Zuzana je príťažlivá a sympatická študentka výtvarného umenia, ktorá popri štúdiu pracuje, pretože by chcela začať žiť podľa vlastných predstáv. Vďaka svojmu prístupu k svetu a zmyslu pre dobrodružstvo sa dostáva do rôznych neočakávaných a pikantných situácií. Tak ako mnoho mladých ľudí sa snaží nájsť to, čo by ju napĺňalo, čo by chcela robiť, zistiť, s kým by chcela žiť. Od jedného milenca v Bratislave uteká do Paríža za druhým, keď má byť v škole, je v práci, keď je v škole, spí, keď má byť doma, cestuje po svete. Jednoducho sa často cíti byť o dve slabiky pozadu. A to nielen doslovne pri práci v dabingu, ale v prenesenom význame vo svojom vlastnom živote. Film je určený predovšetkým mladým ľuďom, je plný skvelej hudby Jana P. Muchowa ( Samotáři, Jedna ruka netleská, Šeptej ) a rovnako výborných a uvoľnených hereckých výkonov. (oficiální text distributora)

roswelll

Typický příběh mladé ženy, které odmítá ty, kteří ji milují a miluje ty, kteří jí odmítají. Pochopení nachází jen u své babičky, která úžasným maďarsko-slovenským humorem dává své vnučce sílu a chuť do života. Ve filmu nechybí ani pověstný slovenský temperament. ()

Davson odpad!

Slovy hlavní představitelky Zuzany Šulajové je tento film inspirován "z části z mého života, z části z Katčina, z části životů jiných lidí a z části vymyšlené". Už z toho lze leccos vytušit. A vskutku. Už po pěti minutách jsem nevěřícně hleděl na plátno a ptal se sám sebe, co to má znamenat. Nepřišel jsem na to... Neuvěřitelně nudné sledování neuvěřitelně podivného života hlavní hrdinky se slabým scénářem, absolutně nefungujícími pokusy a humor, kterým se však vůbec nikdo nesmál, a v neposlední řadě nulovými hereckými výkony s výjimkou Zuzany Šulajové. Slovenských filmů nevzniká mnoho. Bohužel, když už něco vznikne...:( ()

bourec

Zuzana mě uvízla v hlavě ve všech směrech dokonalym filmem Příběhy obyč......,a tak sem byl zvědavej na tohle.Ale film vlastně o ničem.Znovu jen průměrný vyprávění,bez nějakýho dramatičtějšího rozměru.50%. ()

zette

Zpusob, jakym je film natoceny se snazi pusobit hodne moderne a cili na skupinu mladych divaku cca ve veku hlavni hrdinky. Misty ona snaha pusobi az usmevne. Scenar je vicemene o nicem, nic zvlastniho se zde neobjevi. A tak vedle dobre hudby Muchowa muze divak predevsim ocenovat puvab Zuzany Sulajove, skoda, ze se z platna za posledni roky vytratila... Potesi i pritomnost Martina Holleho, ktery se premiery nedozil. ()

dr.fish

Film je o mladé ženě. Ta žena neví co chce a nedá pokoj dokud to nedostane. A jelikož jde z náruče do náruče, nemá čas dospět, natož něco vymyslet a něco se svým životem udělat. Potýká se s prázdnotou, obletována muži zjišťuje, že jí vlastně nic nebaví. Není jednoduchý být krasavice...hahaha! Scénář je neskutečně plochý a naivní asi tak na úrovni Bestiáře nebo podobných hitů. Záchranou (v mém případě) je Zuzana Šulajová, sluší jí to, je radost se na ní dívat. No a komu se ta holka líbí, dá body navíc. Jinak ovšem průměr. 60 (75%) ()

rudeboy

Zuzka Šulajová ma odzbrojila natoľko, že nemôžem ísť pod 4 hviezdy :) a taktiež aj preto, že som chcel zdvihnúť naozaj nízke percentuálne hodnotenie tejto snímky (17.9.2011 mal film len 55%). Pre mňa príjemný oddychový film o tom, že nájsť si v tomto svete spriaznenú dušu nie je až tak ľahké, aj keď máte plnú peňaženku. Pre mňa taká slovenská Amélia (ale toto berte naozaj s rezervou!). ()

dANo

Na slovenské pomery je to len veľmi malý posun niekam vpred (aj keď aj pád na hubu je posun vpred:). O dve slabiky pozadu je moderný film s dobrým castingom a priemernými hereckými výkonmi (v prípade Zuzky sa hovoriť o nadpriemernom výkone), ale ako to už viacerí spomenuli, veľkou slabinou je scenár, ktorý ničím neprekvapí a tak sledovanie tohto príbehu sa nesie v takom nezaujímavom duchu... pozitívom je výber hudby a obrazová stránka. ()

Koryntos

Multikulturní film, tolik jazyků v jednou filmu jsem slyšela poprvé. Moc mě to bavilo, proto mě zaráží docela nízké hodnocení uživatelů. Navíc prolínaní skutečnosti a snových scén působilo zajímavě. Miky Křen, v každém filmu vypadá úplně jinak, třeba Kanárek versus Samotáři. Tady je změna nejzásadnější, je opravdu k nepoznání. ()

insurgentes

Portrét nezdravého životního stylu, jak fyzicky tak psychicky, v podání herečky, která v Záhradě podala strhující výkon o pravém opaku, mě sral a vnitřně nahlodával. Regrese od splynutí k sobectví, od míru k prázdnému vzruchu, od okamžiku, který vrůstá do věčnosti k věčnosti nicotných okamžiků, tenhle kontrast jsem nerozdýchal a celý film mi zkazil. Nic v tomto filmu nedává smysl a není součástí žádného vyššího plánu, ale to tak nějak odráží realitu. ()

Filip.S

Je to škoda, ale je to tak. Tento film mohol dopadnúť oveľa lepšie. Najväčším prekvapením rozhodne je, že Katarína Šulajová je lepšia režisérka, než scenáristka (vzhľadom na to, že scenáristiku vyštudovala je to pozoruhodné) - teda film je pomerne dobre natočený, len je pomerne nedobre napísaný. ()

mira007

Trochu složitý film pro běžného diváka, nicméně mne to zaujalo - na svou dobu svižná moderní klipovitá forma a hlavně krásná Zuzka Šulajová. ()

plagjoklas

Tak v prvom rade musím povedať že toto je za posledných 10 rokov asi najlepší čisto Slovenský film. Alebo aspoň ten pri ktorom som zažíval najmenej trápnych momentov. Najväčšou slabinou filmu je scenár, pretože príbeh nám neponúka prakticky žiadny dej. Dívame sa len na sled viac či menej podarených scénok. A predsa len je viac tých menej podarených. Hlavná hrdinka je veľmi pekné dievča ale povedzme si na rovinu je to pekná kurva. Má jedného chlapa v Blave a druhého obrába v Paríži. Toto sa nerobí :) Ale mne to vo filme nevadilo :) čo my však vadilo boli tie pokusy o art film kde sme sa dívali na hrdinkine sny z otcom. Neviem čo tým chcela povedať a či tým vôbec dačo povedať chcela. Dialógy sú ďalší dosť veľký problém. Asi najtrápnejšie mi prišlo že Bratislavský priateľ hlavnej hrdinky na začiatku rozpráva po slovensky, potom nasleduje scénka s Číňanom kde hovorí po čínsky, a hneď potom po celý zbytok filmu bľaboce po česky. Neviem asi pani režisérka medzi zábermi zabudla akou rečou sa to dorozumievali predtým. V dialógoch mi ešte vadilo veľmi časté šušťanie papierom. Proste bolo to sakra cítiť. Inak musím uznať jednu vec že som sa počas filmu asi dvakrát pristihol, že sa spokojne pousmievam, čo sa mi pri žiadnom za posledných 10 rokov natočenom slovenskom filme nestalo. Inak najlepšou postavou celého filmu je jednoznačne pán Hollý, ktorý bol takmer bezchybný. Jediné čo mi na ňom vadilo bolo to, že si mohol odpustiť to nadávanie na Star Wars. Ale po technickej stránke musím film pochváliť. Kamera bola podľa mňa skvelá a bolo vidno, že kameraman urobil kus roboty. Na záver to zhrniem takto: Je to celkom dobrý film, ale žiadny prevrat v slovenskej kinematografii sa však nekoná. Ale ak sa režisérka poučí z vlastných chýb, obsadí lepších hercov, napíše trošku prirodzenejšie dialógy a vytvorí nejaký príbeh, jej ďalší film môže byť o triedu lepší. Ale tých 60 korún čo som dal za lístok mi rozhodne ľúto nebolo. ()

Biopler

Herecký koncert Zuzany Šulajovej, veľmi peknej ženy. Vo filme sa objavili intráky, na ktorých bývam, tak pridám nejakú tú hviezdu, ináč slabučký filmík. ()

Monggol

Kristova noho, to je všetko? Veď tomu chýbal dej. Ja chápem, že aj režiséri a scenáristi sa hľadajú a tak sa hľadá aj ich hlavná postava, ale chýbal tam nejaký dramatický oblúk, niečo čo by bolo zaujímavejšie než: ...šla nanynka do zelí ... resp. do Paríža atď. No, inak herci dobrí, Zuzana veľmi dobrá. ()

Dny evropského filmu běží

Dny evropského filmu běží

29.01.2006

Dny evropského filmu

Dny evropského filmu

13.01.2006

V Praze ve dnech 26. 1. 5. 2. 2006 v kinech Světozor a Aero a následně v Brně od 6. 2. do 14. 2. 2006 v Sálech B. Bakaly a Scala proběhne 13. ročník filmového festivalu Dny evropského filmu. Na něm… (více)