Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

salalala

Nakonec to nebylo tak hrozné, jak jsem si myslel. Přesto nic moc. Stalloneho mám rád a vlastně jen kvůli němu jsem se s tímhle filmem vůbec zaobíral. Sly je tady docela v pohodě, správně drsný, s tim problém není. Bohužel se tu moc povídá a nic moc se chvílemi neděje. Scénář je hloupý a je aspoň sympatické, že režisér se proti němu snaží tak nějak bojovat. Občasné akční scény jsou fajn a přehledné, oživení netradičními kamerovými úhly taky beru. Sice ty zpomalovačky jsou na špatných místech, ale tak aspoň nějaká snaha. Solidní obsazení je taky velmi příjemné - charismatičtí Rourke s Cainem, kteří tu sice nemají moc co hrát, ale snaží se, velmi dobrý Cumming jako zženštilý programátor je zdařilým záporákem. Fajn hudba. Jinak ale nic moc. Jednohubka, na kterou se za pár dní zapomene. 50% ()

OG_Swifty

Patřím k "mladší" generaci, ke které se originál dostal o mnoho později než tato verze. Když jsem po X shlédnutích potom viděl originál, už mě to tolik neoslovilo, jako tento remake. Sylvester hraje dobře a přestože zbytek filmu nemusí na každého tak zapůsobit, na mě to zabírá a já se hrdě hlásím do fanclubu tohohle filmu! ()

Martin741

Podstatne slabsi film nez snimok rovnakeho mena z roku 1971 myslim. Hlavny herec Stallone tu sice je za drsnaka, to je v poriadku, ale jeden drsny vyraz Stalloneho tvare film rozhodne nezachrani. Reziser Stephen Kay je len rutiner bez kuska napadu a bez ozivenia filmu poriadnymi akcnymi scenami. Na rozdiel od snimku z 1971 si tu Carter zachoval hodnoty a principy, hoci je na dne spolocnosti. Toto u filmu z 1971 neplatilo. A tieto vybrane veci zrazaju film do podpriemeru, nezachrani ho ani Stallone, hoci sa snazi. 20 % ()

Figu

Sly opět nezklamal! Carter je velkej suverén, kterej vám jednoduše vždy ukáže, že prostě bude po jeho a ne nikdy jinak. Jeho role se mi zamlouvala, stejně jako obsazení. Rourke je záporák jak vyšitej, stejně tak Caine. I Rhona Mitra, je nebezpečná a trochu svádí pohledem, i když vám je jasný, že falešným. Takže vlastně vše ok. Jenže když má Figu v bijáku Slye a Mickeyho, v uvozovkách Sly - boxerská ikona Rocky a Mickey - bývalej profesionální boxer, tak od toho závěrečnýho souboje čeká daleko víc, než to co nám nabídl Stephen Kay. Díky tomu to šlo o hvězdičku dolů a zdejší hodnocení je naprosto v pořádku. 55% ()

kaposlav

Niečim mi prišiel tento film iný ako sú filmy Stalloneho. Neviem to ale identifikovať. Čo sa týka filmu, tak sa pomaly rozbieha a netrpezlivý divák by to nemusel dopozerať. Každopádne je to na 3*, ale prišlo mi, že akčnosťou trošku šetrili. ()

Skleena

Ať si kdo chce co chce říká, já to mám rád. Možná se tam moc mluví, ale ze Slye jde hrůza a ty jeho pohledy jsou všeříkající. Škoda toho scénáře. ()

O´Neill

Sejměte Cartera je taková nenáročná akční podívaná. Sly je zatracený borec, a je absolutně jedno, co tady 90% lidí tvrdí! Film totiž tahá on sám! Celkem slušný scénář, ucházející námět, dost dobré provedení s úžasným Slyem. Co víc si na nudné dopoledne přát? ()

bourec

Protože mám určitý období zeštíhlení mojí filmotéky,tak sem si pustil tenhle film naprosto neznámýho týpka, a je jasný, že můj názor na film by ovlivněnej účastí Stalloneho.Snaha o look sedmdesátek ,spousty obrazovýho marasmu (skokový posouvání,rozostření apodobně).Ani nevim ,jak to všechno pojmenovat.Na druhou stranu tam vystupuje píčus Rourke,a tohodle botoxovýho napuchlýho krále nemůžu vystát ani vteřinu.je to o dost horší,než sem si původně myslel.40%. ()

DruidKarel

Podle mě vynikající kriminálka s báječnou, ne s vynikající honičkou, která mě fakt hodně moc baví... 4* bez rozvahy! ()

Juto

Tento remake nie je tak dobrý. Réžia je pomalá čo filmu nesvedčí. Sylvester Stallone sa snaží ale nestačí to. 4/10 ()

Deyw

Tak sem se na to po dlouhy dobe mrknul a zasnul nad SLYem a jeho drsnym vyrazem kterej je tak uveritelnej ...a jeste ktomu jeho drsny hlasky...tady mu to fakt seklo :) jediny co bych vytknul byla obcas spatna kamera,ale nebylo to strasny :) ze by voda vyhnala krysi z kanalu ?:D davam za plnej pocet moc se mi to libilo ;) ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore