Přepadení 13. okrsku

• USA Assault on Precinct 13 (více)

Před časem byl policista Jake Roenick schopný, ambiciózní a s vyhlídkami na slušnou kariéru, dnes je z něj ochlasta bez vyhlídky na povýšení. Před osmi měsíci zpackal důležitou akci, při níž zahynuli dva kolegové, a byl přeložen na nejodlehlejší místo Detroitu, zchátralou policejní stanici ve 13. okrsku, která má být v lednu definitivně zrušena. Dnes je Silvestr, na stanici už jsou pouze Jake, starý policejní veterán Jasper O'Shea, který s úderem půlnoci odchází do důchodu, a mladá sekretářka Iris Ferryová. Jejich posledním úkolem je o půlnoci zhasnout, zamknout a jít domů. Internet i telefony již byly odpojeny a tísňová volání jsou automaticky přesměrována jinam. Trochu smutná silvestrovská oslava však nabere nečekaný směr, když před stanicí zastaví policejní autobus se dvěma strážci a čtveřicí vězňů. Kvůli vánici nemohou pokračovat v cestě a podle nadřízených mají zůstat na 13. okrsku. Potíž je v tom, že mezi vězni je nejen paranoidní narkoman Beck, dealer Smiley a prostitutka Anna, ale také zatčený mafiánský boss Marion Bishop, který právě zabil zkorumpovaného tajného agenta. Zanedlouho je stanice obklíčena perfektně vyzbrojeným komandem, o němž je Jake přesvědčen, že chce Bishopa osvobodit. Jenže pak se ukáže, že služebnu obklíčila banda zkorumpovaných policistů, kteří byli několik let na Bishopově výplatní pásce a teď ho chtějí zabít, protože jeho svědectví před soudem by je zničilo. Jake a Bishop, aby přežili, musí bojovat společně a jeden druhému krýt záda. (TV Nova)

Indiana

Docela to de, atmosféru to má a hlavně tam hrajou slušní herci. Ethan Hawke je docela drsnej, Gabriel Byrne je standarně dobrej herec a Lawrence Fishburne je opravdu cool záporák. John Leguizamo a ten černoch jsou docela zábavnou dvojkou, co to komicky koupí a jinak prostě normálka. Konec mě trošku překvapil. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// +obsazení, Fishbourne (budete mu fandit), filtr na kameře, dynamická hudba, -samotná kamera, demence postav a jejich jednání/// Moc jsem nečekal, moc jsem nedostal. Ale nevadí, už kvůli hercům se na to mrkněte. Film působí mrazivě (hlavně díky kameře), bohužel samotný pohyb kamery je špatný. A to že se film odehrává po celou dobu v noci taky není fain (pak i ty efekty nejsou moc vidět). Vyzdvihnout se dá hodně dobrá hudba, která servíruje správnou atmosféru. Příběh beru, děj je mírně nadprůměrný. Co zamrzí je demence postav a jejich jednání, případně jejich dialogy. Je to škoda, protože z osmi rozdílných postav (4 cajti, 4 vezni) a jejich vzájemné spolupráce se dalo vytěžit mnohem více. Asi skusím původní verzi. The end/// Celkem 62%/// ()

Ruut

Výborná akčka. největším plusem je skvěle udělaný casting filmu. Hawk se skvěle hodí na rozpolceného seržanta, který se musí stát hrdinou a přitom by raději tiše chlastal v kanclu a nechal věcem volný průběh. To samé Fishborne. ve filmu je i několik docela překvapivých zvratů a zemře i několik osob u kterých bych to nečekal. Takže celkově docela slušný old school film u kterého jsem se ani na chvilku nenudil a fandil prima napsaným správnákům. ()

Allien.9

Originál jsem neviděla, takže nemám možnost srovnání... Čekala jsem solidní tuctovku, ale byl mi naservírován skvělý akční thriller. I přesto, že se skoro celý film odehrává na jednom místě, nejsou tu žádná hluchá místa. Není nouze ani o nečekané zvraty a navíc... Pokud chcete, aby i ten sebe blbější film (tohle není ten případ) vypadal zajímavě, obsaďte do hlavní role Ethana Hawkea. Takže "Kolik jich je uvnitř?" - "Stovka." ()

mzss1

Nápady, pár akčních scén, příběh, napětí, herci - to vše je v pořádku. Hudba průměr. Škoda, že film neměl více akčních scén, lepší konec a lepší atmosféru. Je to zvláštní film, kdy se neví co se bude dít dále. Takže ve výsledku menší nadprůměr, který pobaví jen jednou. Hodnotím na 60% = *** ()

Sonnery

Je to jako horská dráha, která začíná úplně nahoře a pak šupajdí jenom dolů... Ale tam to člověk zná a začne se nudit. ()

HoneyBunny

Poctivá akční filmařina. V podstatě jde o film typu "base-under-siege", ale nad průměr ho povyšuje fakt, že ukazuje relativně dost násilí, několik fajn zvratů a sympatické hrdiny. Ethan Hawke je jeden z mých oblíbenců a jeho traumatizovaného poldu jsem mu věřila (navíc, co si budeme říkat, se na něj hezky kouká). Fishburne a Byrne jsou jako (skoro) vždy charismatičtí a fungují i na omezeném prostoru. A co si budeme povídat, i akční filmy potřebují dobrý casting, což se tady povedlo na jedničku. Velmi příjemné překvapení. 70 % ()

Anderton

Pôvodný Carpenterov kultový film som nevidel. V podstate solídny priemerný akčný americký film. Dobrý casting, predovšetkým nohy Marii Bello, ale aj ostatných si možno všimnete. Poteší klaustrofobická atmosféra a zasadenie deja do zimných mesiacov. Takže je to aj veľmi mierny remake The thing :). Takéto námety točia francúzski režiséri veľmi radi, či už doma, alebo v USA. ()

predators

V celku příjemné překvapení, nečekal jsem nic převratného a byl jsem odměněn svižnou akcí a napínavým příběhem. Sice se 13. okrsek nezařadí mezi nejnadupanější akčí trháky, ale nezklamal.70% ()

PetrPan

Carpenterův originál jsem bohužel neviděl, tak nemohu srovnávat. Ovšem Richet nám předkládá akční podívanou, která se hned tak nevidí. Dynamika, spád, napětí, akce a zase akce - koktejl, který si vychutná fanoušek tohohle žánru do poslední kapky. ()

nash.

Akční to moc nebylo, napínavé taky ne a smysluplné taky ne. Chybiček se vloudilo příliš na to, aby nerušily vyprávění. Raději znovu dvakrát Caprenterův originál, než jednou tohle.. ()

Slarque

Možná to je tím, že jsem čekal jen další z remaků, které mě jen přesvědčí o genialitě originálu. A ono to bylo nakonec docela dobré! Carpenter vycházel ze samotné situace a nedostatky zakrýval svou razantní režií. Tahle verze vychází spíš z postav a možná má i lepší scénář než originál. Samozřejmě také stála mnohonásobně více a o podobně kvalitním obsazení mohl tehdy Carpenter jedině snít. Není to tak dobré jako původní verze, ale je to skoro stejně dobré (70%). ()

klerik

DIE HARD2+OSIE HNIEZDO Originál bol temný, chladný, provokatívy... Tento remake je v prvom rade akčný a snaží sa byť "poctivejší" v scenári. Jednoduchosť predlohy bola však oveľa účinnejšia. Napriek tomu, že ide "iba" o akčný film bez hlbšieho rozmeru, odsýpa mu to dobre, akcie sú pekné - Ethan sa so zbraňou v ruke cíti očividne stále lepšie, Fishburne je chrizmatický a uveriteľný... aj keď pri spomienke na nejednoznačnosť a pritom sympatickosť hrdinov originálu to nie je nič extra... Príjemný akčňák, ktorý určite neurazí a vychutnáte si ho o to viac, ak ste nevideli Carpenterovu kultovku. Ak ste bez problémov zhltli Povodeň s Christianom Slaterom, tak toto je film presne pre vás... ()

SeBig

Zlatej Carpenter. Tady bylo vidět tak trochu nic když se furt morfeus schovává ve tmě a ma tam hlavní roli. Ale námět to zachraňuje. ()

LaciLC

Dosť napínavý akčný triler podobajúci sa na francúzske Osie Hniezdo. A k hlavným postavám: policajt Ethan Hawke, kriminálnik Laurence Fishburne a hlavný záporák Gabriel Byrne. Veľké prekvapenie! ()

Chrustyn

Akčnější remake Carpenterovi klasiky. Největší plus je ten, že narozdíl od jiných remaků si tento jde svou cestou a trapně nekopíruje klasickou verzi ale i tak se nedá říct, že by to byl extra zábavný film. ()

korbitch22

remake od carpenterovi klasiky(kterou sem já hanba už bohužel viděl :-( ) se celkem vydařil,nijak velkolepé to není,co se týče děje ani herců,snad jen hawke je nadstandartně dobrej,bohužel byrne a fishburne,na mě dýchaj neúvěřitelnou laciností,takovym second handem.jinak se na filmu musí ocenit brutální stránka akce.v dnešní době se u akčnáků moc nenosí litry krve a ustřelené končetiny,hlavně fakt ta poprava tý bloncky...to mě celkem vyprdlo voči do obrazovky:-)celkově sledovatelný průměr. ()

SOLOM.

Původní film od Carpentera jsem neviděl, takže nějak ovlivněný nejsem. Průměrný akční film sice nabízí zajímavé herecké obsazení, ale jinak jsem od toho čekal lepší podívanou. Místy tomu neskutečně docházela šťáva, toužebně jsem očekával již od prvních minut, kdy konečně chcípnou ti vězni, ale taky bych si „testnul“ tu sekretářku. Hawke se mi líbil ze začátku, ale potom byl zcela ve stínu Fishburna. Souhlasím i s tím, že atmosféra místy neskutečně stagnovala a pocit nudy u podobných snímků, rozhodně nevyhledávám. ()

eraserhead666

Je to slušný. Nic moc extra, ale nic žádný brak. Už jsem to viděl třikrát a klidně na to kdykoliv kouknu znovu. Má to pár slušných scén (zpravidla přestřelky a zastřelení jednotlivých obětí), pár skvělých scén (někdo tu v komentářích vychvaloval přezouvací scénu Marii Bello) a úchvatnou Freu De Matteo. Od filmu jsem více, než mi poskytl, nečekal. možná proto nejsem vůbec zklamán. Takhle si představuji akční oddechový film. 3,5* ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007