Dobře fungující harmonickou rodinu řidiče autobusu Františka Strnada (I. Bareš) a knihovnice středních let (V. Jeníková) zasáhne jako blesk z čistého nebe otřesná událost: jejich nadaný, talentovaný, slušný a „hodný chlapec“ Michal (B. Holiček) se doslova přes noc stane těžkým zločincem. Jednoho dne, zdánlivě bez jakéhokoliv motivu, zavraždí svou první lásku Moniku (B. Seidlová). Rodiče nemohou pochopit, jak se to mohlo stát a pátrají po motivech, jejich okolí se od nich odklání… (Česká televize)

Skip

Docela dobrý televizní film. Dost mi ale vadily řeči napravujícího se syna. To byla dost špatně zahraná role. Veronika Jeníková byla chvílemi také dost mimo mísu. Ale Igor Bareš hrál naprosto přesně a přesvědčivě. ()

ilemas

Výborný televizní film ze současnosti s vynikajícím Igorem Barešem, který svou roli zahrál na jedničku. ()

rakovnik

Slušné, občas výborné televizní drama. Děj je ale někdy útržkovitý, navíc Veronika Jeníková je na rozdíl od skvělého Bareše znatelně méně přesvědčivá. Přes mnohé vypjaté scény mi ale připadá, že film vyzní tak trochu do prázdna, chybí mi zasloužená silná pointa. ()

ad

hahahá... takhle jsem se u vážně míněného filmu dlouho nenasmál... všechen ten převeliký patos, nesmyslná paranoia, celková "nepravdivost" a neobratnost dialogů a vůbec celého děje, k tomu ještě podpořená nezvládnutou a křečovitou formou... promiňte, ale přišlo mi to vážně spíše jako parodie ()

zette

I kdyz je z tohoto filmu patrne, ze je natocen pro televizi, tak by se v kinech mezi mnohymi ceskymi filmy neztratil... ()

KajusaK

Takže když to shrnu tak náctiletý arogantní floutek zabije přítelkyni zato aby se s ním nerozešla. Otce a matku zato všichni nenávidí, snaží se je odstranit z práce. Sestru opustí manžel a chce se rozvést. A syn si po pár dnech najde novou holku s tím, že si ji vezme..No to je fest zvláštní příběh .. Nejvíce mě zaujalo jak reagovaly postavy na některé akce - to bylo reálné, přesné..Konečně alespon v nějakém filmu..To zakončení tomu naprosto ubralo, katastrofa..Češi prostě vždy něco začnou a nedokončí.. ()

dr.fish

Dalo by se to možná natočit jako velké drama, ale to by musel být scénář propracovanější. Těch 85 minut tady vlastně nebylo čím naplnit. 60% ()

otík

Hodně drsný a hlavně realistický pohled na situaci rodiny, jejíž mladší člen zabije svou dívku a je zavřený na 8 let do pasťáku. Nevím nevím, co bych dělal v situaci otce rodiny - asi bych to ani tak nezvládl, jako náš hrdina. Opravdu kvalitní český film. ()

Jizni Tlapa

Ruku na srdce.Ono to s tim Hodným chlapečkem neni zase tak ohromující. Dějová linie je přímočaře předvídající. V.Jeníková zoufale nevěrohodná a uhrančivá B.Seidlová nezdravě krátce ve své roli hrající. Za lehký nadprůměr tak může nakonec opradu jen ten chlapák B.Holíček,který exceluje na jedničku, a je tak přirozeně sviňsky, jako jeho fotříkově nepříjemný I.Bareš ()

Stegman

Nestačím zírat nad zdejšími komentáři. Doufám, že všichni opisují z textu distributora, protože jestli jsou to jejich vlastní názory, tak je to s českou společností horší, než jsem myslel (čestné výjimky: _Berunka, Leila75, Pepinec). Jaká spořádáná, fungující, harmonická rodina?! SPOILER: Otec nezná jediného synova kamaráda, rodina je plná skryté nenávisti a křivd, spousta věcí je tabu (drogy, sex), se sousedy se skoro neznají, nemají žádné přátele. To není divu, že se to pak zbortí jako domeček z karet. Jak si ke konci filmu uvědomila sama vrahova matka: "Nic není najednou." ()

manonfire

Věčné téma rodinné zodpovědnosti za čin jednoho jejího člena, ztvárněné po xté. Tentokrát vcelku kvalitně. Hlavním kladem je Igor Bareš, který je nesporně jedním z našich nejlepších herců. Navíc si vybírá dost mučivá témata, pro něž je ztvořen. 70% ()

Jello Biafra

Videl som tento film keď som mal 11 rokov a dosť silno na mňa vtedy zapôsobil. Je to dosť drsný príbeh o mladíkovi, ktorý v opilosti v záchvatu vzteku zavraždí svoju priateľku keď zistí že je mu neverná. Vzápätí je odsúdený na 8 rokov ale to pravé peklo čaká na jeho rodinu - de facto nevinných ľudí, ktorí platia za čin svojho syna. Celá spoločnosť sa im otočí chrbtom a stávajú sa z nich vydedenci. Skvelý civilný herecký výkon tu podáva Igor Bareš. ()

brooklyn73

Evicka tricko - Veronika Janikova tak jak jsem ji doposud jeste neznal, timto dekuji tvurcum za toto jeji odhaleni - poznani.Igor Bares nepopsatelny, jednickovy vykon.Hudba skvelesehodici. Pribeh fajn.Nekdy mi vsak prislo , ze syn je sice ve vezeni ,ale ze rodina to moc neproziva a vlastne hned prvni vecer pri veceri opet zazni "Dobrou chut". Prislo mi , ze na to ,ze se neco zasadniho zmenilo, se vlastne nic nezmenilo a rodina reagovala dle meho nerealne. Avsak tak to bylo napsano a nezbyva mi nez to respektovat. ()