Smrt přichází v bílém

• Francie Dead End (více)

Pro Franka a jeho rodinu jsou Vánoce důležitým dnem v roce. Už 20 let je slaví tradičním způsobem. Ale tentokrát se rozhodnou pro malou změnu. Ještě však netuší, že udělali velikou chybu, za kterou zaplatí. Noční můra v podobě mystické ženy v bílém, která prochází nočním lesem a zanechává za sebou smrt, právě začíná... Děsivé černé auto s neviditelným šoférem odváží své oběti přímo do temné noci. Panika a šílenství. Vánoční svátky se mění v peklo... (oficiální text distributora)

pan Hnědý

Pročítám komentáře uživatelů a větší procento celkové reakce je v negativním ohlasu ohledně přidaného humoru v tomhle žánru. Můj pohled je pozitivní. Skvělý horor s výbornou atmosférou. *Hodnocení*: Jedna hvězdička zaslouženě pro Lin Shaye, která byla vynikající a byla přínosem lekaček (nejvíce s brambůrkami, když jsem se ponořil do příběhu Raye Wise - to jsem myslel, že odhodím šálek s kávou). Druhá hvězdička patří škrábání v mozku (na tuhle scénu nezapomenu) a třetí za finální pointu, která je velmi cenná v tomhle žánru. ()

xxmartinxx

Kdyby přišel konec se zajímavější pointou, bylo by to špičkové. Černý humor bez nějakého zvláštního tlačení na pilu bezchybně funguje, herci jsou velmi sympatičtí a opravdu mě mrzelo, když vyklízejí pozice. Hodně příjemný film. ()

Zíza

Je to silná hvězdička. Je to Polárka. Je stále půl osmé. Kdyby tak aspoň ty mrtvolky ukázali... Nechápu, že se film drží v červené barvě, ale tak proč ne. Každému se líbí něco jiného, mně tohle ne. Příběh? Vždyť to bylo nelogické! A když se u hororu najednou začnete zajímat o nelogičnosti, asi něco není v pořádku... Doufám, že jsou lepší horory. ()

Mr.Apache

Mistrovské dílo. Asi nejlepší horror za posledních zhruba deset let. Tady není co dodat, to se musí vidět. [Ale raději ne na DVD od Intersonic, kteří vymysleli tak pitomý český název, a jistě film opatřili (jak je u této firmy zvykem) obzvlášť vypráskanými titulky.] ()

Shit

Zase po dlouhý době dobrej horor, kde mi některý scény fakt dávaly docela zabrat a s přibývajícím časem se atmosféra ještě mocně hutnila a ke konci už jsem byl docela hodně napnutej, jenže bohužel se film trochu pomaleji rozjíždí a konec je takovej divnej, i když to dává všechno smysl, tak mi tam něco chybělo. Výkony herců, na to že jsou dosti neznámý tak byly super a hudba skvěle podbarvovala a vyráběla výbornou atmosféru, škoda jen toho konce jinak bych dal 5* ()

flanker.27

Tenhle typ hororu nemám rád, je to taková absurditka odtržená od reality a už od počátku víme, že to nedopadne dobře, nehledě na to, že se nám tu sešly typy, kterým se moc nedá fandit. Rozuzlení po filmech jako Šestý smysl a Ti druzí zoufale neoriginální a navíc pointa není nijak šokující, spíše Lynchovsky mlžící. Tedy ne že by nebylo spousta scén zoufale předvídatelných, ale jejich smysl se pohybuje někde na úrovni školní debaty nad říkankou z čítanky, kterou učitel zahajuje otázkou "co tím chtěl básník říci." ()

choze

Tady se někdo při psaní scénáře náramně bavil a místo dalšího uondaného bubu béčkového hororu naservíroval překvapivě vtipnou i atmosférickou zábavu s pointou, která nepřekvapí, ale ani neurazí. Stejně jako pozdější podobná IZOLACE u mě za čtyři. ()

Segrestor

Tomuto filmu lze vytknout jen ten zhovadilý český název. Mluvme o štěstí, že ovád, který tento název vymyslel, nevymýšlel i k jiným filmům. To by Terminátor II byl - Smrt přichází v koženém, Predátor - Smrt přichází v neviditelné síťovině, Smrtonosná past I-III - Smrt přichází v tílku I-III, Vetřelci - Smrt přichází od nahatých xenomorfů apod... Každopádně je film Dead End jeden z nejlepších minimalistických hororů vůbec. A navíc ta Amber Smith... no jéjej. Té to sluší nejen v bílém. ()

Dudek

Podle zdejších komentářů jsem očekával kvalitní horor, po kterém jen tak neusnu, právě proto jsem si také film pustil pěkně večer po tmě a očekával mrazení v zádech a nepříjemný pocit, avšak pravda je taková, že ve snímku Smrt přichází v bílém není ani jeden záběr při kterém bych se nějak více bál, maximálně jsem byl trochu nervózní při "ptačím" sledováním jedoucího automobilu a ve scéně, kdy otec vstupuje se sirkou do srubu. Jinak je to ale opavdu dobrá komedie, vážně, snad nikdy jsem se tak nenasmál. Stejně jako při natáčení Záhady Blair Witch byl film z důvodu malého rozpočtu zasazen do malého úseku v tmavých lesích, i když se jeho největší část odehrává v interiéru vozidla. Bohužel narozdíl od Záhady Blair Witch čiší z tohoto filmu na několika místech amatérismus a malá znalost řemesla, naštěstí to však příliž nevadí. Docela příjemně překvapen jsem byl dobrým hudebním doprovodem, který snímek dokonale podbarvuje... Teď bych se ale rád vrátil k myšlence která se mi neustále drala do hlavy, je nebo není Smrt přichází v černém inspirována Královstvím. Záběry na pohřební vůz, při kterém se hrdinové tisknou k zadnímu sklu jsou jasnou parafrází na scénu při které se Maryina ruka objeví na zadním skle sanitky a pláč dítěte v rádiu se až nepříjemně podobá Maryinu pláči... Jak to tedy nakonec je? Jedná se o pouhou náhodu nebo inspiraci Trierovým snímkem? Svůj názor na věc psát nebudu, nechám to rozhodnutí jen na vás... Každopádně Smrt přichází v bílém stojí za to, abyste kvůli ní propátrali poličky ve své videopůjčovně, jedná se totiž o brilantně promyšlenou komedii, která potrápí vaše mozkové buňky. ()

Gilmour93

Štědrej večer nastal, očistec přichystal, očistec přichystal… Mírně natažený šot BESIPU o jedné rodině Homolkových na cestách, plný nalívání si čistého vína, černého humoru, napětí a sarkasmu - to vše pod otcovsky láskyplným dohledem brilantního Raye Wise za volantem rodinného kočáru. Pravda, jednání postav většinou postrádá logiku a je na míle daleko od předpokladu, jak by se lidé v dané situaci měli chovat, nicméně závěr vše s přehledem uvede na pravou míru. A povídám ti, jestli si to Atari neprosadíš, seš u mě mrtvej Harrington..! ()

genetique

Po prvej projekcii som napísal toto: malo to na konci skvelú pointu aj celkový zmysel bol pekne prevedený, no dej sa absolútne nepodaril. dobrý nápad s autom, no ženská v bielom? Niekto z vás sa jej bál? Ak som dokopy napočítal vo filme päť ľakacích scén tak je veľa. Navyše komediálna línia v tomto snímku úplne prepadla. Čiže priemer. Ďalšie premietnutie filmu u mňa mierne napravilo reputáciu, no len do mierneho nadpriemeru. Komediálna stránku tu mala úplne iný nádych a týmpádom aj horror ako celok už nebol len o tom aby som sa naľakal. 70%. ()

sniper18

Je to dosť dobrý hororový thriller. Má veľmi dobrý príbeh o rodinke, ktorá ide na vianoce navštíviť starých rodičov, ale tentokrát zvolia inú cestu, čo urobiť nemali. Je pustá, nie je na mape a navyše ich prenasleduje neznámy brutálny vrah. So spracovaním som nadmieru spokojný, film zaujme už od začiatku, keďže mu prakticky chýba úvod a hlavné postavy sú hneď v aute a rovno na opustenej ceste, pričom sa je stále na čo pozerať, pretože pokiaľ sa práve neodohráva niečo dejovo výnimočné, tak to vynahradzujú rôzne zábavné dialógy. Časom do deja vstúpi vrah, ktorý je pojatý veľmi originálne a zaujímavo a tak si film po väčšinu času udržuje výborné tempo a správnu tajomnosť, časom síce film začne strácať dych, ale vynahradzuje to skvelý záver. Síce niečo podobné už bolo použité viackrát, ale tu je tento typ pointy podaný asi tým najzaujímavejším spôsobom. Klasické hororové prvky sú na tom dobre, väčšina filmu si udržuje výbornú atmosféru, celkom funguje aj napätie, ale platí to hlavne o filme ako celku, nejaké po týchto stránkach výnimočné konkrétne scény tu nie sú. Veľmi zaujímavo je tu na tom humor, je prítomný skutočne takmer celý čas a to aj vtedy, keď sa už deje pre postavy to najhoršie, je tu plno skvelých hlášok, zábavných dialógov a skvelo načasovaných momentov. Herecké obsadenie je výborné, keďže sa takmer celý film odohráva v jednom aute, prípadne v jeho blízkom okolí, tak film veľmi stojí na dobrom výbere postáv, čo sa tu podarilo, obzvlášť skvelý Ray Wise, ale aj zvyšok rodiny. Réžia a technická stránka sú veľmi dobré. Smrť prichádza v bielom je jeden z najzaujímavejších hororov minimálne posledného desaťročia. Veľký podiel má na tom aj samotná pointa, pri ktorej ale samozrejme záleží, koľko má toho divák napozerané ako už je s ňou oboznámený. A keďže toto bol prvý film, v ktorom sa s ňou stretol a navyše ako som spomínal ju považujem za najlepšie podanú práve tu, tak ho vnímam veľmi dobre. Objektívna kvalita filmu- 76%, film sa páči mne na 78%. ()

zelvopyr

Dost vtipná horrorová minimalistická talkshow. Rodinka si na pozadí postupného ubývání členů vyříkává tajemství, jede autem, a venku je to všechno nějaké divné. Je to ujeté, film s gustem cituje poctivé horrorové postupy, a přes všechny ty vtipné (bez ironie) dialogy atmosféra houstne a houstne. Někdy mě humor v horroru štve, tady nikoli. Dobré herecké obsazení, špičkoví béčkoví herci byli přesně to pravé. ()

Le_Chuck

Dead End krásne ilustruje, že najväčší filmový bubák vždy bol / je / a bude neznámo. Neznámo, ktoré ždíme mozgove závity, a ktoré sa (citlivo) zastaví na pol ceste povedať (ukázať) viac. Toto je dámi a páni kumšt, psychicky drtiť diváka jeho vlasnou predstavivosťou a ťahať za nos nepredvídateľnosťou, ktorá ač si žiada odpovede, aby fungovala ich nepotrebuje. Kto ide s hodnotenim pod štyri, tak jednoducho jednoducho nemá fantáziu. ()

kitano

Sice lacny, avsak neocakavane posobivy horor. Film je natoceny doslova "hravym" sposobom a reziser si vychutnal kazducku scenu. V jednej chvili vas pobavia skvelo napisane dialogy ci skvely gag, v dalsej sa poriadne vylakate a najlepsie je na tom to, ze sa to takmer vobec neda predvidat a koli tomu to ma skutocne neistu (v dobrom slova zmysle) atmosferu. Film sice obvplyva velkym mozstvom humoru, ale v tom, ze sa v prvom rade jedna o horor vas nenecha ani na chvilu na pochybach. Ponura atmosfera je vsadepritomna a vdaka zaujimavemu dejovemu vyvoju aj niektore standartne lakacky posobia velmi sviezo. Ani o originalne napady vsak nieje nudza. Jeden priklad za vsetky - nikdy by ma nenapadlo aka depresivna moze byt vianocna koleda Rolnicky. Skvele je taktiez to, ze iked krvi vo filme nieje presprilis, ked uz reziser pritvdi, pritvrdi poriadne - tie sceny budu pre kazdeho hororoveho fanusika zradlo. A to najdolezitejsie - film prakticky nema slabe miesto,a jeho pozeranie je pre to priam instantnou zabavou. (8.5/10) ()

Radko

Dve autá, pričom dej sa väčšinou odohráva v jednom z nich a dokopy 6 hercov stačia na plnokrvne strašidelnú jazdu. Hneď po úvodných minútach ma napadla atmosféra Dickovho románu Ubik, niečo v zmysle: čosi nie je v poriadku, nedá sa zistiť čo vlastne, nejasností nie je veľa, ale sú tajomne desivé, mimo zabehaných pravidiel, prirodzenej logiky vecí, ktorým je ale podriadená bežná rodinná jazda autom. Nemožnosť vysvetlenia privádza postavy k nečakane slovne odhaľovaným ťarchám podvedomia, úzkostlivo stráženým rodinným previneniam a z toho vyplývajúceho skratkovito "nenormálneho" správania. Príjemné zimomriavky nočného sledovania sa už dlho nedostavili v takej intenzite. Emočne pôsobivá jazda myšlienkovo ktovieako neobohatí, ale jednorazovo spoľahlivo zaujme spracovaním, vtipom a pôsobivou atmosférou postupne budovaného strachu. ()

akisha

Už dlouho mě horor tak nebavil jako DEAD END, a to i přes takové klišé, jakým je hlavní zápletka. Nejenom, že výborně buduje atmosféru strachu a skutečně děsivý JE, což u mnoha hororů aby lupou pohledal, ale k tomu si přidejte skvěle nadpřirozenou hudbu, nadprůměrně hrající herce a v neposlední řadě i fungující a do děje zapadající humor. Při každé scéně, kdy se z noci vynoří světlomety a kolem pomalu projede černé auto zamrazí a režisér dokáže postrašit dokonce i obyčejným kočárkem pohozeným na silnici, dočkáme se i něčeho, co by se dalo označit jako psychický vývoj postav (Ray Wise by se měl rozhodně objevovat častěji). A ty dlouhé záběry na noční les, kterým projíždí osamocené auto za zvuků patřičně nervy drásající hudby - naprostá lahůdka. Co se konce týče, nechává prostor pro spekulace, ale nabízí i velice jednoduché rozřešení. Jo, takhle nějak bych si to představovala. Jen víc takhle vyvedených počinů! ()

castor

Rodina by měla držet pohromadě. Zvlášť o Vánocích. A to i ve chvílích, kdy mezi typické vánoční zvyky rozhodně nepatří nakládání právě zavražděného synka/bratra do kufru auta. Každoroční rituál průměrné americké rodiny (cesta k příbuzným kamsi na venkov) totiž přeruší otcovo dobře míněné rozhodnutí vzít to „zkratkou“, která ale nabízí pouze nekonečnou cestu lesem, bez odboček, bez jiných aut, bez života. Byla by hloupé tu prozrazovat cokoliv následujícího.. Nevídaná bezútěšná atmosféra, psychický teror i morbidní humor, které nám tvůrci předkládají, se tu totiž relativně dlouho neobjevily. Určitě se tu ale nebudu rozplývat o nějakém žánrovém přelomu a nedýchání během několika scén, to určitě ne, nicméně je sympatické, jak málo tenhle projekt musel STÁL a jak účinným se ve výsledku přesto STAL!! 70%. ()

Rogue

Docela solidní horor s fajn atmosférou. Akorát mě ke konci vcelku nudil, ale jak koukám na komenty kolem - máte docela velkou šanci, že se vám to nestane :o) ()