Kukuřičné děti

• USA Children of the Corn (více)

Mladí milenci se na své cestě napříč Amerikou zastaví v malém městečku v Nebrasce a dozví se šokující věc. Jednoho dne před třemi lety zde děti, na příkaz démona zvaného ‘‘Ten co chodí mezi řádky‘‘, zabili všechny dospělé... V mysteriózním hororu natočeném na motivy povídky Stephena Kinga.
Dvanáctiletý kazatel přijíždí do malého městečka obklopeného nekonečnými lány kukuřičných polí. Ovládne místní děti a přikáže jim zabít všechny dospělé, aby jejich krev přiživila úrodu. Dětem je zakázáno tančit, hrát nebo zpívat a když je jim osmnáct, musí se obětovat kukuřičným polím. Některé z nich se pokusí utéct, ale krvelačný Malachai je uloví. Pár mladých milenců na cestě napříč zemí uvidí na cestě mrtvého mladíka, přivezou ho do zdánlivě pustého městečka a potkají tam jeho vyděšenou sestru. Dívka se jim snaží vysvětlit co se zde děje a varovat je před ďábelskou nadvládou teroru, ale dvojice jej brzy pocítí na vlastní kůži. Živí dospělí nejsou v Gatlinu vítáni, takže musí udělat vše, aby unikli z posedlého městečka živí... Literární předlohou dnes již kultovního snímku byla povídka mistra hororu Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

Han22

Trošku zklamání, na to že se mi Kingovy horory většinou líbí mi tady dost vadily vraždy mimo záběr, šílený efekty a pomalé tempo. Na druhou stranu - stísněná atmosféra podporovaná vylidněným městem byla super a finále bylo parádní. Navíc jsem se dvakrát solidně lekl a Malachai byl správný záporák, takže jo, celkem slušný průměr. ()

AngiS

No, příběh sám o sobě je prostě dobrej.. To nikdo nemůže popřít.. Pak King je prostě King :) Není nad poťapaný zblblý děti, kterým velí ještě poťapanější a zblblejší dítě. ()

Corpsegrinder

Sterilní adaptace která naplno nevyužívá potenciál předlohy, kromě úvodu se žádnýho většího masakru nedočkáme, umře už jen jedna postava (mimo záběr) a dostaví se i happyend. Přitom atmosféra města a obsazení Isaaca a hnusáka Malachaie se povedlo. Ve výsledku tak máme jen nudný pobíhání sem a tam a postavy co se nevysvětlitelně teleportujou z místa na místo. ()

F.W.Colqhoun

HE WHO WALKS BEHIND THE ROWS Exemplář druhu: Zajímavý špatný film. Herecké výkony, dialogy, režie celkově - nic, co by vystupovalo z řady dobové béčkové kinematografie. Zvláštní efekty (Eric Rumsey) patří k tomu nejhoršímu, co bylo kdy za peníze i zadarmo vytvořeno. Potrhlou logiku filmu, předpokládající možnost 'utajeného' města Gatlin, možná unese povídka, ale nikoliv celovečerní film. Béčková produkce ale vytěžila z nouze osmi set tisíc dolarů a dalších daností maximum ctnosti. Středozápad je [pro městské publikum] strašidelný i bez tlupy dětí se srpy, které našly svého Pána much na vlnách Christian FM. Téma strachu z potomků se od antiky ještě nevyčerpalo, Linda Hamilton byla zamlada docela kost, Jonathan Elias podkresluje vidlácká jatka carpenterovskými aluzemi a celé je to docela sranda. V osmdesátém čtvrtém v drive-in kině mezi lány s chlupatou zpocenou holkou po boku to muselo být fajn. Looks like some primitive folk art... Not in my book. ()

Haymar

Tahle série mě prostě nikdy nevzala, i když uznávám, že samotný nápad (mistra žánru) není marný, ale prostě mi nějak ti vraždící fakani ne a ne nahnat strach... ()

Ještěřák

Poťapané sedliacké horůrky z téhle veselé série jsem neviděl asi tak 10 let, nicméně vždycky jsem byl rád, že podobný undergroundový hňupárny vznikaly... ()

t.mon

Alejo, ono to docela šlo, ale zub času se na tom podepsal. Ale ten borec co hrál Malachaie, tak byl hnusnej. ()

jurasino

Bomba!!!! Tak u tohohle horroru jsem měl docela velké očekávání a splnilo se mi to! Skvělá atmosféra, příběh a dokonalé zpracování, nemám co bych vytknul. Tento horror nastartoval velmi úspěšnou sérii, samozřejmě nebyl překonán ale i další díly se drží více méně na vysoké urovni. A hraje tady moje oblíbená herečka Linda Hamilton z Terminátora 2. Vřele doporučuju ()

Paldiny

Už scénka v kaviarni pripomenie s akým rokom vzniku máme čo dočinenia. Vo filme najvýraznejšie pôsobí chorálová hudba a dačo skazené v ovzduší opusteného vidieka. Tomu velí maloletý Isaac čoby diablov tlmočník, ale väčší strach ide z tej prerastenej ryšavej držky, aká už podľa výrazu musela opakovať piaty ročník viackrát. Škoda, že s blížiacim sa koncom detičky čoraz častejšie koketujú s obhajobou kresťanstva, čo pri nekorektnom námete pôsobí ako päsť na oko. ()

aLPaC

Dnes již legendární horor natočený podle krátké povídky mistra Stephena Kinga. I zde, jako ve velké části jeho knížek hraje velkou roli náboženství a jeho kritika. Atmosféra mi přišla poměrně dobrá, stejně jako děti Izák a Malachai. Ne už tak dospělí hrdinové, zvlášť Linda Hamilton byla podle mého názoru úplně tragická. Mým hlavním problémem byl ale závěr. Jelikož jsem četl povídku, čekal jsem i podobný konec, bohužel jsem se však dočkal hodně trapného happyendu. PS: Zajímalo by mě, jestli je to první film s dětskými zabijáky, kteří jsou v dnešní době tolik v módě. ()

Martin_W

Překvapivě vynikající snímek, který mi v mnohých scénách vzal dech.. Jako třeba na počátku. A co mě nejvíce děsilo? Hudba. Jistě, není to pěti hvězdičková záležitost, ale šmrnc to má. Nashledanou u dalšího dílu. 70% ()

davena27

Klasický snímek hororového žánru 80´let na motivy povídky S.Kinga.Ani čas nesmazal po těch letech pointu o fanatičnosti a zneužití dětské mysli ve prospěch zlovůle a čirého násilí.Nemůže být snad pro dospělého člověka většího dilematu nežli toho,zda se má postavit a čelit hordě krvelačných dětí i za cenu spáchání násilí na nich.Jako divák říkám "Jo,směle do nich". . .,jako rodič "Ne". . .a jako Kingův fanda. . ."Proč ne, . . .dá si někdo popcorn"? ()

Petrus1

Hned na začátku si pojďme ujasnit jednu věc. S povídkou Děti kukuřice (Noční směna) od Stephena Kinga to má společného pramálo. Je zde zachována pouze myšlenka vraždících parchantů, kteří v jakési řekněme náboženské sektě uctívají Toho, jenž kráčí mezi řádky (v povídce je ovšem uvedeno Ten, jenž kráčí za řádky – což mi připadá i smysluplnější vzhledem k tomu, jak Ten oný nakonec přichází). Dále zůstala jména a dítě na silnici. Jinak nic. Je to zase ten případ, kdy si někdo snaží namastit kapsu na jméně Stephen King (v tomto případě hned několikrát, k tomu se ale dostanu). Zkusím film posoudit tak, jako bych povídku nikdy nečetla. To nejlepší je nám nabídnuto na začátku a to je škoda. Scéna v kavárně, ve které děti vykydlí pod vedením svého duchovního vůdce Isaaca a zabijáckého vůdce Malachia (mimochodem ten kluk je fakt hroznej, od pohledu vypadá jak psychouš) celé její osazenstvo, je parádní! Pak se objevuje mladej páreček (kdyby vám ta ženská někoho připomínala, tak je to Linda Hamiltom alias Sarah Connor), kterej se snaží někam udat mrtvolku dítěte. A jelikož všechny cesty vedou ne do Říma, ale do Gatlinu, brzy se seznámí s milými dětskými obyvateli tohoto městečka. Pak by měl děj gradovat, ale děje se pravej opak, pár záběrů na kukuřici, děti, zbraně a zase kukuřici…a konec jde do kopru úplně. A když se mezi kukuřicí v jakýchsi vlnách pohybuje hlína, užuž jsem čekala, že se objeví nějakej přerostlej krtek a budeme tu mít další eko horor :-) Navíc v dabingu od Řitky Isaaca mluví evidentně někdo mnohem starší a tak ten hlas působí spíš komicky. Taky mi tak nějak připadalo, že ve filmu nebylo zcela jednoznačně a pořádně vysvětleno, proč to ty hodné děti vlastně dělají. Rozhodně vám doporučím povídku, kde je vše jasné a možná se u ní, na rozdíl od filmu, budete i trochu bát :-) POZNÁMKA: Ptáte se, proč bylo natočeno dalších x pokračování, které nemají s Kingem vůbec nic společného? Důvodem je díra ve smlouvě. A Stephen s tím nemůže nic dělat. Tak kdo ví, kolikati dalších pokračování se můžeme ještě dočkat. ()

Finarfin

Dokoukáno jen z úcty k předloze. Herecké výkony některých dětí jsou dobré. Film bohužel naráží na obvyklý problém zpracování Kingových povídek. Je nesmírně těžké převést kvalitu, naníž stojí psaný text do filmové podoby, obzvláště když se jedná o Mistra hororu a navíc ještě o povídku. Ve výsledku zajímavost filmu stojí snad jen na námětu, za což by rozhodně neměl být chválen realizační tým. Myslím, že to šlo zpracovat lépe, i když chápu, že to není lehké. ()

Matli

Klasická 80tá léta, nemůžu chtít přeci víc. A navíc od začátku je člověk vtažen do děje, kde se furt něco děje, žádný zbytečný keci, nebo to dělá ta nostalgická atmosféra? :) 58% ()

molcan2

Slušný film, ale len slušný. Nízky rozpočet tomuto filmu škodí, mám pocit, že keby ho nebrzdil rozpočet, mohol byť oveľa lepší. Všetko pôsobí tak nejak, neviem, trochu prázdne. Určite je tu priestor na mrazivú hrôzu a v niekoľkých častiach to takmer dosiahne, ale prevedenie je jednoducho trochu podpriemerné. Väčšina detských dialógov (neviem, či je to hereckými výkonmi alebo scenárom) sa pohybuje na hranici hlúposti a tuposti až po obyčajnú hlúposť a smiešnosť. Celkovo sa mi to páčilo, ale odchádzal som z kina s pocitom, že to mohol byť dobrý film a nie len slušný film, ale väčšinou to padá na hubu. ()

Aurus

No kniha je perfektní to bez debat ale tento film ani náhodou. Příběh je docela fajn, ale postavy jsou velmi špatné a nesympatické, hudba je docela dobrá, atmosféru a napětí jdou zde docela dost solidní, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je docela povedená. No kdyby se na tomto filmu ještě více zapracovalo tak by byl lepší a děsivější než je. No za mě 2,5/10 a doufám že 2 díl bude lepší. ()

Filmárik

Krátka adaptácia podľa krátkej kingovej poviedky síce zobrazila "čo mohla" ale bolo to z pochopiteľných dôvodov treba nariediť pridaným obsahom aby to ako tak vystačilo na celovečerák. To že filmy podľa kingovích predlôh len málokedy dopadnú dobre je známy fakt a ani Children of the Corn nie sú výnimkou. John Franklin ako despota Isaac môže byť ale Courtneyho Gaina ako Malachaia by som bol nakopal. Nakoniec sa tá hodinka a pol dala prežiť ale celkovo bieda. ()