Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

Brandon

Do první půlky těžká schíza. Člověk si není ničím jistý, málem mě Schwentke přesvědčil, že Jodie je cvok. Poté, co se pravda provalí, spadá film do rutinní zápletky. ()

dANo

Druhá polovica filmu rázne znížila moje hodnotenie, lebo akčná Judie Foster v boji proti posádke a únoscom bola neporovnateľne trápnejšia, ako psychologicky zdeptaná a neúspešne hľadajúca matka v prvej polovici príbehu. Nejasný zámer únoscov a prílišná snaha scenáristu o prekvapivé rozuzlenie tu pôsobia veľmi lacno, priam až "béčkovo", takže moje hodnotenie tohto thrilleru odzrkadľuje tieto negatíva. ()

Millanium

Myslím, že Jodie Foster se dá považovat za záruku kvality a kdo jde na film s ní, tak nemůže udělat chybu. Škoda toho akčního přetaženého závěru, jinak by to byl opravdu moc povedené. I tak velice nadprůměrný thriller. ()

shantim

Napínavý a díky své výpravě i vizualně přitažlivý snímek. Jodie Foster zde exceluje a je škoda, že nedostal více "rozletu" i Sean Bean. 70% hvězdiček ()

JohnSmith

Čtyři hvězdy za atmosféru, režii a hlavně výkon Fosterové, která byla fakt vynikající. Chvílemi jsem si fakt myslel, že s žádným dítětem nenastoupila. ()

Sany33

Jednoliatosť príbehu je jeho hlavnou slabinou. Od začiatku sa stále tliacha o tom istom o zmiznutom dievčatku v lietadle. Až sa čudujem, že sa tento jednoduchý námet dal roztiahnuť na 93 minút. Ďalším mínusom je, že akonáhle človek uvidí slizký ksycht Petra Sarsgaarda je mu jasné,že tento típek asi nebude na sttrane zákona. Zvyšok hereckého osadenstva ako je Bean či Foster hodnotím naopak kladne a myslím si že iba na základe ich hereckých výkonov môže film ako tak lízať hranice miernej nadpriemernosti. Ku koncu sa nemecký režisér Robert Schwenteke síce snažil dať včetky dieliky skladačky dokopy ale to už bolo neskoro, to už si divák zafixoval nekonečne jačiacu ženu v lietadle, ktorej sa celý svet snažil nahovoriť, že jej šibe. Meno Julia vo mne ešte dlho bude rezonovať nakoľko sa v snímke objavilo asi 30x. 55% ()

homerr

Suprovou první půlku filmu trochu kazí závěr, ale přesto nadprůměrný film, s jako vždy vynikajíci Jodie Foster. Vynikající jsou také záběry z interierů letadla - tolik volných prostorů sem nečekal :-) ()

-ELFKA-

Konkrétne 2,5*. Prvá polovica filmu bola nesmierne zaujímavá, priam mysteriózna. Naozaj ma Letový plán zaujal a s napätím som čakala ako sa dej bude vyvíjať ďalej. Potom však nastal zlom v podobe roztlieskaných cestujúcich a odvtedy akoby som pozerala úplne iný film. V tom momente sa z tajomnej zápletky stal obyčajný americký lietadlový ľahkopredvídatelný výplach mozgu bez štipky čara. To ma veľmi sklamalo. ()

IvyH

Zapomenem na ten přespříliš vyhnaný konec a označíme to za nadprůměrný thriller (jež by však bez Jodie Foster neměl ani na ty tři hvězdy), ok? ()

jitrnic

Po prvních dvaceti minutách jsem se obával pointy "Žena, které se nepovedlo celý život otěhotnět, si představuje svojí dceru a do reality procitne zrovna v letadle plném lidí" roztaženo do devadesáti minut. Ta naštěstí vzala za své hned s "nástupem" mrtvého manžela na scénu a následně příběh nabral dost zajímavé obrátky, kdy podobně jako v Rosemary má dětátko si divák není tak docela jistý, jestli se zbláznila hrdinka nebo všichni okolo, potom však přijde scénáristická klička a film se zvrtne v průměrné béčko s nezbytným happy endem za doprovodu tklivých smyčců (a hláškou něco ve smyslu "Nikdy nepřestala věřit, že jí najde"). Proberete-li si to zpětně, zjistíte, že to dohromady nedává moc smysl, že některé motivy byly nakousnuty a pak kdovíproč jako zbytečné odhozeny (jako třeba ten s předsudky vůči Arabům). A že pokud máte, tak jako já, rádi Jodie Fosterovou, jste ochotni nad tím vším přimhouřit oko. Já osobně bych jen kvůli jejímu inteligentnímu hereckému projevu, na který se mi vždycky tak dobře kouká, snesl tuhle blbost klidně ještě o půlhodinu delší. ()

ghatos

Bezproblémové drama, kde Jodie Foster musí hrát někdy, až otravně zarputilou matku. Kdyby míň jančila a více se to zaměřilo na psychologii a scénář... . Mohlo to být o třídu výše. 67%. ()

Autogram

Spočiatku má film výbornú skľučujúcu konšpiračnú atmosféru, ktorá sa neskôr premieňa na akčnú drámu, kde Jodie Foster veľmi nepasuje, ale aj tak to zvláda s prehľadom. Aj po dlhej dobe si dokážem spomenúť na viaceré scény filmu, takže až také zlé to nemohlo byť. ()

Specs

Hlášky: Carson: (na Kyle) - "Sledujete ten film? Pěkná blbost. Jenže ve výšce 11 000 metrů nejde jen tak odejít z kina, co?" & kapitán Rich: - "Medvídek není důkaz nesrovnalost v seznamu cestujících." & kapitán Rich: - "Paní Prattová, v tomto letadle je 425 cestujících, kterým se v této chvíli nikdo nevěnuje jen proto, že celá moje posádka hledá dítě, které na palubě nikdo vůbec neviděl. Pokud se vám zdá, že neděláme všechno, co je třeba, můžete po přistání podat stížnost." & (Carson ke Kyle, která dělá na palubě problémy.) Carson: - "Smrt vašeho manžela začíná dávat smysl. Ještě pár hodin a skočím taky." & Carson: (na Kyle) - "Vyděsila jste 400 lidí, kteří neměli v úmyslu strávit noc na Novofundlandských ostrovech." ()

manonfire

Zase jeden z filmů, jenž se dá v rámci žánru nazvat nadstandartem a hodnoty o tom rozhodující a oddělující od průměru jsou většinou obtížněji popsatelné, než ony základní, herci, dramaturgie, střih, vizuál. Tady jde o atmosféru tvořenou přesahy výše vyjmenovaných základů. Schwentke, zdá se, je na dobré cestě a podobně jako Tykwer či Boyle dokáže pracovat s divákovými vjemy a pocity hlouběji, než je obvyklé. I zde platí, že část filmu budující atmosféru byla řádově lepším zážitkem, nežli hloupé rozzuzlení neadekvátní právě atmosféře plné otazníků. Přesto se dá říci, že Schwentke umí zapůsobit ......stejně jako pohled na okno s otiskem dlaně, který se stejně jako v jeho "Zakletém v čase" stává jakýmsi jeho autorským podpisem. 80% ()

P1tr

Největším kladem filmu je bezpochyby režie Roberta Schwentkeho, který udržuje tento podivný thriller nad vodou. Ačkoliv je zvrat filmu s největší pravděpodobností odlišný od vašich představ, nic to nemění na tom, že po jeho odhalení jde film do kopru, což vzhledem k tomu, že ani do té doby nebyl nikterak vyjímečný, je problém. Jodie Foster hraje hysterickou a zmatenou matku přesvědčivě, možná až příliš. Člověk chápe její rozpoložení, ale přesto nelze nepřemýšlet, zda je takto uřvanou a nesympatickou postavu vhodné napsat do hlavní role filmu, kde by s ní měl divák soucítit. Bohužel to moc nejde a po celkem vizuálně zajímavém začátku s každou přibývající minutou můj zájem o film klesal. ()

Hollohlaway

JF je velice přesvědčivá, námět je dostatečně originální a dramatický, a celou dobu čekáte, jak to dopadne. Sice je hlavní zloduch celkem snadno brzy odhalitelný, ale napínavou podívanou si užijete. ()

Chise

Zajímavý námět...jenže po půl hodině to začne být nuda. Pokus o klaustrofobní efekt způsobený prostředím letadla skončil u klížících seočí diváků. Jodie Foster podává standardní výkon, ale jinak...nic moc. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)