Oscarový snímek Babe: Galantní prasátko, který si vysloužil celkem sedm nominací na Cenu Akademie včetně nominace na nejlepší film, je inspirativní příběh o nesmělém yorkšírském selátku, které nemá své místo na zemi do té doby, než jej farmář Hogget (James Cromwell) vyhraje na trhu. Babe zjišťuje, že může být vším, co si jen přeje, klidně i vítězem v soutěži ovčáckých psů. Malé hrdinské prasátko, s velkou pomocí svých nových přátel na dvorku, uhání vstříc velké výzvě v úsměvné rodinné komedii, kterou si zamilujete. (Magic Box)

ewus

Ako rozpravka je to mile a celkom poucne aj ked miestami mozno drasticke (dieta by nemuselo brat velmi pozitivne, ze kacicka, ktora tak pekne rozprava je potom rovnako pekne upecena na obed) a teda podla mna skor podivana pre starsie deti ako uplne male...ale zase na druhej strane posobi dost infantilne (napr. dabing) takze je pomerne zvlastne rozmyslat nad tym komu je vlastne film urceny. Ocenujem najma pracu so zvieratami, kde to musela byt zrejme dost fuska (psy ani nie, ale tak prasa, kacka ci ovce to muselo trvat dost dlho kym spravili co sa od nich chcelo) a preto hodnotim tromi hviezdickami skor namahu a snahu o nieco mile ako samotny vysledok. ()

uprchlice

Nádherný příběh o prasátku, kterého vyhraje farmář. Mezi ostatními zvířaty je oblíben a jedna z fenek ho adoptuje. Je to i smutné, protože tam zemře ovce, ale jinak je to opravdu krásné a zvířata jsou taky krásná ()

Svadbos

Parádny a odzbrojujúci príbeh natočený na motívy knihy Dicka-Kinga Smitha "The Sheep-Pig". Oskarové efekty kombinujúce skutočné zvieratá s počítačovými dablérmi sú bezchybné a presvedčivé. Je to jeden z tých "rodinných filmov", ktorý si užijú spolu s deťmi aj ich rodičia. ()

deac

Že je Babe tvor bezelstný a bezúhonný nemúže být pochyb.Jedna z nezapomenutelných scén je, když si v předvánočním čase notuje na dvoře koledu, aniž by tušil, že nad ním visí jako Damoklův meč hrozba, v podobě apetitu farmářky Hogettové, nebo vděčný výraz, po tom co jej v závěru jeho pán pochválí za jeho úctyhodný výkon. Právě tyto detaily dělají z filmu něco víc, než jenom tuctový příběh o honbě za slávou. ()

Emmmalie

Najmilšia rozprávka môjho detstva ktorú som si zamilovala na prvý krát a milujem ju do teraz. Jej pokračovanie bohužiaľ nie je až také úspešné. Ale to nemení nič na tom že Babe zostane v mojom srdci ako moja najmilšia najkrajšia rozprávka. Inak sa nedá 100% :)))) ()

Bogrant

Je to v podstate len taká nevinná blbotinka pre najmenších, nikdy však veľmi neurazila intelekt ani postarších (snáď nevravím len za seba) a v rámci trikových efektov, i keď pôsobia značne jednoducho, sú naozaj skvele zvládnuté a až také ľahké na natočenie to určite nebolo, takže uznávam Babe hlavne z tejto strany. Bravčové som však kvôli nemu jesť neprestal. ()

Astu.

Prasátka jsou nejgalantnější na zabijačce. Nevím, tohle prostě není můj šálek kávy...roztomilá, polidštěná zvířátka - ne, díky. Je nechutný jak si člověk přispůsobuje všechno k obrazu svému. ()

koboldek

Film jehož ústředním motivem je otázka podobná veganství. Tedy zvířata jsou naši přátelé a své přátele já nejím. ()

Syselmaster

Kouzelně pohádkově roztomilé. Za zmínku stojí i povedená hudba. A hlavně, když si člověk představí jednotlivé scény, tak je nutné ocenit skvělou cvičitelskou práci se zvířaty. ()

Gechitka

Tuto hranou pohádku mám ráda, ale nevím, zda je to tím českým dabingem nebo je to i v původní verzi, ale nehorázně mi vadí, když housera nazývají kačerem. Pak se není čemu divit, že děti neumí správně rozlišovat zvířata. Kromě této drobnosti je to ale krásná pohádka pro děti. ()

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

17.06.2007

Vlažné přijetí Šarlottiny pavučinky je důkazem, že mluvící zvířata ve stylu Prasátka Babe už nikoho nezajímají. Ve studiu Walt Disney to však někdo očividně nepochopil ;-). Jinak by Raja Gosnell… (více)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (více)