Kouzelná chůva Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

• tron

„Ak ma nebudete chcieť, ale budete ma potrebovať, budem tu. Ak ma budete chcieť, ale už ma nebudete potrebovať, odídem.“ Chvíľku som chcel dať 60%, ale uvedomil som si, ako som sa nudil. Decká boli otravné (až príliš), dospelí na tom neboli lepšie, vizuálna stránka raz podmanivá, raz „predsa len už príliš“. Svojrázne výchovné scény mi pripadali ako-tak originálne na jedno pozretie, scény s „poučením“ nezáživné. Najhorší bol ale negatívny pocit, asi ako keby sme sfilmovali „Išlo vajce na vandrovku“, pustili ho Britom a nevysvetlili im, ako môže ísť vajce na vandrovku. Prečo potrebovala mať nedele poobede voľno? Odkiaľ prišla? Čo má stále s tou palicou? Prečo opeknieva? Ale Emma Thompsonová (napísala aj scenár a v roku 2010 pridala dvojku, ktorú už rovno aj produkovala) skvelá (aspoň do odmaskovania).(28.5.2011)

Jedna z dalsich rozpravok, ktora by mi nadherne urobila radost hlavne pocas vianocnych sviatkov. Emma Thompson ako opatrovatelka, ktora prichadza v pravy cas na prave miesto a bez problemov a hravo si poradi s rozmaznanymi, neposlusnymi deckami, ktore sa nakoniec naucia slusnosti a ako kazda rozpravka aj tato ma nadherny happy end. V detstve by ma to urcite bavilo na 5 hviezdiciek...... 04.06.2008 _______ Emma Thompson - (Nanny McPhee) +++ Colin Firth - (Pan Brown) +++ Kelly Macdonald - (Evangeline) +++ Thomas Sangster - (Simon) +++ Angela Lansbury - (Adelaide) +++ Derek Jacobi - (Pan Wheen) +++ Hudba: Patrick Doyle +++(31.5.2008)

Barevná pohádka, která má i příjemnou řadu temných momentů, strašidelnou hlavní postavu a ohromnou porci legrace. Zejména Angela Lansbury (Jessica Fletcherová z To je vražda, napsala) dokáže být neuvěřitelně srandovní jenom svou přítomností na plátně a pokaždé na sebe dokonale dokáže strhnout pozornost. Škoda jen až příliš moralizování.(23.5.2006)

70% Plátna kin, obrazovky televizí a stříbrné disky DVD znají několik frajerů s holí: Gandalfa, mistra Yodu, Dr. House. Nyní se k nim přidává i Nanny McPhee se sklonem objevovat se nečekaně za zády, jak to umí jen monstra z hororů, se svým věčným Hm. Emma Thompson je úžasná, nejen proto, že stále vypadá dobře (resp. se k tomu v tomto filmu postupně dopracovává), ale hlavně zde napsala i scénář...(19.4.2009)

Děcka, Colin Firth a pozdně viktoriánská stylizace je kupodivu otravnější, než podobné atributy aktualizované v Kouzelné chůvě a Velkém třesku, přesto jsou oba filmy o Nanny McPhee solidní rodinnou zábavou z rodiny Láryfáry.(31.1.2012)