Najlepšie platenú úlohu vo svojej kariére dostala držiteľka Oscara za drámu MONŠTRUM Charlize Theron. Za úlohu elitnej lovkyne ľudí s nadľudskými schopnosťami dostala 10 miliónov dolárov. V akčnom príbehu, situovanému do 400 rokov vzdialenej budúcnosti, keď smrtiaci vírus takmer vyhladil ľudstvo, má jej hrdinka spáchať atentát na vplyvného politika. Charlize Theronovou uvidíme vo filmovom spracovaní komiksu Jinx. Scenáristom filmu bude autor pôvodného komiksu Michael Bendis. Theronová stvárni hlavnú hrdinku Jinx - lovkyňu ľudí, ktorá sa spoločne s ďalším zločincom rozhodne začať nový život. Hotovosť, ktorú k tomu potrebujú, si hodlajú získať z úkrytu mafiánskych peňazí. (oficiální text distributora)

McClane

Ačkoli je příběh (jestli se to dá nazvat příběhem) hodně tupej, tak díky zajímavýmu looku, krátký stopáži (film má bez titulků 83 minut) a nádherný Charlize se dá ten film přežít. Sice nebudete hodinu po skončení vědět, o čem že to bylo a kdo za co a proti komu bojoval, ale jako oddychovka na večer je to ideální. ()

Terva

CITÁT - Virus zabil 99% populace........ S Aeon Flux (Charlize Theron) se setkáváme na její první misi hned v úvodu. I když mise vypadá na skoro sebevražednou, není tomu tak. Aeon si poradí skoro ze vším. Včetně střelby a akrobacie. Následuje její druhá mise a tady se to začne motat. Pro Aeon to má tragické následky. Pak už jí zůstane jen pomsta. Bohužel obě mise vypadají jako nějaká akční hra, jakoby divák vedl svou figurku a dával jí povely. Vůbec to nevypadá reálně, spíš jako nějaká virtuální realita. Spousta podivných nástrah a následné skákání, létání a kouzelnické divy. CITÁT - Jsem malou částí velkého experimentu........... Hudební doprovod je jednotvárný a monotonní, kamera se trochu snaží, herecké obsazení dobré a zábavnost vysoká. Ale to umělé prostředí to kazí. CITÁT - Zabita při zásahu policie.......... Na papíře ten příběh vypadá lépe. ()

JohnCZ

Nápadem slušné, audiovizuálně zajímavé, ale působí to děsně neosobně a divák se s postavami nemá jak sžít. K tomu připočtěme chaotické bojové scény, spíše průměrné efekty a ne moc dobře podaný příběh a dostáváme podprůměrnou akční jednohubku, kde jedno zhlédnutí úplně bohatě stačí. ()

corpsy

Nudný sci-fi, ktorý chce útočiť zbraňami požičanými z MATRIXU, BLADE RUNNERA či METROPOLIS, ale nevie ako s nimi narábať. Ďakujem za Charlize Theron, je to kosť. ()

ConanVJ

Pro mě je tahle sci-fi podívaná taková nadprůměrná pohádka, ve které jsou sem a tam pěkné nápady,občas povedené efekty a i jednoduchý příběh na odreagování. Dalším plusem je Charlize, které to tu sluší i s černými vlasy. Co je dost na prd je střih v akčních pasážích, kde není pořádně vidět, co se přesně děje a kazí to celkový dojem z těchto scén. Hudba mě ničím nezaujala. Za mě 60% :) ()

ladko

Škoda, že Æon nechodila celý film v pyžame ako v tej kombinéze, možno by som dal aj dve hviezdy. Akčné scény sú bohužiaľ trápne a smiešne zároveň a k tomu ešte prehľadné ako výpis z účtu. Príbeh nudný a na to, že sa odohráva o 400 rokov ďalej aj nejako držiaci sa pri zemi(klonovanie, guličky reagujúce na piskot, strieľajúce stromy atď.- pche, to bude už o 100 rokov a možno aj skôr:)), bez fantázie. Slabota a aby som parafrázoval jedinú dobrú hlášku z filmu - Keep away from Æon Flux. ()

SaNcHeZ_cz

Komiksová zvrhlost která se pokusil jít střední cestou a ztroskotala u obou front. Pro fanoušky předlohy slabý odvar, pro neznalce nesmyslná úchylnost. ()

mustafa odpad!

Rozhodně jeden z nejhorších sci-fi filmů, které jsem měl tu možnost vidět. ve všem se vyrovnává filmu Tělo na tělo. Vizuálně ten film bude vypadat už za pět let hodně směšně, speciální efekty jsou opravdu otřesné, stejně jako herecké výkony. Hodně jsem si sliboval především od Charlize Theron, ale o té se dá maximálně napsat, že jí to sluší. Vypadalo to jako nějaká zlevněná počítačová hra, akorát jsem za pomocí klávesnice nemohl honit hlavní hrdinku po plátně (možná by to bylo užitečnější než sledování tohoto filmu). Scénář je opravdu neoriginální, plytký a hlavní vyvrcholení filmu je trefnou tečkou. Hůř to vyvrcholit ani nemohlo. ()

Terter

K tomuto filmu jsem přistupoval jako k totálnímu béčku ála Ultraviolet s tušením, že by mohlo jít o docela dobrou zábavu na účet tvůrců. Ale ono ne. Namísto zábavy tak stupidní, až vtipné je Aeon Flux šedou nudou s naprosto prkennou Charlize Theron v hlavní roli, špatnými efekty a předvídatelným dějem, kdy ona "šokující pointa" se dá lehce odhadnout během prvních deseti minut filmu. Největší vinu na tom nese režie, která je suchá jako to, co si z nudy začnete během sledování vyndavat z nosu. Ačkoliv tomuto filmu dávám dvě hvězdičky, mám z něj horší pocit něž z již zmiňovaného Ultraviolet, které, přestože to byla stejná kravina, alespoň dokázala pobavit svou špatností. Aeon Flux jenom nudí. ()

JJ.Gibson

Zase jsem šlápl vedle, když jsem se rozhodl podívat se na to. Nyní se ladně přesunu k záporům filmu: První dosti výrazný zápor je nedotaženost filmu, rádoby vše se vysvětlilo během tří minut, což opravdu nestačilo a navíc ta otázka ,,Proč to tak je a otázka klonů a proč se bouřej atd.?" zodpovězena stejně nebyla nebo aspoň né dostatečně. Druhý zápor: je to nudný, modlil jsem se, abych už se na to nemusel dívat! Třetí zápor: Nehrál tam Arnold Schwarzenegger, ten by prohodil aspoň ve víru bitvy pár vtipnejch hlášek (poukazuji na Komando, všichni střílej a kladnýho hrdinu prostě netrefí) A nyní zkusíme klady: První klad: Kdyby tam nehrála Charlize, mohlo to být možná i horší. Toť vše... ()

Popluh

Karyn Kusama radši za plotnu, režírovat neumí. Akční scény jsou v jejím podání střihový chaos bez ladu a skladu, který vážně neobstojí. Charlize je sice neuvěřitelně sexy, ale při všem tom pobíhání uprostřed neskutečně hloupého příběhu a nudných (nejen) akčních scén se ty tři její výrazy rychle okoukají. Tohle se prostě nepovedlo, v rukou někoho povolanějšího z toho alespoň mohlo být slušné akční béčko, takhle se koná jen vyumělkovaná futuristická nuda. ()

BloodyVamp

Šíleně nudné scifi, ze kterého se dělá špatně již po 10 minutách. Šílené triky, špatní herci, mizerná režie a scénář. A šílená nuda. Jedna hvězdička za sexy Charlize Theron. ()

Alementina

prvni polovina je dost nudna, pak se to rozjede a da se na to i koukat, presto z filmu mam pocit sterility, kdy se sam divak musi snazit, aby ho ten film vubec nejak bavil a charlize to nezachrani. navic mi to dost pripominalo Equilibrium, jen vymenili pohlavi hrdiny, jedny oblekli do slusivych cernych oblecku, zbyvajicim dali cerny kabaty ( fakt kostymy nepouzili ze stejnyho filmu?:), zadny emoce zucastnenych, lidstvu vladne diktator, ktery vlastne lidstvo zachranil... ()

blackrain

Tak jistě není to film pro každého, proto to nízké hodnocení. Do kina bych na tento film nešla, ale pro televizi to špatné nebylo. Jsou daleko horší sci-fi filmy. Nebudu je jmenovat. Aeon Flux k nim nepatří. Charlize Theron vypadala jakoby se narodila se zbraní v ruce. ()

ABLABLABLA

Ale jo...Charlize mám ráda a přestože tento film, je nejspíše jeden z jejich nejhorších, i tak tam zářila povětšinou teda. Mihne se nám tam Stuart Townsend...opravdu jen mihne, což je škoda, protože je to výborný herec. No neříkám, že to není celé domotané překomplikované a ani pořádně pak rozuzlené, ale těch 80 cosi minut bylo příjemných a nebyl pro mě problém dokoukat to do konce a ještě mít i pocit, že je to fajn film. S odstupem samozřejmě dávám 3*. ()

kaylin

O filmu "Aeon Flux" už vím dlouho, ale nějak jsem se nikdy nedokopal k tomu, abych ho viděl. Nevím proč, ale měl jsem zafixováno, že tohle natočil Uwe Boll, což zrovna není člověk, kterého bych dvakrát vyhledával. Pravděpodobně jsem si to spletl s filmem "Bloodrayne". To ale nic nemění na tom, že kvalitativně je "Aeon Flux" tvorbě šíleného Němce poměrně blízko. Co se musí vyzdvihnout, to je vizuální stránka a digitální efekty, které jsou poměrně ucházející. Co je tak nějak v průměru, to jsou akční scény, kdy někdy jsou výborné, někdy jsou příliš zjednodušované a je jasné, že se jedná jen o snůšku triků. Co je úplně v háji, to je provedení a režie. V některých scénách je vidět, že s logikou se příliš neprali, a prostě to rvali scénu za scénou. Ruce místo nohou jsou šílené, především pak z toho, jak se kamera vyhýbá tomu, aby je zabrala i se zbytkem těla, a když už k tomu dojde, tak je vidět, že herečka má normální nohy. Ale tak přece bychom nechtěli, aby se peníze utráceli na takových hloupostech, když divák přijme, že vlastně má místo nohou pořád ruce, i když to vypadá jinak. Jasně, divák je přece inteligentní člověk a tohle si domyslí. Jenže stejně mám pocit, že z nás tvůrci dělají blbce. Děj se pak soustředí a hloupý sci-fi příběh, který je originální jako třináctá kopie "Poslední večeře". Ne, tohle mě opravdu nenadchlo. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/05/noc-patri-nam-voda-pro-slony-posledni.html ()

Charlize točí bez přestávky

Charlize točí bez přestávky

16.01.2006

Charlize Theron si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek pracovní vytíženosti. V North Country utekla z nepodařeného manželství k hornické práci a předpokládaný akční hit Aeon Flux selhal nejen u… (více)