bobin

Drama o zkoušce cti a charakteru v mezní situaci . Celý film z prostředí zajatecnkého tábora je vlastně konfrontací mladého idealisty s cynickým drsňákem. / Colin Farell - Bruce Willis / . Mohla by to být slušná divadelní hra, na film je to dost statické . ()

harycek

Mě se ten film líbil a nemám co bych mu vytýkal! Akorát ,nevíte někdo, zda v úvodu filmu nebyl viadukt v záběru, z Polep u Kolína? Pocházím z Kolína a bylo mě to povědomé? Tak si odpovím sám , v zajímavostech je psáno , že to je někde u Liberce! ()

Aniki

Ač není začátek vůbec zlý, filmu něco chybí...něco jako jiskra, dynamika, koule, nevim co. Nacisti - věznitelé zde jednají dosti nelogicky, nicméně hlavní nácek se mi líbil, Marcelem Iuresem byl zahrán decentně a elegantně. S Willisem to bylo přeci jen o trochu horší (zvlášť při sledování s odstupem času), vyššího důstojníka americké armády jsem mu zkrátka moc nevěřil. To Farrell si svou roli střihnul poměrně zajímavě, jen...zase tam cosi scházelo, prostě jej znám i v lepší kondici. Linka s černošskými důstojníky - piloty byla oživující, takže byl snímek nakonec docela koukatelný, celkově se ale jedná o takové to neurazí, nenadchne...asi horší průměr. ()

Šak

Výborné válečné drama které sice postupně ztrácí tempo, ale rozhodně nenudí. Herecké výkony jsou na úrovni a občas se tam mihne i nějaká ta česká herecká hlavička..... ()

TesterX

Hartovu válku bych místo válečného dramatu označil spíše za komedii. Narážím na soudní proces, který táhne více než polovinu filmu, a to soudní proces poamericku v nacistickém zajateckém táboře. Příběh je složen z malých kousíčků, které jsou násilně slepeny do sebe, aniž by do sebe zapadaly. Podobně je to i s postavami, které nejsou zrovna dvakrát dobře napsány. Chvíli sledujeme Farrella, který má špatné svědomí "z němec. výslechu", následně Willise, coby drsňáka, který už něco zažil, pak příchod dvou černých letců mezi samé bělochy, a pak bum, máme tu soudní drama, Farrella jako obhájce, a zase bum... ..No, dá se na to koukat. :) ()

marason

Ze začátku nic moc, ale postupem času mě film čím dál tím víc chytil, takhle zajímavě zpracovaný příběh z 2.světové války jsme docela dlouho neviděl(až na historické nesmysly, které jsou do očí bijící).Bohužel typicky americký(patos,patos,patos)konec ho zase o pár příček srazil, takže nakonec zlatá střední cesta... ()

shark05

Velice zajímaví film z valečného prostředí.Bruce Willis zahrál víbornou roli.Nebudu zbitečně klábosit prostě 5 hvězdiček. ()

Sekel

Jeden z dlouhe rady Americkych filmu z evropskych zajateckych taboru se muze hrde zaradit za podivnosti typu Stalag 17 Billyho Wildera, nebo Velky utek. V tomto pripade americka omezenost v budovani realneho prostredi jeste vynika prapodivnymi hereckymi vykony. Hloupost snazici se vycedit slavu z klise, ktera je navic spichnuta horkou jehlou. ()

Pisoarec

Film, který funguje po částéch, nicméně ne jako celek. Navíc, když u něj usínal i můj táta, který nikdy v životě u válečného filmu neusnul, asi to skutečně nebylo to pravé ořechové. Zpočátku vás sice snímek, nátačený nedaleko Milovic na našem uzemí chytne, ovšem pak je místami děj tak nějak o něčem a postavy hrají zcele zbytečně, protože nemají co hrát. Tohle by si válečný film neměl dovolit. Závěr se ovšem opět velice povedl, i když tak trochu tvůrci přechytračili samy sebe. Každopádně tento druhý film, u kterého můj táta usnul (první byla Oáza Zbyňka Brynycha), doporučuji alespoň na podzimní večer s Českou televizí, na které by si měl najít místo spíše než na Nově. Aloha! ()

Sebien

Docela příjemné překvapení. Řemeslně dobře zvládnutý film - má to atmosféru, zajímavé charaktery, herecké výkony moc dobré, upoutalo mě to. Patosu na závěr je možná zbytečně moc, navíc na mě ani nijak nezapůsobil, ale taky nějak zvlášť neurazil. Prostě dobrý. ()

Hawkeyep

Nejsem vyznavačem syrových, podle některých lidí nejlepších, válečných filmů. Já patřím k těm co se u Black Hawk Down nudí a smějou nebo spíše rovnou vypnou/ přepnou. Já mam radši tyto pohádkovější válečné filmy a tento se mi celkem líbil. Ale měl také slabší nebo spíše i komické chvilky, no co, mě bavil. ()

_Irbe_

Willisuv trademark (při každém záběru se tvářit drsně) mu zde v roli plukovníka v zajateckém táboře vůbec nesedí a působí tak velmi nereálným a neuvěřitelným dojmem (pochybuji že zajatci tolik machrovali na své věznitele i když byli sebe víc odvážnější). O to víc se mi líbil nacistický velitel Stalagu, který právě vypadal že není radno si s ním pohrávat. ()

Riker

Bruce si do ČR přivezl na natáčení vlastní toaleťák a na place musel mít stále k dipozici sprchu - několikrát denně se sprchoval. :-p ()

SNCF

Co se týče tématu zajateckého tábora je to jeden z nejpovedenějších snímků. Lidské vlastnosti zde získávají nový význam a ve výsledku nám předkládá zajímavý odraz doby. ()

paddy35

Na jedné straně skvělý Bruce Willis, na druhé průměrný Colin Farell. Děj nenabízí nic originálního ani překvapivého, ale stejně tento film přiková k obrazovce. ()

albytch

Každý asi čekal nějakou pořádnou akci a to tenhle film nemá, přesto si říkám že nevím co víc bych chtěl, bavilo a splnilo to účel, mám rád Willise s vlasama a Farrell taky nezklamal a nevidím na tom nic nereálného, holt měl lágr dobrýho šéfa kterej nebyl totálně vymletej ()