V roce 1939 se známý rakouský lyžař a horolezec Heinrich Harrer vydal s expedicí zdolat Nanga Parbat. Výprava však není úspěšná. Nejprve se Heinrich zraní na noze mačkou, ale zatají to před ostatními, potom uklouzne Peter a Heinrich, kterému brání zraněná noha, ho zachrání jen s vypětím všech sil. Vůdce výpravy rozhodne o návratu, což se Heinrichovi nelíbí, ale nakonec se podřídí. Po sestupu jsou členové výpravy zatčeni britskými vojáky. V Evropě totiž vypukla válka a oni jsou jako nepřátelé uvězněni v indickém zajateckém táboře. V poslední chvíli se rozhodne přidat k uprchlíkům. Útěk z vězení se podaří, ale okamžitě se od ostatních oddělí. Protlouká se drsnou zemí, krade jídlo, přespává v jeskyních. Když se po čase setká s Peterem, který jako jediný nebyl dopaden, vydají se spolu na obtížnou cestu do Tibetu. S poutníky proniknou až do svatého města Lhasy, kam cizinci nesmějí. Vyhladovělých a zbědovaných mužů se ujme místní velmož. Ubytuje je ve svém domě, a dokonce jim zajistí u regenta povolení k pobytu. Oba jsou okouzleni pohlednou švadlenou Pamou, její přízeň si ale získá Peter. Heinrich se chystá zpátky do Rakouska, je však přijat na audienci u dalajlámy. Na jeho prosbu mu postaví kino, stane se jeho učitelem a později také přítelem. Zůstane po jeho boku i ve stále se zhoršující politické situaci, když se v Číně dostanou k moci komunisté a netají se záměry připojit ke své zemi i Tibet. Když pak čínská vojska Tibet napadnou a obsadí, pokusí se zorganizovat dalajlámův útěk. (TV Nova)

dehlie

veľmi pekne spracované dobrodružstvo na pozadí historických momentov s výborným bradom pittom v pre mňa jeho najobľúbenejšej roli. ()

Vejrrr

Nehodnotím kameru, hudbu, režii nebo diskutované Pittovou hraní ... Hodnotím to, o čem film pojednával a zpracování tohoto bohužel stále aktuálního tématu. Ztvárnění všeho hnusu co Tibet zažil bylo vylíčeno krutě a realisticky. Film působí silně a v mém případě i dost depresivně při pomyšlení na to, že ve světě je ještě tolik nesvobody. A mimochodem, lze se jen pousmát nad názorem, že se hraje na líbivost Tibetských hor a tvářičky Brada Pitta :) ()

laepus

Annaud prostě netočí špatné filmy a tohle je výborný film. Je nasnadě že u Annauda opět převažuje úchvatný vizuál nad kvalitním obsahem - po tomhle filmu se Tibet definitivně zařadil mezi mé vysněné cíle... ()

Nethar

Místy pěkné, místy k zamyšlení, místy nudné. Ačkoliv podle knihy a skutečných událostí, takových pět let místo sedmi by možná stačilo ;-) Jinak samozřejmě takové celkově velkolepé. ()

lareinna

Súčasný Dalajláma XIV. Tändzin Gjamccho je veľmi zaujímavá, obdivuhodná a veľmi vzdelaná osobnosť. Zaujal ma fakt, že film je založený na skutočných udalostiach a vidieť hoci len malý dielik z jeho života stojí za to. Tiež zobrazenie tejto zvláštne krásnej Tibetskej zeme aspoň v niekoľkých minútach filmu. ()

Ollie235

,,If a problem can be solved there is no use worrying about it. If it can't be solved, worrying will do no good." Hezký snímek o prolínání zcela rozdílných kultur, se kterým mám jeden zásadní problém - postava Heinricha Harrera mi na plátně připadala natolik nesympatická, že jsem té jeho dlouhé cestě za přeměnou jednoduše nevěřil. Ačkoli mám Brada Pitta docela rád, tady mi neseděl a jeho neustálé namyšlené úšklebky byly místy vyloženě iritující. Díky krásným záběrům hor a výborné hudbě to ale i tak byl vcelku příjemný zážitek. ()

FunThomas

Myslím, že povedený kousek režiséra Jeana-Jacquese Annauda. Líbila se mi především výprava a ztvárnění prastředí Tibetu. Výkon Brada Pitta v hlavní roli taky není k zahození...:) ()

Phillo

Takmer dokonalá sonda do ázijskej kultúry, podaná krásnym príbehom, ktorý je nadčasový a dobre sa naň pozerá. Herci sú síce priemerní, ale celková zápletka je skvelá a druhá polovica filmu s tibetskou tématikou je nádherne orientálna a realistická. 75% ()

RomanHyde

Škoda. Zbytečně vystřelený náboj. Film měl obrovský potenciál a mohl v nás zanechat mnohem hlubší stopu. Takhle se téměř o žádné nedá mluvit, kromě vizuální krásy. Nádherné záběry Tibetu, krásná muzika Johna Williamse a plytký děj, podpořen velmi průměrnými hereckými výkony, takto by se dal jednoduše charakterizovat zážitek z tohodle velkofilmu. Hollywood si opět vybral jednou svou daň a jeho typické klouzání po povrchu je tady dovedeno k dokonalosti. ()

Hepy13

Dobrodružný film s Bradem Pittem, který tu má snad blonďatější hřívu než Pamela Anderson. Jak název napovídá, film se odehrává v Tibetu a tudíž v nádherném pohoří, a jednom z nejklidnějších míst na světě. Druhá světová válka je tu jen v pozadí příběhu, i přesto mě potěšila. Postupem času se do filmu začnou cpát rudí číňané a žánr se pozvolna mění z dobrodružného na válečný. Délka filmu zde nebyla vůbec na škodu, libilo se mi to. ()

Lilloos

Nedá se říct, že by se mi film nelíbil, jen prostě nebyl tak vyjímečný, jak jsem si ho představovala (a jak by být mohl). Zajímavé historické období, okouzlující prostředí a Brad Pitt v hlavní roli. Narozdíl od ostatních, kteří podávají skvělé výkony, on nijak nevyniká a jeho postava je proto nevýrazná až lehce nudná. A tak působí celý snímek, který ve mně nevyvolal výraznější emoce. Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Nemá-li řešení, starosti nepomohou. ()

petikacka

Pro mě je to zcela zásadní film mého života, který jsem viděla už strašně dávno, ale přesto z něj neustále čerpám...Setkání Heinricha s Dalajlámou a jeho citáty mě provází celý můj život a hodně mi to pomohlo k pochopení sebe sama...A hlavně mi možná, tak trochu zachránil život...Jojo, pokud je člověk dostatečně empatický, tak i to mu může dobrý film zařídit a já jsem mu za to dodnes opravdu vděčná...Pane Annaude velice děkuji za tento film...Za mě 100% ()

Zeek

Pěkný film s Bradem Pittem, který zde hraje na jeho poměry vcelku slušně. Jinak nevím co bych dodal, film je to pěkný. Snad jen, že lepší je podívat se na Scorseseho film Kundun, který Sedm let v Tibetu strčí v pohodě do kapsy. Sice není mnohokrát lepší, ale podívaná je to určitě zajímavější. Moje hodnocení: 65% ()

Matli

Parádní výprava a to co si prožil Brat Pitt než se usadil ve Lhase mu nezávidím. A dvě veliké války v jednom filmu, které mají na celkový příběh vliv se taky jen tak nevidí. Je to příjemnej a velmi dobře natočenej filmeček. 67% ()

Saur.us

Výpravný a krásný film o Tibetu, o lidech a o politice. V tuhle dobu z něj navíc běhá mráz po zádech v souvislosti s tím co se děje na Ukrajině. Bratt Pitt hraje dobře, přirozeně, tady proti němu nemám výtku. ()

Richie24

Jako desetiletý kluk milující hory jsem ten film přímo miloval! Ta atmosféra, to prostředí, ten lidský posun Heinricha Harrera! Dnes, dospělý chlap, který stále miluje hory etc., už v tom vidí cosi toho patosu a topornosti. Přesto plamen lásky hoří dál – už za připomenutí těch zvěrstev, co Mao a jeho sebranka v Tibetu prováděla a jak se Čína k tomuto problému staví dodnes. 4 ****. ()

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

Hodný, zlý, ošklivý a Usáma

15.10.2008

Taky vám už Jean-Jacques Annaud chyběl? Jeho návrat k „dobrodružnému přírodopisu“ Dva bratři se sice kdovíjak nevydařil (a určitě nedosáhl kvalit legendárního Medvěda), ale stejně je škoda, že tvůrce… (více)

Sláva, drogy a sebevražda

Sláva, drogy a sebevražda

15.01.2007

Jako již tradičně vám přinášíme ty nejzajímavější aktuality, které se o právě skončeném víkendu ve světě filmových pásů a movitých celebrit vyrojily. Zavzpomínáme na nejznámějšího novodobého… (více)