Kouzelná chůva Nanny McPhee

Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

Zpočátku jsem nevěřil, že bych po zhlédnutí byl schopen dát více než 3*, avšak s přibývajícím časem se mi tato rodinná fantasy komedie začala víc a víc vrývat pod kůži. Její poselství je jasné, herecké výkony dodávají snímku šmrnc a samotný nápad je sám o sobě pozoruhodný. Nenáročná podívaná, která se umí odvděčit.(12.2.2017)

• tron

„Ak ma nebudete chcieť, ale budete ma potrebovať, budem tu. Ak ma budete chcieť, ale už ma nebudete potrebovať, odídem.“ Chvíľku som chcel dať 60%, ale uvedomil som si, ako som sa nudil. Decká boli otravné (až príliš), dospelí na tom neboli lepšie, vizuálna stránka raz podmanivá, raz „predsa len už príliš“. Svojrázne výchovné scény mi pripadali ako-tak originálne na jedno pozretie, scény s „poučením“ nezáživné. Najhorší bol ale negatívny pocit, asi ako keby sme sfilmovali „Išlo vajce na vandrovku“, pustili ho Britom a nevysvetlili im, ako môže ísť vajce na vandrovku. Prečo potrebovala mať nedele poobede voľno? Odkiaľ prišla? Čo má stále s tou palicou? Prečo opeknieva? Ale Emma Thompsonová (napísala aj scenár a v roku 2010 pridala dvojku, ktorú už rovno aj produkovala) skvelá (aspoň do odmaskovania).(28.5.2011)

Nemá niekto na slečnu McPhee číslo? Urýchlene by som ju potreboval na pár dní doma.(14.8.2009)

Ok, trapas, brecela jsem.(11.7.2010)

Mělo to šťávu, mělo to vtip a příjemně (nikoliv zbytečně) moralizující. Nemám rád filmy s dětmi, ale tady to bylo jiné. Veselé a dojemné zároveň. A herecké obsazení bylo kouzelné, stejně jako chůva :)(26.12.2014)

• - Ve scéně bitky s jídlem se použily reálné potraviny. (imro)

• - Pohádkový příběh za 34 mil. dolarů vstoupil do amerických kin (27. – 29. 1. 2005) se ziskem 14,5 milionů na druhou příčku v žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek se po třech měsících promítání vyšplhal na 47,1 milionů dolarů. (imro)

• - Ve filmu neuvidíte scénu z pohřbu, během které si Cedric hraje s ústy zesnulého. Podle producentů by to mohlo být pro děti příliš strašidelné. (imro)