Horká vlna zaplavila L.A., všichni se chystají na velkolepé oslavy 4. července a svět stojí na pokraji katastrofy.  Vlna veder zaplavila Los Angeles. Všichni se chystají na velkolepou oslavu 4. července 2008. Hlavní postavou je boxer Santaros, který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou, která rozjíždí vlastní televizní projekt. Svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy a policejní důstojník Ronald Taverner má důkazy o spiknutí obrovských rozměrů. (oficiální text distributora)

vitekpe

Tvurce zrejme videl Lynche, tak to zkusil taky...no neva, i kdyz je to nakonec takova trosku slatanina. Par forku dobrejch, trosku sci-fi, trosku modni nekorektnosti, S.M.Gellar jako expornohvezda ovsem perfektni...Michele Durrett jako Starla Von Luft taky vtipna. :-) Zaujala me tez uprava hymny, aneb Rebekah Del Rio opet na scene. (kult jako Llorando to ale urcite nebude) ...obecne soundtrack fajn, slysel jsem tam par oblibenejch kousku. ()

kenkaku

Asi nejbrutálnější fail provedla tentokráte distribuce tím debilně vymyšleným názvem. Co za pitomce napadlo film pojmenovat "Apokalypsa"? Cokokliv co by obsahovalo v překladu slovo "povídky" nebo "příběhy" by diváka mnohem lépe připravilo na guláš několika dějových linek (ať už debilních jakkoliv) a nebyl by tolik rozladěný, že vše do sebe nezapadá. Další fail je prostý fakt, že režisér (a autor scénáře v jedné osobně) neví co chce a přeskakuje z jednoho na druhé. Ono inspirovat se u ca 5ti filmů a namíchat vše dohromady (mnohdy blbě) ne vždy funguje. Měl k dispozici haldu známých herců pohromadě (hvězdičku na to) a vznikne z toho takovýhle paskvil. Co funguje perfektně (a takových filmů moc není) je zesměšňování amerického myšlení a stylu života. Celý film je jeden velký posměch USA. A to si zaslouží hvězdičku druhou. ()

chmíří

Po prvním zhlédnutí a s tím, že sem úplně mimo mísu a nechápu skoro nic, dám si to ještě párkrát, jako vždycky u takových filmů (viz. Mulholland Drive a veskrze celý Lynch) a možná to potom bude za 5*. Uvidíme... ()

DavidS.

Naposledy jsem takhle přemrštěný, schizofrenní, postavami i zájmovými skupinami přeplněný scénář viděl snad v případě Sejmi eso.Ale ani tam se to tenkrát příliš nepovedlo.Tento film má být čím? Temnou vizí budoucnosti během WWIII? Sci-fi o cestování časem?Intelektuální filmařskou hříčkou na aktuální téma terorismu, osobních svod, vše „scanující a vědoucího“ vládního systému a americké válečné mašinérie? Ekologickým panfletem? Komedií o pornoherečkách? Bůh ví…Ale nefunguje ani jedno. Možná by pomohlo druhé podívání, ale mám strach, že by to byla spíše ztráta času. Za zmínku stojí snad jen pestré herecké obsazení a úvodní dokumentární styl shrnující apokalyptickou situaci. Hvězdičku navíc za větu „ Jestli mi ho nenecháš vykouřit, tak se zabiju“ a důkaz, že Christopher Lambert ještě žije! ()

misstake

Snad nejpřeplácanější film, co jsem viděl. Nenechal jsem se odradit komentáři a recenzemi s tím, že si na Southland Tales navnazen mým oblíbeným Donnie Darkem udělám názor sám. A oněm recenzím a komentářům jsem měl věřit. Richarda Kellyho a jeho filmy možná lze přirovnat k Davidu Lynchovi. Dostal se ale tam, kde je Lynch dnes, oproti němu nepoměrně dřív. Myslím tím, že Lynch natočil řadu skvělých filmů před Inland Empire, kdežto Kellyho Inlandem Empirem je už jeho druhý film. Jakýsi svůj kultovní status získal příliš brzy a tvůrčí svoboda mu zřejmě příliš nesvědčí. Ačkoli je Apokalypsa plná zajímavých obrázků, tak jako celek nedrží pohromadě a divák netelepat nenacházející se zrovna v režisérově mozku má nepatrnou šanci na rozkódovní toho, o co tam má běžet. ()

GeorgeHans

Hodnotenie kolísajúce od najhoršieho po najlepšie, Kelly parodujúci, kritizujúci, vzdávajuci poctu a hlavne absolútne nenapodobiteľne režírujúci a píšuci. Zážitok pre každého úplne odlišný, no určite jedinečný. Najväčší úlet desaťročia, vo všetkých významoch slova. ()

ryoga

ďaľšie Kellyho psychopatistické dielo...tento film každý do konca nedopozerá lebo sa v ňom odohráva všetko strašne rýchlo. dej je veľmi zamotaný ale je tu veľa zaujímavých vecí napr. boxer Santaros a jeho práca s prstami... alebo doslova súložiace autá (to sa nedá opísať :D to treba vidieť) tento film sa ale nedá pochopiť na prvý krát... ()

zencitizen

Jako je nejlepší "adaptace" Kafky, Trierova Evropa, tak potom nejlepší "adaptace" knih Phlipa K. Dicka jsou Kellyho Southland Tales (český název je jako obvykle dementní). Mimořádně vtipný a chytrý film plný paranoie, politiky, alternativní budoucnosti, dvojnictví a tématu Vykupitele - což je často i téma Dickových hlavně pozdějších knih, jejichž duch se ale moc do techno scifáren typu Blade Runner nebo Minority Report převést nedá. Film má navíc trochu comicosvě barvotiskový odér, skrytý ale za velice sofistikovanými až dechberoucími fromálními postupy. V Cannes ho na premiéře vypískali, tady většina blábolí o zahleděnosti do sebe (v případě uměleckého díla je tenhle pojem contradictio in adjecto), ale tohle je budoucí klasika. Kult. Teen horneness is not a crime! ()

keoma26

naprosto zbloudilá, přepjatá fantazie, která mi včera v noci kvůli únavě chvílema splývala s mými vlastními sny, ani si nepamatuju, kdy přesně skončil film a kdy skončilo moje koukání na film, jestli jsem film vůbec viděl celý, anebo se mi už současně o filmu zdálo, každopádně ten film nestojí ani tak za vidění, jako spíš za "snění", a to až do konce, který je čistě "subjektivní" (použít tady pojem relativní by působilo moc technicky a ten film je přitom spíš pomateně, až klinicky vášnivý, jako některé nejlepší kousky Pedra Almodovára). ()

iXtr3m3

Strašný výplach, strašný nekonzistentný blábol, ktorý sa chce hrať na niečo vážnejšie a zároveň v určitých momentoch nad vecou. Pochopiť všetky dejové linky je asi nemožné, čo nenahnevá ale doslova naserie, je zaujímavý casting, ktorý ale nedostal ani tú najmenšiu šancu vyniknúť. Jeden z mála filmov, ktorý napriek tomu, že som ho úplne nepochopil, tak nemám ani najmenšiu chuť si ho znovu po dlhých 13 rokoch pozrieť. Možno sú na vine titulky, keďže som to videl len a len v origináli a mohli byť "sprasené", ale viem, že som to dopozeral vtedy nasilu aj s pridriemnutím a stálo to za hovno. Doslova uspávačka s Mobym na palube. ()

JamesSi

Film, který nám připomene, že "pasáci nepáchají sebevraždu" a že svět neskončí s explozí. Pokud máte rádi over-sexualizované reklamy na automobily přijdete si na své. Je Southland Tales nejlepší nebo nejhorší film? Pravděpodobně je paradoxem, který je dvěma těmito extrémy naráz. Tolik nápadů a tolik snahy překonat už tak neuvěřitelného Donnie Darka. Jsou vaši pornoherci taky neomarxisté? Sleduje vaši Kalifornii fašistický vědec? Kdy spadne vaše vzducholoď? Je lepší se podívat na Hluboké Hrdlo 2 než na tento film? Je pravda, že se budoucnost vydala jiným směrem než dystopické 2000s, které Kelly zobrazil po začátku války v Iráku. 2010s byly úplně jiné. Film člověka, který příliš uvěřil vlastnímu géniu a jako bájný Ikarus shořel při katastrofické premiéře v Cannes, po které natočil už jen jeden nízkorozpočtový film. That said těším se na chystanou šestihodinovou verzi, která přepracuje první tři komiksové kapitoly do animovaného filmu. Takže se konečně dozvíme, jak se boxer Santoras dostal do časové díry. Cool cool. ()

baXter

Snad jediný film který jsem nepochopil a jsem za to vděčný. Kdybych pochopil o co v tom filmu vlastne jde, tak by to uz nebylo asi tak moc zabavný a sileny. Kazdopadne ulet ! "... and pimps don't commit suicide." ()

Rssa

Velice, velice zvláštní film, s mysteriózní atmosférou a zábavně přehrávajícími herci. Celý příběh je, jak už je u Kellyho zvykem, napoprvé nepochopitelný. Podruhé taky ne :). Potřetí už to začalo dávat smysl, ale pořád si myslím, že se tam dá najít více. Překvapil mě jak The Rock, hlavně Timberlake. 70 % ()

markul

"Ladies and Gentlemen, the party is over. Have a nice apocalypse." Hodně rozporuplný film. Byl jsem na něj hodně zvědavý vzheledem k tomu, že ho natočil režisér mého oblíbeného Donnieho Darka. Chvilku na pět hvězd, chvilku s bídou za dvě. Takový scénáristický mišmaš. Ale i díky dvěma výborným písničkám (The Killers - All These Things That I've Done, Blur - Tender) dávám za čtyři. Po další projekci možná hodnocení zvýším, ale snižovat zřejmě nebudu. Je to jeden z filmů, který chce čas na jeho docenění. Musí se nechat rozležet v hlavě. Ale stejně to chlapec trošku překombinoval. :) Chtělo by to trochu přidat. Z úžasného Donnieho Darka se nedá žít navěky. ()

cab

Kdyz si nekdo mysli, ze je pupek sveta, tak pak to takhle dopada. Prekombinovana radoby chytra chujovina o nicem, ale pro nekoho skoro film roku. Originalita ne vzdy sklizi sve ovoce. 15% ()

Holina

Hvězdné obsazení, nádherné obrazy a režisér, který má na sobě cejch vynikajícího Donnie Darka, nestačili na více jak tři hvězdičky. Je to poněkud zdlouhavé, chvílemi zmatené. Uvidíme jak se Kelly pochlapí v The Box! ()

kery-

Smečka rádoby drsných charakterů (kterým se ani ty kéry na těle věřit nedají)společně s tisícem zbytečných politických, náboženských a vědeckých keců, které dohromady tvoří ohromný kus lejna dlouhý 145 metrů..Čas i peníze se rovnou mohli spáchnout do hajzlu a vyšlo by to na stejno..zbytečný film. Jedna za SWS a dialog v autě (o negrech) v první půlhodině.. ()

LittleMonste

Můj úplně první nedokoukaný film. Je to hrozná blbost a na to abych dal odpad, mám SMG až moc rád.... děj jsem po hodině vůbec nechápal, nepřišlo mi to ani vtipné, akční.. dramatické.. prostě vůbec nic.. nechápu ()

XdanteX

A znova ten originální příběh privilegovaného mladého režiséra s kontakty který se snaží uchvátit komplexností svého díla... Až to trochu přežene a vznikne další obrovské nic. A znova ten originální příběh režiséra který se zoufale snaží překročit svůj vlastní stín který je nedosažitelný...a tak víc a víc pošlapává svou originální práci nablýskaným paskvilem.......Přitom tak bych si přál aby se svému stínu alespoň přiblížil..ta naděje a víra je asi to jediné co vás udrží u Kellyho filmů do konce :/ ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

25.12.2008

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba… (více)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)