Shameless

Velká Británie, (2004–2013), 111 h 19 min (Minutáž: 43–77 min)

Tvůrci:

Paul Abbott

David Threlfall, Rebecca Atkinson, Elliott Tittensor, James McAvoy, Maxine Peake, Dean Lennox Kelly, Corin Redgrave, Annabelle Apsion, Anne-Marie Duff (více)

Série(11) / Epizody(139)

Chatworth Estate v severní Anglii není rajskou zahradou, jak u každého úvodu lakonicky oznamuje Frank Gallagher, otec 5 dětí, alkoholik a nihilista... Jenom jedna z mnoha postaviček barvistého sousedství vesměs žijícího ze sociálních dávek a zmítajícího se ve všech neduzích současné britské společnosti. Seriál na půlceste mezi rodinnými sitkomy typu Bill Cosby Show a šíleností Little Britain s černým britským humorem a nevybíravým jazykem až na kost... (ČSFD)

Petra46

No to je tedy přízvuk! Jeden z mála seriálů, ke kterému potřebuji anglické titulky, abych všemu rozuměla (ale vzhledem k tomu, že jsem strávila nějaký čas ve Skotsku, vím, že to může být i horší). Námětem sice nejsem příliš unesená, ale kvůli mladému McAvoyovi mi stojí za to zhlédnout pár dílů. Jinak líbí se mi tato původní verze více, než nová od Showtime, ta je příliš 'nastrojená', čímž seriál ztrácí své kouzlo. ()

Terul

Miluju ten jejich přízvuk, massive. Miluju roztěkanou kameru, massive. Miluju jak jsou postavy napsané, massive. Jedno veliké MASSIVE :D ()