Solidní drama, které však postupem času ztrácí na atmosféře, jenž si úvodních dvacet minut tak pracně buduje. Vynikající výkony hlavních představitelů, nádherná práce kamery a velmi působivý soundtrack jsou naštěstí na výše zmíněný nedostatek dostatečnou náplastí...(24.8.2002)

• sepp

Tak pateticky, prvoplanovity a krecovity film jsem uz dlouho nevidel. Willis je na platne minimalne a je spis k smichu, nez aby ukazoval nejaka pohnuti. C.Farrel se snazi a poskytuje svuj tradicni dobry vykon. Ostatni postavy jsou pouze smesne ci nanejvys neduveryhodne... Opravdu celkem slaby film.(7.9.2003)

Není to vůbec špatný film, první půlka je silně nadprůměrná, ovšem konec mi dojem z celého filmu naprosto pokazil - prostě typicky americky odporný.(28.5.2003)

Nepřesvědčivé kritiky myslím tentokrát neměly až tak ve všem pravdu. Bruce Willis sice nepředvádí bůhvíco, ale Colin Farrell je výborný. Celkově jde o zdařilý film s působivou hudební složkou. Daly by se na něm ale najít i nějaké chyby.(11.12.2002)

Nejdříve dobová sonda do rasové (ne)snášenlivosti v americké armádě (Černí muži umějí létat) a poté následuje epizodka ze seriálu Právo a pořádek z ausburgského zajateckého tábora, jehož velitel se evidentně hodně nudil, když vymýšlel zajatcům podobné aktivity.. Jména Farrell, Willis a Hoblit slibovala zajímavou podívanou, ale díky slabě napsanému příběhu nastal pravý opak. Zůstalo jen poučení, že ohledně cti a hrdinství se nemá kecat, nýbrž jednat - i za cenu, že si pak už chvalozpěvy a salutování se spoutanýma rukama za zády (!) od svých bratrů ve zbrani nevychutnáte.. Jo, jo, ať je Bruce na letícím šutru nebo v německém lágru, umí svý starý kosti položit na obětní oltář ze všech nejlíp..(16.9.2011)

• - Viadukt, po kterém na začátku filmu jede vlak, se nachází v Novině na Liberecku. (Flancer)

• - Film se točil v bývalém vojenském prostoru Milovice. Jedna z prvních scén, kdy je na vlak, který přepravuje vězně, proveden nálet, se natáčela v externích prostorách cukrovaru ve vesnici Zvoleněves nedaleko Kladna. Materiál se poté zpracovával na pražském Barrandově. (M.B)

• - Pieseň, ktorá hrá v rozhlase počas vstupu zajatcov do tábora, je hymna nacistického Nemecka. (Danny88)