Obklopuje nás rozporuplný svět násilí a netolerance. V něm žije i Danny Balint (RYAN GOSLING), jehož odpor k zdánlivé pasivitě vlastní židovské komunity zavedl až do řad skinheadského nacistického gangu. Tam si jej povšiml prominentní fašista Curtis Zampf (BILLY ZANE - Titanic). Danny se pod jeho vlivem stává součástí nebezpečného světa amerických nacistických bojůvek a v tajných tréningových táborech se učí nenávidět a zabíjet. U Curtise se však také setkává s Carlou, dívkou se sklonem k sadomasochistickému sexu. Danny s Carlou posouvá hranice svých milostných prožitků, ale díky jejímu zájmu o židovskou víru také znovu poznává svoji vlastní příslušnost. Jeho život je rozpolcen mezi dvě protikladná vyznání a volba kým se stát je těžká. Ta naše není o nic lehčí... (oficiální text distributora)

The_Misfit

Snímok režírovaný a napísaný Henrym Beanom, ktorý neskôr v roku 2001 získal ocenenie Európskej filmovej akadémie za najlepší mimoeurópsky film, si môjho názoru právom zaslúžil. Príbeh bol zameraný na Dannyho Balinta (Ryan Gosling) ako "židovského nácka", ktorého odpor k pasivite vlastnej židovskej komunity zavedie až do radov skinheadov so silne nacistickými tendenciami - podľa znenia od distrubútora. No a nakoniec čo sa týka hereckého obsadenia, jedným slovom - spokojnosť. 80% ()

BarGoldstein

Prkenná tlama hlavního hrdiny nedává divákovi moc tušit, proč postava koná tak jak koná. Takže ve finále se dozvíte za celý film jen to, že kluk je dement a rád prcá. Na film dost málo. ()

Lengom

Velice silné drama, které nás donutí se zamyslet... Tento film ve mě probudil trošku nostalgie k filmu, který jsem viděl pěkně dávno (Kult hákového kříže) a velice kladně mě zpracováním potěšil... K těmhle filmům mám totiž hroznou slabost a zdá se mi, že je hodně podhodnocen... Za mě 9/10 ()

DöN

Ze sa sprava nelogicky, ze nie je taky drsny ako Derek? Kazdy sa sprava nelogicky ak ide o city. Ak niekto hlada vo filmoch len Rambov a Batmanov, je jasne ze ho tento film sklame. Preto ak nemate IQ, prosim nepozerajte tento film. Ryan Gosling mal v dobe nakrucania iba 20 rokov. ()

jakes

Keby tu s Goslingom hrali napr. Pacino ale Crowe (moji lieblingovia btw :), asi by si cvrkli. Lebo vykon co tu ten chalan predviedol, ten by ukradol scenu aj panubohu. ()

SobikGSXR

Víte kdo jste a kým můžete být. Pokud ovšem ne, nastává v hlavě šílené peklo promítnuté i do vašeho okolí. Dokonalé chopení Ryana Goslinga své postavy posouvá tento film do červených čísel a to oprávněně. ()

chlievik

Nedopozeral som to ani napriek odporúčaniam na internete, lebo ja sa pri takýchto filmoch necítim dobre, nemám rád protižidovskú tématiku, ani žiadnú podobnú tématiku etnickej či rasovej nenávisti. Napriek dobrému hereckému obsadeniu je to pre mňa príliš drsné, príliš veľa hákových krížov a ss symbolov na obrazovke, príliš veľa rečí typu, koho zabiť, príliš veľa nenávisti. Ale za tých 15-20 minút, čo som to videl, mi neušlo niekoľko kontraverzných vecí, z ktorých sa dá premýšľať o mnohom - ako napríklad tá situácia o chlapcovi, ktorý je žid, ale nemá rád na sebe to, že je žid - prosto povedané, istotne by som sa nad tým filmom zamyslel, ale nejak to celé nemusím, lebo je to plné racionalizovaného náslilia, čo sa mi protiví. Udivuje ma koľko veľa to dostalo hviezdičiek od iných užívateľov. Fakt to chcete zaradiť medzi také kvalitné filmy ako Vesmírna odysea 2001, Bladerunner či Prelet nad kukučím hniezdom, ktorým dávate štyri alebo päť hviezdičiek? Uvažujte kúsok, to nie je žiadne umenie, tento film. ()

pp

Nabušený mladý nácek nenávidí Židy a nejradši by je všechny zlikvidoval. Přitom se snaží se nemyslet na to, že je sám Žid, protože pak by musel pobít i sebe a osoby sobě blízké. Ale nakonec stejně jen tak marně kecá, jelikož se zmůže akorát na pár facek a kopanců. Je celkem zajímavé sledovat, jak se ve vynikajícím Goslingovi sváří židovské kořeny (uctivé chování k Tóře, znalost hebrejštiny, atd.) se stupidní antižidovskou rétorikou. Nechce být Žid, protože by si připadal jako tupá ovce řízená krutým Jahvem, ale na druhou stranu ani neonacismus a antisemitismus nepřináší uspokojivé řešení. Postupně si Danny uvědomuje, že vlastně asi je spíš Žid než nácek, k čemuž mu dopomůže lehce masochistická přítelkyně, která se - ač (nebo protože) dcerou významné naci-fašistky - obrací k judaismu. Podivné, že? ()

D||X

Zvláštní, svým způsobem geniální film, který mě o mnoho obohatil, ale pořád se nemohu zbavit dojmu, že mi něco nedochází, něco mi tam schází. V budoucnu jej určitě shlédnu znovu. ()

naytsirk

Zvláštní, že jsem na tento film narazil až teď. Ale možní je to dobře, protože jako milovník Kultu bych v letech, kdy film vznikl, asi neocenil jeho řekněme větší hloubku než právě u Kultu… ()

Tucinka

Filmy s touto tématikou mne lákají a zároveň děsí... Co se to lidem honí hlavou...vědí Ti kluci za co bojují, kdo je jejich vzor?? Ryan je naprosto úžasnej herec, který se podle mne do role maximálně vcítil ()

RoyBatty444

Svätý boj je film o židoch s židmi a ich najväčšou doterajšou morou nacizmom. Celkom dobre vysvetľuje židovskú vieru ako nič o ničote a to dovedie hlavného hrdinu robiť to čo robí aby nakoniec spoznal ničotu. Gosling je uveriteľný až na nacistické scény. ()

Kevin-R

Film od kterého jsem čekal něco jiného...Něco víc... Nelze srovnávat s Kultem hákového kříže. Těžký psychologický příběh o víře a rozpolcené osobnosti... Vynikající Gosling!!! Jeho výkon předčí potenciál a kvalitu filmu. Hodnocení : 3 1/2 hvězdy ()

Gyl

Mladej, blbej, namachrovanej..Ryan zahrál Dannyho opravdu věrohodně. Naprosto typický blbec s vyholenou hlavou. Velké plus tohoto filmu je v tom, že není tak surový jako Kult hákového kříže a přesto naprosto vystihuje fanatismus nacistů. S přibývajícími životními zkušenostmi je tento fanatismus opouští stejně, jako Dannyho. Stávají se úspěšnými obchodníky a svá tetování schovávají pod dlouhými rukávy košil a obleků šitých na míru. Opravdu pěkná podívaná byla jen na Summer Phoenix :-), jinak film na jedno shlédnutí. ()