special. (Kirman)

 • - Obrazy kachen, které jsou krátce vidět v domě Gundersonových, jsou malby bratrů Hauptamnových, o kterých je ve filmu zmínka jako o konkurentech Norma pro výběr motivu na poštovní známky. Jejich malby se skutečně často objevují na poštovních známkách v Americe. (Witta)

 • - Spoiler: Steve Buscemi umře v téměř každém filmu, do kterého ho bratři Coenové obsadili. Zajímavé je, že čím je jeho role větší, tím menší jsou pak jeho viditelné pozůstatky. Ve Fargu vidíme z mrtvoly pouze kus jeho nohy v drtičce. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace