Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

karnifex

Choreografie mnoha soubojů působí velmi komicky, a pokud vás nerozesměje ta, tak drsné grimasy zápasníků určitě. Když k tomu připočteme spoustu národnostních a rasistických stereotypů (už jen chybělo, aby černochy hráli špatně namaskovaní běloši) a hlavního záporáka, který se snaží tvářit zavile, ale působí spíš lehce ironicky, je o zábavu postaráno! ()

PTuranyi

Extrémne rýchly, extrémne sympatický Jean Claude van Damme so svojou legendárnou roznožkou v roli Franka Duxe so silným odórom osemdesiatok prináša prostý príbeh o priateľstve a úsilí. Ale hlavne o bojovom umení a súbojoch kumite. Súboje sú síce krátke, ale zato je ich veľa. Takže si užijeme van Dammove otočky. Dobu vzniku cítiť všade. V hudbe, vtipoch aj naivite. 70% ()

F2003F

Pre mňa najobľúbenejší športový film aký je, Rocky sa ani dohľadne nešplhá. Svojim spôsobom Bloodsport vyžaruje špecificky zvláštnu príjemnú energiu vyvolávajúcu vo mne radostný pocit a natešenie na každé ďalšie milionté videnie. Aj keď je to blbosť, určitá súhra okolností robí z tohoto filmu výnimočnosť zlatej éry akčných hrdinov. Či by to malo taký efekt ak by som si to dal v súčasnosti v prípade nezainteresovanosti poprvé si nemyslím. Napriek všetkému to má nesmierne príjemné kúzlo, vďaka ktorému je mne nadštandardne sympatický. Bojové scény, predstavenie bojovníkov a predovšetkým TRÉNING sú úchvatne strhujúci brutal epickosti. „Tu spodní.” ()

solidsnake

Klišovité, naivní, skrz na skrz béčkovité, ale v těch 16ti letech na videu dobované tím jediním hlasem to bylo jako zkušenost s jedním z prvních filmů svého druhu zatraceně zábavné. Kdeže ty časy jsou:-). ()

MasterFil

Tak toto béčko mám rád a pokládám ho za nejlepší mezi touto kategorií (80 léta se Stalonem,Lundgrenem,Schwarzeneggerem...). No prostě srdeční záležitost, kterou jsem viděl opravdu nesčetněkrát a při které se vždy výborně bavím.Van Damme hraje výtečně, "Jackson" s jeho hláškami je též výborný a hlavně ta bojová atmosféra- prostě úchvatná + výborná hudba- za pozornost stojí "On my own" od Paula Hertzoga a Stana Bushe. LEGENDA jak ma být a prahnu po DVD... ()

cz.arlie

Jako malý kluk jsem tenhle film žral, mámin tehdejší přítel donesl video(ještě z Tuzexu) a spoustu videokazet(se špatnou kvalitou a "trojjazyčně" namluvené:), s Van Dammem jich měl dost. Dobrá exkurze do různých bojových umění a jako bonus scéna, ve které Jean-Claudeův kámoš rozdrtí hlavou cihlu a podá její zbytek pořadatelům se slovy: "To je pro vás.." ()

badajajuak

Jeden z prvních Van Dammeových filmů. Viděl jsem ho na videu ještě s tím klasických simultánním překladem ala "střílej, střílej". Skvělý Bolo Yeung. ()

Jardys88

Tento film jsem shlédl až po několika jeho úspěšnějších filmek a musím říct, že Krvavý sport je jeho z jeho největších filmových děl...možná vám to nepřijde a jeho kulící oči vás možná rozesmějí ale pro mne je to klasika, na kterou se rád vždy podívám ()

Tomulka

Podle mně zatím nejlepší film J.C.Van Damme (ale neviděl jsem zatím film JCVD). Velmi dobře se podařilo natočit (jak jsem na konci filmu zjistil) film podle skutečné události. J.C. ve své nejlepší formě se celkem činil, aji herecky. V dalších snímcích už byl pro mně jen železňák co u mí dobře bojové umění. Co se týče dalších dílů Krvavého sportu se raději nebudu vyjadřovat o jejich kvalitě, jen podotknu, že jejich natočení se rovná zoufalství. ()

sospik

Film mého mládí, resp. dětství. Viděl jsem to asi 15x :D S odstupem času k tomu filmu mám stále vztah. Mladičký kluk, Frank, chce ukrást meč Kumite, přistihne ho Japonec, jeho budoucí Šoduši . Ten má kluka a trénuje ho, ze začátku je Frank jen jako boxovací pytel, po smrti syna ho otec začne trénovat jako vlastního. Naučí ho vše co umí a borec valí do Hongkongu na turnaj Kumite. Tam je všechny zmlátí. Jooo :D Je to nadupané krví, karate a vůbec všech možných bojových umění a protkané vtipnými scénami s jeho am. kámošem ( Gibb ) a dvěma kravaťáky co ho honí po městě, nakonec mu v posledním zápase fandí :) ()

shinlove

No tak tohle je klasika žánru. I když se teď některým scénám a především grimasám Van Damma směji, stále to patří mezi mé nejoblíbenější fightovky vůbec. 4* ()

je-za

Jako kluk jsem ten film měl hrozně rád, jednohlasý dabing a bojové scény neměly chybu. Po letech už stojí za to jen ty scény, téměř kultovní, zbytek filmu je jenom zbytečný čas, který je nutný, aby to mělo délku filmu. Proto jen čtyři hvězdičky ()

chosan

Pro mě patří tento film mezi nejlepší co Van Damme kdy natočil a po Dvojitém zásahu a Souboji cti jednoznačně nejlepší pro mě jasných 90%. ()

montel

Frank Dux (Jean Claude Van Damme) přijíždí do Hongkongu, aby se zde zůčastnil turnaje v bojovém umění, který se koná jen jednou za pět. Zvítězit a vzdát hold svému učiteli v turnaji přezdívaném krvavý sport je Frankův jednoznačný cíl. Do cesty se mu postaví ale velmi zákeřný protivník, úřadující šampión v kumite Chong Li (Bolo Yeung)...Pokud chci vypnout a pustit si nezávaznou oddychovku, pustím si Krvavý sport. Film se mi líbil kdysi a líbí se mi pořád. Z Van Damma udělal hvězdu béčkových akčních filmů a proslavil také Bolo Yeunga, kterému bylo ve filmu neuvěřitelných 42 let. Fanoušci těchto filmů možná nepostřehli, že ve filmu si zahrál jednoho z bojovníků také další slavný záporák a to Tong Po z Kickboxera. Pro mě kultovní klasika. 85% ()

SobikGSXR

Tohle mě v mládí bralo jako málo co, první film co jsem měl na VHS, takže nemůžu jinak než 4 hvězdy. "Jmenuju se Dux, né Dax!" - "Jasný, jako du k sousedům..." ()

Drky

U tohoto filmu nebudu troškařit a určitě nedávám 4* z nostalgie, protože ještě dnes patří mezi mé oblíbené. Hlavně kvůli skvělé hudbě, která podkresluje prostředí bojové arény. Herecké výkony podle mě určitě nebyly špatné, ale určitě nebyly to co by mělo být na tomto snímku zajímavé, zde šlo především o zápasy o tu atmosféru o bojové styly a ne o příběh, který pouze dokresloval a vyplňoval čas mezi dalšími zápasy! Ale i příběh zaujal. Opravdu velice povedené! Hlavně skvělý BOLO YEUNG a jeho "prsa"! Tento film v mé filmotéce určitě nemůže chybět a pokud na něj mám chuť tak si jej vždy s radostí pustím a zavzpomínám.:-) Hodnocení 80% ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)