Fimfárum 2

Čtyři zbrusu nové pohádky pro chytré děti a chytré dospělé z oblíbené knihy Jana Wericha. Klasik animovaného filmu Břetislav Pojar natočil slavný příběh maličkého Palečka, plný zvratů a dobrodružství o jeho cestě do světa a zase domů. Pod vedením Aurela Klimta ožijí tři navzájem si podobní hrbatí bratři. Hrbáči z Damašku přinášejí atmosféru exotického Blízkého východu s pestrostí orientálního vypravěčstvím, ale přitom o věcech nám všech dobře známých. Vlasta Pospíšilová ve Třech sestrách a prstenu vypráví vesnický dekameronský návod o tom, jak pro sázku o prstýnek zblbnout tři milující chotě. A Jan Balej dovolí bratrům Markovi a Koubovi prožít prastarý pohádkový příběh o kouzelném mlýnku, závisti, čertech s originálním vysvětlením jednoho přírodního úkazu v pohádce Moře, strýčku, proč je slané? (oficiální text distributora)

merigieren

Na loutky jsem si už zvykl, tudíž mi nepřipadaly odpudivé jako minule. První příběh je hodně vtipný a zábavný (konečně vím proč je moře slané :-)), u druhého to lehce ochabuje, ale stále všechno dobré. Pak přijdou tři bratři hrbáči a moje pozornost šla na vandr, prostě mě to přestalo bavit, nepochopil jsem ani na konci smysl toho všeho, prostě 1* záležitost. Paleček mě už nijak nenadchl a ani znovu nepřilákal můj zájem. ()

fisikk

S hvězdičkou jdu dolů, protože po prvním díle jsem namlsaná a mrzí mě, že to jsou opravdu jen pohádky místo pravdivých povídek, ze kterých bychom si mohli vzít ponaučení. ()

salamandrr

Paráda,werich je nadčasový jeho vtipy a příběhy byly jsou a budou prostě parádní a úsměvné.Jedno z filmových zpracování,které je opravdu povedené ()

zekkx

4 příběhy o tom, proč je moře slané. O tom jak rozdělit 8 penízů mezi 3 piva. O tom jak získat pohádkové dědictví a o tom jak procestovat celý svět. ()

IXOXI odpad!

Po dvou příbězích jsem se rozhodl sledování ukončit a šetřit svůj čas. První příběh je čistá socialistická propaganda a druhý je naprosto nesmyslná slátanina. ()

crackonosh

Bohužel o něco slabší než první Fimfárum a kvalitativně nevyrovnané. Oproti "jedničce" relativně málo animační invence a drobných vtípků, místy trochu utahané. Dialogy Oty Jiráka mi přišly většinou hodně zbytečné, pohádky mohly myslím velice dobře fungovat i bez nich. Animaci obecně chybí trocha dynamiky -- ne té přeexponované americké, ale změna rytmu nebo střihu by určitě prospěla. Stále však nadprůměr. ()

Allan

Jednoznačně o stupeň horší než první film. Už zde chybí taková ta dvojsmyslnost, kdy si přišli na své jak děti tak i dospělí. Troufám si tvrdit, že tvůrci prvního Fimfára si vybrali v podstatě ty nejlepší kousky z celé knihy a je tudíž težké je překonat. Několika uživateli opěvovaný hudební doprovod mi nepřišel zrovna dvakrát skvělý. Bohužel dost nonverbálního humoru je zde založeno na tom, že v pohádce se najednou objeví letadlo, televize, hraje elektronická hudba a podobné berličky, které bohužel vyvolají jen prvoplánový humor, ale na genialitu "jedničky" prostě nemají. Jinak samozřejmě slovnímu doprovodu pana Wericha nelze nic vytknout, je na filmu tím nejpoutavějším. ()

marshall

Geniální provedení pohádek od geniálního autora, doprovázené geniálním přednesem o lidské hamižnosti, ješitnosti, závisti, pomstychtivosti, žárlivosti, prohnanosti a zlomyslnosti. Veskrze nemán co vytknout ()

prasklinka

Hodně dloho jsem se Fimfáru vyhejbala, protože loutky nemusím, ale bylo to pro mě opravdu moc příjemný překvapení. Už se těším až se podívám i na jedničku :-). ()

Joski

Obe kolekcie Fimfárum podľa knihy Jana Wericha potvrdzujú vysoké umelecké a technické kvality českej animácie v kategórii bábkový film. Môžme len obdivovať a úprimne pochváliť tvorcov za skvelé pokračovanie a pietne zachovanie Trnkovskej animovanej tradície:-) Zlaté české ručičky, ktoré môžu bez najmenších problémov súťažiť trebárs z T.Burtonovskou animovanou produkciu, nehovoriac s prehnane umelou 3D Pixar animáciou. Klobúk dole:-) 100% ()

Martin79

S velkým nadšením jsem si konečně pouštěl dvd s tímto filmem, vždyť se jedná o pokračování legendárního Fimfára Jana Wericha. Možná právě pro velká očekávání jsem byl lehce zklamán, ale jen nepatrně. Ono se dalo těžko předpokládat, že dvojka bude lepší prvního dílu, přesto jsem se těšil. První dvě povídky (Moře strýčku, proč je slané a tři sestry a jeden prsten) se mi líbily moc. Bohužel postupem času u druhých dvou nadšení trochu opadlo. Navíc povídka Paleček je zbytečně natahována. Ale jinak opět poctivě odvedené řemeslo i co se loutek a animace týče. ()

Zevon

Oproti prvnímu Fimfáru zde chybí moment překvapení. Všechny příběhy jsou akademicky učesané, vypulírované a nic tudíž nevyčnívá z řady, řemeslně slušně odvedené, jen holt to co jsem čekal tam bylo a ani o chlup víc. Ke všemu navíc trpí neúměrným natahováním děje, takže Vám úsměv posléze tuhne a přesvědčujete sami sebe, že je to moc fajn, protože jste čekali, že to bude fajn. Tož tak. ()

markyzgero

prej měl mr.werich hrát badasse v nějaký oficiální bondovce, ale komunisti mu to zakázali. škoda. přesně to totiž byl. ()

xenopus

Jednička byla lepší, a to jednoznačně - pestřejší v nápadech i zpracování, i celkový počet pohádek byl o jednu vyšší. Zůstaly přece jen "druhořadé" pohádky z Fimfára a to nejlepší z animace - jenže to je právě ono: různorodost animace v jedničce byla jednou z jejích devíz i z hlediska udržení pozornosti. Nemohu se ubránit dojmu, že tvůrci chtěli vytěžit co nejvíce (i financí) z popularity jedničky, a tak angažovali více režisérů (každý dostal jeden příběh) kvůli co nejkratšímu natáčecímu času a vzali z ní to divácky nejúspěšnější. Jenže už to tady tak dobře nefunguje. Pořád výborné, ale první díl je prostě jen jeden. Hudba: Vladimír Merta. Celkově slabších 5*. ()