Již sedmý měsíc trvá krutá občanská válka ve východoasijském Shadaloo. Psychopatický diktátor generál Bison kromě světovládných ambicí rád nepohodlným lidem láme vaz, a když jde do tuhého, dokáže své bojové umění podepřít i vražednými dávkami supravodivého magnetismu. Velitel místních jednotek Sjednocených národů plukovník William F. Guile má 72 hodin na to, aby se pokusil o nemožné. Infiltrovat shadalooské podsvětí (tvrdě koučované jednookým bossem a dodavatelem zbraní pro Bisonovu armádu Viktorem Sagatem), proniknout do tajné Bisonovy pevnosti, odkud chce ovládnout svět, zlikvidovat patologického tyrana v jeho doupěti a osvobodit desítky rukojmí, čímž uštří nerozhodným Sjednoceným národům mnoho starostí a nezanedbatelných dvacet miliard dolarů výkupného. Kromě správně nažhavených modrých přileb mu pomáhají dva "streetfighterové" Ken Masters a Ryu Hoshi a snaživá novinářka Chun-li, poháněná touhou po pomstě a snahou získat od sympaťáka Guilea exkluzivní interview. A tak, zatímco Bison sní o svém megaměstě Bizonopolis a ve své genetické laboratoři předělává bezmocného zajatce na vražedné monstrum, řítí se na bojových superčlunech k jeho ochrannému minovému poli ke všemu odhodlaný výsadek, v čele s plukovníkem Guilem. Akční filmové zpracování nejúspěšnější bojové videohry všech dob, kterou mohou stejně intenzivně prožívat její skalní vyznavač i ti, kteří v ní s Van Dammem budou bojovat poprvé. (oficiální text distributora)

Johny M.

JCVD v nejlepších letech, Kylie Minogue v nejvíc sexy letech, charizmatickej záporák a naprosto v pohodě, přiblblý béčko... a to jsem to viděl až po 30ti letech! ()

Stíba

Já myslim že ta kritika je tu trochu přehnaná. Má to jistý šmrnc a byť je to v mnoha ohledech hloupý, přijde mi že celkem účelně a úmyslně a ta občasná sebeparodizace tomu taky jen svědčí. Po právu do jistý míry kult svojí doby, vždyť co my jsme se toho na konzolích i počítači nahráli... ()

Lord Fuck

tak ale u tohohle filmu ste to dost přehnali!! Van Damme je tam skvělej, a příběh je taky good (i když s tou hrou toho zas tak moc společnýho nemá-ale to by jinak asi nebylo o ničem) ()

Candyman odpad!

Tak tohle je fakt shit. Van Damme, do čeho si to zase vlítnul! Ale aspoň sem se u toho trochu zasmál (třeba u Van Dammova monologu před vojáky, kteří tam "údajně" byli v nějaké válce). A jak se do toho mohl taky přisrat Wes Studi, kterého mám tak rád? Někdy fakt hercům přeskočí. Spíše se to mělo jmenovat "SHIT FIGHTER" ()

dessa

Další důkaz toho, že převést počítačovou hru na plátno je zkrátka téměř nemožné, a to můžete mít i královský rozpočet a několik "hvězd" k tomu... Je to nevděčné, pařany téhle kdysi pecky film jenom naštve a lidem, co to nehráli, to nic neřekne... Ztráta času pro obě skupiny... ()

Lorge

Gooooooooood moorning Shadaloo! :-D Nahláškované GP jaxviň, po kterém jsem si prostě musel zahrát hru :-D ()

degster

Ale niekoľko (i nedotiahnutých) džoukov sa podarilo, napríklad ten s japonským vojakmi, sledujúcimi fight sumistu Hondu na modeli mestečka za zvukov z Godzilly. ()

Likan7 odpad!

Celý den přemýšlím a snažím se přijít na jedinou věc, díky které bych filmu nedal odpad, jenže to prostě nejde. Šílenej, na drogách se nudící Van Damme. Neuvěřitelně špatný a přehrávající Raul Julia, absence nějakýho souboje, kde by mohl Van Damme něco předvést, trapný kulisy (ty molitany, do kterých Jean-Claude padá vidí fakt každý), blbej scénář a po hříchu nevyužitý pozadí Kylie Minogue. Jako malej jsem to měl celkem rád, ale je to prostě šílenost.. ()

Acrobat odpad!

Vzdy ostane cudny pocit, preco ten posledny boj musi byt najhorsi. Takto v ohavne vyzerajucom prostredi s este horsimi hercami sa odohrava bezducha prezentacia s urcitostou najhorsich satirickych kreacii. Stracam zmysel pre tento druh zabavy a nerozumiem pocinom francuzskeho slachtica. Ak si teda vies predstavit hrozu a des je to pre vas. (Videne 30.10.2019, filmplus archiv) ()

Nix

Tenhle film nemá s hrou nic společný, krom jediné věci a to postav. Jinak je to bohužel jen typická Van Dammovka, kde ale ani těch soubojů tolik není, dycky jsem si tenhle film představoval trochu jinak. Ale z nostalgie ten odpad nedám. ()

playboy_05

Tenhle film sem viděl za mlada ještě na HBO snad dvacetkrat a silene sem ho zral...neskutecna sranda, akce a zabava. Ano, filmarsky je to hrozna beckova picovina, ale me to proste bavi i ted, po letech...tady to vysoke hodnoceni z nostalgie vazne necham, jako poctu filmu na kterem jsem defakto vyrostl a ktery ze me udelal velkeho fanouska akcnaku. ()

Clark_Kent

Tak tahle filmová adaptace na počítačovou hru celkem dobrá oddychovka. Pěkné spestření je Kylie Minogue mimochodem Van Damme ji naučil pár dobrých cviků za své krásné pozadí. Musím dodat, že Raul Julia zde drží hodně film nad vodou. To, že to hrál ve svý smutný a poslední fázi svého života, tak zde jako generál Bison exceluje naprosto fantasticky. ()

TommyDiamond

Jako malí kluci jsem chodili s kapsami napěchovanými pětikačkami do nejbližšího obchodního centra, kde měli velký automat a my na něm hráli Street Fightera. Proto je tento film doslova mojí srdeční záložitostí. Líbí se mi rozložení postav ve filmu, kde každá postava ze hry našla uplatnění a perfektně zapadla do příběhu. U mě je to jasných pět hvězd. ()

papadoce odpad!

Jedno z najhorších ak nie vôbec najhoršie spracovanie počítačovej hry ever. Ak odmyslím tento fakt, tak sa jedná o jeden z najhorších, najlacnejších a najsprostejších akčných filmov všetkých čias. Ak odmyslím úplne všetko, tak len skonštatujem, že je to bohapustá prasprostá pičovina, ktorá dosiahla také dno, že ani moja erekcia z krásnej Ming v odeve na zbláznenie to nedotiahla ku hviezde. Dno. Absolútne. A možno ešte nižší level ako dno. Brutal. ()