Darryl Revok má nevídanou moc a neukojitelnou touhu po kontrole. Jako vůdce podzemní aliance vede válku s "normálními lidmi", aby ovládl svět pomocí telekineze, pasivně agresivní zbraně toho nejnebezpečnějšího a nejsmrtelnějšího druhu. Samozvaný "empatik" Cameron Vale je na pokraji šílenství a bojuje se silami, které určují jeho existenci. Vale je naverbován doktorem Paulem Ruthem a pověřen úkolem vypátrat Revoka dříve, než stihne napáchat další škody. Revok, který má neuvěřitelnou schopnost číst myšlenky a blokovat lidský nervový systém, se však rozhodne dokázat, že je mocným tvorem... (Cinemax)

hribisko

"Myslím, tedy jsem" Nevím, nevím, jestli to starý dobrý Descartes myslel zrovna takhle. Nevadí. Možné je všechno a není nic, co by člověk v myšlenkách nedokázal. A ponaučení na závěr? Až o někom zase budou říkat - ten přemýšlí, až se mu z hlavy kouří - bacha na něj! A hlavně nemyslet! ()

JimiH

Paráda. Výborný nápad, chytrý scénář a parádní zpracování se záporákem, který odkoukal grimasy u Jacka Nicholsona. Co si přát více? Cronenberg ve skvělé formě. ()

Mandalorian

Jak tak koukám, tak Kanaďani kdysi uměli točit i ucházejcí filmy. I když ta hudba byla většinou dost otřesná a menší zlo by bylo tam nedat žádnou. Co bylo každopádně velkolepé, byly efekty v závěrečné scéně. To mi spadla pusa až pod stůl, přiznávám. Ale spousta děr a také existence o rok mladší hororové špičky jménem Věc, mi nedovolí dát víc než tři hvězdy. A pro ty, kteří chtějí shlédnout povedený příběh se zajímavou myšlenkou a hororovým nádechem - vyrobený v Kanadě - doporučuji film - Screamers ( 1995 ) Každopádně Scanners u mě mají 60%. ()

Biopler

Film má neokukaný námet, ktorý vymyslel sám Cronenberg. Musím ho pochváliť, lebo toto dielko ma oveľa viac zaujalo ako jeho prvotiny s neuchopiteľnými myšlienkami. Celý film je skvele podfarbený hudbou Howarda Shorea, ktorý si tu strihol jednu z úvodných spoluprác s Cronenbergom. Z hercov bol Michael Ironside úplne presná voľba, presný záporák, z ktorého ide strach. Avšak zvyšok osadenstva sa nepretrhol, a možno i vďaka nálepke horor sú výkony prehrávané. Film, hoci má svojský námet, postráda logiku v konaní najnebezpečnejšieho scannera, ktorý sa snaží zbaviť iných scannerov. Nechcem spoilerovať. Rejža sa s tak zaujímavou témou ako telepatia ešte mohol vyhrať. ()

Titus

Naprostá Cronenbergovská beznaděj. Tento film mi málem podlomil dětství. Navíc jsem nestihl ten otevřený konec. ()

ecis

Vynikajuci futuristicky namet spracovany bez extra trikov ci efektov. Odmysliet si ale musime opat extravagantny cronenbergovsky zaver. Ziadna nuda, ziadne vybuchujuce hlavy (az jedna!). Cronenberg vytvaral vo svojej rannej tvorbe nevidene a ojedinele bizarne filmy, ktore su spracovane svojskym a neopakovatelnym rukopisom. Po Shivers, Rabid a The Brood najlepsie dielo - je citit uz skusenosti. Najblizsia zastavka: Videodrome :) ()

rivah

Vybuchující hlavy, napojování se přes telefon na počítač a závěrečný souboj dvou bratrů scannerů stojí za to. I když je film poněkud nevyrovnaný.(70%) ()

Shakaar

Future Gate Brno: Původně jsem neměl v plánu shlédnout tento snímek, šel jsem tam jen za účelem vidět Hvězdnou pěchotu na velkém plátně, ale když sám pan Michael Ironside, který byl rovněž na projekci obou snímků přítomen tolik doporučoval snímek, tak mi to nedalo a dal jsem si i druhý film za sebou. A měl jsem dost rozpačité pocity. Mě nevadí že je to 40 let starý snímek, vizuálně to odpovídá době, řekl bych že masky, efekty nejsou špatné, ale kulhá to hodně příběhově. Dokud se držely základní premisy nebylo to špatné, brzo ale začali do toho vsunovat do toho další dějové linie, nápady, jedna konspirace vedle druhé a korunu tomu nasadila situace kdy tvůrci nám začali tvrdit že telepati umí ovládat i počítače. Pracuji v IT a tako počítače nefungují a nemohou fungovat. Daleko větší smysl by mi dávalo kdyby byl schopen na dálku někoho ovládat, přinutit k nějaké akci, což ve filmu prokázali že jde, proč na toto zapomněli, kdo ví. Vím to že se film od půlky i z těchto důvodů začal hodně drolit. Moc rád bych tomu dal vyšší hodnocení ale nemohu. A možná se na to dívám s odlišného pohledu, že v tomto právě nevidím tu paranoiu, absurditu některých konspiračních teorií a podobných věcí... ()

Knor

Jsem trochu zklamanej, čekal jsem nějaké velké finále s něčím co mi otevře hubu dokořán a nic. Přišlo mi, že se tu mistr trochu krotil a nevyužil více svého brutálního umění až na pár scének ....viz. vybouchnutí hlavy bylo fakt hodně super. Jinak to bylo docela utahané a ukecané což by nevadilo, kdyby k tomu byla tísnivá atmosféra a jak už jsem psal velké finále jako u jiných Cronenbergových filmů. Takže malé zklamání, ale celkový dojem je dobrý a můžu říct, že ani v tomto případě se nejednalo o špatný film od mistra Cronenberga. ()

pepino

Hodně našlapanej film... Hned po skončení se cítim taky jako kompletně proskenovaný. Stejně jako hlavní hrdinové, kteří po sobě šli jak kočka po myši až vše vygradovalo v docela extremní závěr.... Konečný souboj byl opravdu impozantní a to bez nadsázky..Fakt, kde se hrabou nějaci kouzelníci, roboti či nějací bojovníci kteří často svádí v závěru filmu souboje... V tomto filmu se to řeší pěkně "cronenbergovsky" ---hlavou,telepatií..A to má potom ten souboj jiné "grády".... ()

djbarrel

Zajímavý film o vybuchujících hlavách, který však troskotá na dlouhých nudných pasážích. Dle mého názoru je to takové slabší sci-fi, o horor se rozhodně nejedná. Závěr byl skvělý a některé věci co předváděl hlavně Darryl Revok byli OK, ale to na plný počet rozhodně nestačí. 66 % ()

Jolion

Totálně zprasená režie, protagonista (Lackující) jakékoliv lidské emoce a promarněný scénář. Ani Ironside to nezachránil, škoda. ()

Zoltar78

Pamatuji si tento film z dětství, z raných dob videokazet, tedy nějakých 23 let zpátky. Respektive si pamatuji několik scén, které se mi vryly do paměti (zejména scénu s vybuchující hlavou, Michaela Ironsidea, který na děsivém videu vypráví jak si provrtal díru do hlavy, souboj telepatů, při kterém jim naskakují a praskají žíly atd.). Jsou filmy, ze kterých vám v paměti uvízne to jak byly divný, znepokojující, jak nepříjemně jste se při jejich sledování cítili. A přesně takový je tento film i po tolika letech. Dýchá z něj sice starý duch osmdesátek, ale hutnou atmosféru si drží dodnes. A v tom je jeho největší síla. ()

Ondrew

Ano, napad je to pomerne zaujimavy, atmosfera husta, ale uprimne povedane -- cim dlhsie som film sledoval, tym viac som si zelal, aby uz skoncil. Sam tuto skutocnost neviem celkom presne vysvetlit, no bolo to tak. Pozriet si to znova by ma zrejme nikto nedonutil. Mozno je vysvetlenie jednoduche... skratka nuda. A tak mi neostava nic ine, nez snimku ohodnotit na cisty priemer. 50%. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Scanners dostanou seriálovou verzi od HBO

Scanners dostanou seriálovou verzi od HBO

23.09.2022

Přichází dobré zprávy pro fanoušky temných vizí legendárního režiséra Davida Cronenberga (Zločiny budoucnosti, Moucha), jeho raný hororový sci-fi snímek Scanners se totiž podle nejnovějších informací… (více)