Kouzelná chůva Nanny McPhee

Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

Děcka, Colin Firth a pozdně viktoriánská stylizace je kupodivu otravnější, než podobné atributy aktualizované v Kouzelné chůvě a Velkém třesku, přesto jsou oba filmy o Nanny McPhee solidní rodinnou zábavou z rodiny Láryfáry.(31.1.2012)

• Rosaviva

75%? WTF?! Mě se to teda vůbec nelíbilo, nejkouzelnější byl ten konec, ta svatba, jinak na tom nic neshledávám pozitivního. Emma Thompson nemám ráda, Colina Firtha nemám ráda, a nezačala jsem je mít ráda ani kvůli tomuhle. Anglické pohádky mám ráda, ale tomuhle prostě musim dát jen 2* v podstatě jsem od toho nic nečekala a stejně mě to příšerně zklamalo a co jsem totálně nepochopila bylo proč jí mizeli ty bradavice, zuby a nos..(3.7.2010)

Kouzelná pohádka a to se na ně až tak moc nedívám. A to spojení mých oblíbených herců Emmy a Colina nemělo chybu, takže já to mám tentokrát s hodnocením jasný.(24.5.2013)

70% Plátna kin, obrazovky televizí a stříbrné disky DVD znají několik frajerů s holí: Gandalfa, mistra Yodu, Dr. House. Nyní se k nim přidává i Nanny McPhee se sklonem objevovat se nečekaně za zády, jak to umí jen monstra z hororů, se svým věčným Hm. Emma Thompson je úžasná, nejen proto, že stále vypadá dobře (resp. se k tomu v tomto filmu postupně dopracovává), ale hlavně zde napsala i scénář...(19.4.2009)

Rodinným filmům a homosexuálním jelenům v říji se snažím vyhýbat jak se dá, ale téhle kouzelné pohádce se prostě nedá nejít naproti.(27.6.2009)

• - Získat úlohu ve filmu se pokoušel Skandar Keynes, který předtím na sebe výrazněji upozornil jen postavou Edmunda ve filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň (2005). (imro)

• - Pohádkový příběh za 34 mil. dolarů vstoupil do amerických kin (27. – 29. 1. 2005) se ziskem 14,5 milionů na druhou příčku v žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek se po třech měsících promítání vyšplhal na 47,1 milionů dolarů. (imro)

• - Ve scéně bitky s jídlem se použily reálné potraviny. (imro)