Oscarový snímek Babe: Galantní prasátko, který si vysloužil celkem sedm nominací na Cenu Akademie včetně nominace na nejlepší film, je inspirativní příběh o nesmělém yorkšírském selátku, které nemá své místo na zemi do té doby, než jej farmář Hogget (James Cromwell) vyhraje na trhu. Babe zjišťuje, že může být vším, co si jen přeje, klidně i vítězem v soutěži ovčáckých psů. Malé hrdinské prasátko, s velkou pomocí svých nových přátel na dvorku, uhání vstříc velké výzvě v úsměvné rodinné komedii, kterou si zamilujete. (Magic Box)

Motinski

Priemerný film pre celú rodinu, s nesíleným humorom a sympatickými postavami (aj hranými aj zvieracími). Nie je to síce nič extra, ale v súčasnosti takýchto príjemných záležitosti nenájdete veľa. ()

DivX

Opravdu taková ta blbost u které se člověk nemůže nesmát! Prase jako ovčácký pes, kačer, který si myslí že je kohout a blbé ovce. To je to, oč tu běží. Myslím si, že tahle specialitka od Noonana je určena všem generacím, jakéhokoliv pohlaví. 70% ()

2mig1

jeden by nevěřil, jak může soutěž v nahánění ovcí dojmout... a jak dramatický (utonutí ovcí) a hororový (kachna pečínkou) scény může dětskej film mít... :) ()

rudeboy

Malé, krásne a ružové prasiatko v príjemnej rozprávke pre celú rodinu. Také by som raz chcel mať a kľudne by som s ním chodil na prechádzky do parku :-) ()

dANo

Mne sa to tiež veľmi páčilo... zvieratká v tomto filme sú úžasné a prasiatko najlepšie. Rodinná zábava na úrovni. ()

sskrblik

Film jak prase! Ve skutečnosti pěkný příběh nepříliš hezkého zvířete. Těžko si přiznat, že film zasáhne oko diváka tak těžce, aby se rozplýval zrovna nad takovýmto filmem. Ale je spousta dobrých důkazů, že existují filmy nejenom o lidech a stojí za to vidět. Tenhle je jeden z nich. ()

mirec88

Taký veselý, pozitívny, krásny a dojemný film pre malé aj veľké deti. Prasiatka mám síce najradšej na tanieri, ale zjesť Babe by bolo pre mňa hriech. No uznajte, zjedli by ste ovčiarske prasiatko? :D ()

ZinedineCR7

Po dlhom čase som si to opäť pozrel a musím pridať ešte jednu hviezdičku, lebo si to zaslúži plný počet. Ani po rokoch to nič nestratilo a dojalo ma to rovnako, ako keď som bol malý chlapec. Koniec je samozrejme najlepší a vďaka za trpezlivého farmára :) ()

jefff

Velmi milý film. Překvapivě nekýčovitý, inteligentní a koukatený i pro dospělého. V rámci rodinných filmů špička. ()

mohamedsfinger

Ani jako malý jsem nepřišl na chuť roztomilosti zvířátek ve filmu, takže chyba bude hlavně na mé straně, protože jinak je film zpracován velmi dobře. ()

Chris Wulf

Kdo jiný by mohl dabovat tohle prdlé čuňátko, než Aťka Janoušková. Velice pochybuji, že se u nás ještě někdy vyskytne někdo s tak nezaměnitelným hlasem. ()

Zagros

Prasátko Babe jsem v době jeho vzniku přehlédl a nepomohlo mu tehdy ani oscarové vítězství v kategorii zvláštních efektů. Viděl jsem jej až nyní, jako dospělý a za sebe musím říci, že se mi vcelku líbilo. Je to taková naivní dětská pohádka, které se může líbit dětem i dospělým. I když z pohledu dítěte je zde několik zvláštních scén, které mohou působit až hororově. S velmi malými dětmi bych se tomu raději vyhnul. To ovšem nic nemění na tom, že jde o dobrý rodinný snímek. Navíc docela inspiroval a po něm se urodilo mnoho další prasátek, ale žádné z nich už kvality hraného originálu nedosahuje. ()

Slimak

Působí to na mně jako takovej polotovar.Mohli si dát víc záležet.Je to dost hektické a nedotáhlé.Ale když si to odmyslím tak se mi to líbilo.Slušný film o zvířátkách...to čuně je k sežrání...zvlášť když ho mluví Aťka Janoušková.. ()

thorewi

To, že tento film získal oskara a byl na dalších 6 nominován, již o něčem svědčí, avšak s oskarama nebo bez nich - tento roztomilý filmeček mi prostě padl do noty. ()

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

17.06.2007

Vlažné přijetí Šarlottiny pavučinky je důkazem, že mluvící zvířata ve stylu Prasátka Babe už nikoho nezajímají. Ve studiu Walt Disney to však někdo očividně nepochopil ;-). Jinak by Raja Gosnell… (více)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (více)