Kouzelná chůva Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

• rikitiki

Připadá mi to, jakoby se Angličani a Francouzi pokusili napodobit výpravně kýčové americké pohádky, což nechápu proč, protože jsou děsné. Je to přeplácané barvami a různými roztomilůstkami. Na pohádku je to málo pohádkové, na fantasy málo temné, na komedii nevtipné, na romantický příběh slabé. Prostě, nic moc. /5. 7. 2010/(5.7.2010)

Kouzelná pohádka a to se na ně až tak moc nedívám. A to spojení mých oblíbených herců Emmy a Colina nemělo chybu, takže já to mám tentokrát s hodnocením jasný.(24.5.2013)

Takhle mě už hodně dlouho žádná pohádka nerozesmála, nedojala a neokouzlila... a Colin Firth, ach!:-)(7.4.2006)

• HareS

Moje mylné očakávanie pretransformovania sa z rodinnej plytkosti a až karikaturistickej zámernej plochosti do filmu hodného mena krajiny svojej výroby, bolo naozaj len mylné a realite vzdialené. 30%(15.10.2010)

Herecky velmi slibně obsazená moderní pohádka, která je však opravdu hodně bláznivá, hloupá a místy i nechutná. To naštěstí zachraňuje absolutně precizní hudební a vizuální provedení a kouzelný závěr. 60%(25.12.2011)