Policista Joe Bornowski (Sylvester Stallone) si užíval spokojeného staromládeneckého života, dokud se jednoho dne neobjevila mezi dveřmi jeho maminka! Rázná žena překypující mateřskou láskou a péčí obrátí Joeovu domácnost naruby a způsobí mu řadu trapasů. Aby toho nebylo málo, stane se svědkyní vraždy, takže se musí ve městě zdržet déle. Joea tedy čeká další kolo poučování a zásahů do soukromého života a vás úžasně zábavná jízda plná vtipu! (Magic Box)

genetique

Nechápem načo sa typickí predstavitelia akčných hrdinov hrabú do komédií vopred odsúdených na podobné niečo! Navyše do komédií so scenárom, po ktorého prečítaní sa musia chytať za hlavu. Ale nie, však zarobiť pár grošov, ale koľko slín pri tom stratia diváci a fanúšikovia, keď si po filme s chuťou odpľúvajú. Tej starej trápnej krave by som prerazil ten jej debilný úsmev skrz celú lebku! 20%. ()

Ainy

Škoda, škoda, škoda ... že se idol akčních hrdinů upsal k takové blbině, která nestála opravdu za nic. Je to sice komedie, ale ani jednou jsem se od srdíčka neusmála, jen párkrát mi cukl koutek, ale to je tak všechno ... z úcty k Sylvestrovi dávám dvě hvězdičky. ()

sud

Po velmi dobré zkušenosti s filmem "Oscar" jsem byl velice zklamán. A důvod? "Oscar" oplývá vynikajícím scénářem a Sly Stallone v něm skutečně hraje! Tento film má scénář hloupý jak zadní část těla a Sly je prkennější než kdy jindy. ()

castor

Velkej polda a jeho strarostlivá, energická a drobná matka. Proč ne? Všichni jsme ze strany rodičů nějaké to ztrapnění zažili, matka už na palubě letadla stihla všem spolupasažérům povyprávět historky o svém chlapečkovi, ovšem tady je to obsahově hodně na štýru. Sylvester Stallone v řadě filmů úplně jiného ražení dokázal, že nějakou tu hlášku zvládne s grácií, ale utáhnout vyloženě komedii je už jiné kafe. Obzvlášť s tak mizerným (nevtipným) scénářem. Takže je to poměrně předvídatelné, ničím vyčnívající a místy křečovité. Zda Sly nebo třeba Arnie na tomhle poli uspějí, hodně záleží na kvalitách režiséra a jeho schopnostech upravit postavu nepříliš pestrému hereckému rejstříku obou pánů. Pár momentů to mělo, místy (vlastně často) jsem se ovšem zastihl ve stavu „nudím se“. ()

MM_Ramone

Od útlej mladosti som patril medzi fanúšikov hollywoodskeho svalovca Sylvestra Stalloneho, a je tomu tak do dnes. No toto je zrejme ten najhorší film, v ktorom si zahral hlavnú úlohu. Sly vôbec nie je typ do rodinnej komédie. Zvlášť nie do takej, v ktorej mu asistuje stará, krpatá Estelle Getty, čo hrá jeho protivnú, vtieravú matku. Vskutku dosť trapná záležitosť. * ()

Xmilden

Poprvé mě to přišlo jako noční můra, podruhé už na to koukám trošku jinou optikou. Holt i akční ikony potřebují oddych a pokud má přijet matka na návštěvu mohlo by to být třeba zajímavé a vtipné. Tahle záležitost není bohužel moc ani jedno. Ale podruhé je to alespoň snesitelné. 40% ()

lesumir

Každý herec má své slabší chvilky a někdo točí hloupé komedie s dětmi a někdo se svojí maminkou, která brzo vystřelí tak, jako já na konci od obrazovky, protože jsem málem umřel. Dost podprůměrná komedie... ()

cheyene

Celé dlouhé roky jsem se komediím s akčními herci vyhýbal jako čert kříži, byť jsem samozřejmě některé z nich již před mnoha lety viděl. Nyní došlo na Stůj, nebo maminka vystřelí! Nevím, zda je to tím, že stárnu a již mi nevadí ikonické hrdiny žánru, na němž jsem vyrůstal, vidět ve ztřeštěných pozicích, nebo tím, že jsem měl právě vhodnou náladu na podobně laděnou komedii, ale tento počin mě poměrně zaujal a bavil. Humor mi přišel poměrně vkusný, zápletka solidní a nějaké to poučení pro diváka, že maminku je třeba respektovat, neboť dělá vše pro vaše dobro, se tu také najde. Pár scén sice hraničí s trapností, ale s tím se muselo předem počítat. Závěrem bych však měl pochválit výkon Stallonea, jenž tu dle mého předvedl jeden ze svých zdařilých projevů (což ne vždy vidíme). ()

juta

Ale jo, ač se Sylvester hodí spíše do opravdových akčňáků, tak v této komedii také nebyl špatný. Hlavně sehrál zábavnou roli se svojí "maminkou", která brání své dítě hlava nehlava a udělá pro něj cokoliv, i když mu jde o život. ()

Fiftis

Sylvester Stallone skúšal rovnako ako Arnold Schwarzanegger aj komédie, ale tie k nemu nepasujú. Arniemu sa niektoré aj celkom podarili - Dvojčatá, Policajt zo škôlky. Ale Sylvesterovi nie. Nedá sa povedať že by to bola hrôza, je to priemer, alebo sa to k nemu blíži. Ale Rocky, Rambo, Cliffhanger, Zabijaci, to je Stallone ako ho chcem vidieť, konieckoncov posledný Rocky a Rambo ma v tom iba utvrdili. ()

Shakers

Ďalšia komédia s akčnou ikonou, ktorú produkoval Ivan Reitman (Dvojičky, Junior). Nielen Arnie (Policaj zo škôlky, Všade samé zvončeky), ale ja Sly vyskúšal presedlať do komédie a rovnako ako v prípade Arnolda aj tu by iný herec takúto blbinku asi neuhral. Stallone drží tento film nad vodou a pár vydarených momentov sa skutočne nájde. Neodpisujte to predčasne a tiež nečkajte zázraky. 75% - 4* ()

JohnnyD

A prečo nie... Sly má skvelý zmysel pre humor, scenár je celkom vtipný a ak si človek odmyslí pár stupidít (Sly v plienkach) naskytá sa príjemná oddychová komédia z prelomu 80s/90s. ()

Indiana

Mega komedie. Když si rekreačně na horách zahulíme a dostaneme chuť na komedii, padne volba často na tohle. Stallone to furt kupuje od svý mámy a dělá mega držky, že se člověk fakt zasměje. ()

Stegr

60% - Zlaté maliny 1992 3x - Nejhorší herec HR (Sylvester Stallone), Nejhorší herečka VR (Estelle Getty), Nejhorší scénář... ()

Aky

Nesdílím zdejší zděšení. Kdo jste měli někdy maminku nebo tchyni, která je docela fajn, ale leze vám na nervy, musíte tomuhle filmu přiznat jistou kvalitu. Především má pěkně napsaný scénář; k lepšímu vyznění by to chtělo vlastně jen lepšího herce, než je Sylvester Stallone. Ale i tak je třeba scéna se sebevrahem na římse okna neotřelá a opravdu vtipná. ()