Oscarový snímek Babe: Galantní prasátko, který si vysloužil celkem sedm nominací na Cenu Akademie včetně nominace na nejlepší film, je inspirativní příběh o nesmělém yorkšírském selátku, které nemá své místo na zemi do té doby, než jej farmář Hogget (James Cromwell) vyhraje na trhu. Babe zjišťuje, že může být vším, co si jen přeje, klidně i vítězem v soutěži ovčáckých psů. Malé hrdinské prasátko, s velkou pomocí svých nových přátel na dvorku, uhání vstříc velké výzvě v úsměvné rodinné komedii, kterou si zamilujete. (Magic Box)

Willy Kufalt

Na filmy se zvířátky v hlavních rolích jsem se jako dítě díval často a viděl jich tehdy opravdu slušnou řádku. Prasátko Babe patřilo mým k nejoblíbenějším a po letech zůstalo asi jediným kouskem z tohoto ranku, k němuž se stále občas rád vracím, dodnes ho mám hodně rád a oceňuji na něm po letech i věci, které bych tenkrát možná nedokázal pojmenovat. Zvířecí postavy včetně vedlejších tu zastupují pestrou řádku různých charakterů (vynalézavý kačer Ferdinand, pes-mrzout Rex poznamenaný trpkým prožitkem na celý život, mazlivá kočka s povahou mrchy...), baví mě i v rámci tohoto typu filmu neotřelé dělení na kapitoly provázené trojicí svérázných myší a samozřejmě příběh s myšlenkou o jinakosti, soudružnosti a možnosti dosáhnout svůj vytoužený cíl i v zdánlivě nereálných podmínkách, což se zde povedlo zpracovat směrem k dětskému divákovi velmi pěkným a poutavým způsobem, včetně spousty vtipu. Ty postavy, zejména prasátko Babe, královskou fenku Fly a starého farmáře jsem si kdysi oblíbil, stejně jako spoustu scén... a když začne farmář navzdory věku před prasátkem zpívat a stepovat, hned mi to zvedne náladu. :) Navíc jsou zde propracované takové detaily (např. smysl prvku s vypadnutím elektřiny, díky čemuž Rex potká a může na druhý den využít nákladní vůz elektrikářů a zároveň díky čemuž se pak televizor v pravou chvíli v domě spustí pro přítomná zvířata), že každý zdánlivě vedlejší střípek tu do celku zapadá tak, až jsem čuměl. ***** PS: Jakkoliv u většiny filmů upřednostňuji originální znění, tady pro mě z nostalgických důvodů nepřichází v úvahu jiný, než slovenský dabing. „Baran, ovca, baran, ovca, svojmu stádu verný ostaň, baran, ovca...“ [95%] ()

Chrustyn

Ze začátku jsem se filmu trochu zděsil a tušil, že to bude podívaná jen pro nejmenší. Ono to je určené hlavně pro nejmenší ale určitě to zahřeje u srdce i nejednoho dospěláka. ()

heyda

No taková extáze, jak to vypadá podle hodnocení, to rozhodně není. Ale jde o trochu nadprůměrnou rodinnou komedii, u které se dá zasmát. ()

Jinny

Pohádka - nebo bajka? Babe se pohybuje někde mezi milostí a šíleností, však je to taky australský film. Každopádně povedený a kamera Andrew Lesnieho nezklame. ()

anais

Ani by mě nenapadlo, že se vrátím z karlovartského festivalu v roce 2015, a můj největší zážitek bude film Babe - galantní prasátko, z roku 1995. Dostal jsem se tam naprostou náhodou, a ještě v moment, kdy kdy se setmělo v sále, jsem pochyboval zda nebude lepší nejít pryč. To jsem ale nevěděl, že kromě proměněné sošky Oscara za triky, má prasátko na kontě ještě nominace na Nejlepší film, Režii, Herce ve vedlejší roli, Výpravu, Střih a Scénář. Bez přehánění mistrovské dílo dotažené formy, s jemným anglickým, ehm, australským humorem. ()

HellFire

Takhle se má pánové točit film pro děti, dnešní sra... typu Chipmunkové se můžou jít zahrabat. Prčovní podívaná, u které se člověk zasměje (i díky kachně, která touží být kohoutem) a trochu si posteskne. Výborně vyšlo nenásilné převedení zvířecího života a komunikace. ()

HateBreeder

Roztomila barvita pohadka o malem prasatku, ktere se stane ovcackym psem, a pomuze farmari ziskat zpet jeho cest a penize. Velice pekne zpracovani, musim filmare pochvalit, protoze je to asi nejhezci zviratkovska komedie (kde zviratka mluvi) kterou sem kdy videl. Trochu to na me cele pusobilo jako z jineho sveta, ze sveta, kde se maji vsichni radi, vsichni si pomahaji a vsechno dobre dopadne. Na odreagovani od vsednich problemu je tento film uplne idealni a ja ho z tohoto duvodu mohu jen doporucit. ()

Tommassi3

"A až se tady objeví kačer, jedno mu vyřiďte !! Jednou je kačer, tak ať se podle toho taky chová.. Už žádné kokrhání, žádné vylomeniny !!" ;) Rozhodně svému názvu i hlavnímu hrdinovi navzdory žádná prasečina.. Naopak výtečná adaptace, jeden z australských filmových vrcholů i velká psina, pod jejímž scénářem poznáte na první pohled překvapivé jméno madmaxovského George Millera.. Ten jeho oblíbený motiv, v souvislosti s čímž mě hned napadá ještě jeden velký režisér, totiž Bryan Singer, hrdiny vzpírajícího se vlastnímu osudu a předurčenosti či hledání vlastního já lze snadno vypozorovat vlastně v každém jeho snímku.. Když jsou kočky svině, proč by prasátko nemohlo bejt ovčákem.. ()

corpsy

Zaslúžená oscarová nominácia za réžiu. V dobe, keď CGI možnosti ešte neboli všemocné, trebalo pracovať so skutočnými zvieratami a animatronikou, ktorá nie vždy slúžila ako mala ( viď ČEĽUSTE ). A aj preto, je tento snímok výnimočnou remeselnou prácou. Má však aj príbeh, ktorý pobaví a dojme a celé je to nasnímané, ako retro hollywoodsky snímok ( viď 30 - 50 roky ) a to ja nesmierne rád. ()

kikuka

..a do toho deti vypytujúce sa rodičov, že čo sa teraz stane, vykrikujúce po zvieratkách systémom: ovečka - béééé!!.. ;-) .. ()

kaylin

Hezký rodinný film, který má ale přece jen kvality, jež jiným filmům chybí. Kromě toho, že je zajímavá forma rozdělení příběhu do jednotlivých kapitol a samotné uvození těchto kapitol, tak vás dostane i triková stránka, která je neuvěřitelná a navíc bez jediného počítačového efektu, alespoň pokud mohu soudit. Hezké a příjemné. ()

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

Drew Barrymore je rozmazlená čubka

17.06.2007

Vlažné přijetí Šarlottiny pavučinky je důkazem, že mluvící zvířata ve stylu Prasátka Babe už nikoho nezajímají. Ve studiu Walt Disney to však někdo očividně nepochopil ;-). Jinak by Raja Gosnell… (více)

Renée producentkou

Renée producentkou

21.03.2006

Tak se zdá, že držitelka Oscara za výkon v Návratu do Cold Mountain a někdejší idol kulatějších třicítek ze dvou filmů o Bridget Jonesové, má v plánu rozběhnout také kariéru producentky. Pracovně… (více)