Na cestě z Berlína do New Yorku potká Kyle Pratt (Jodie Foster) ta nejhorší noční můra každé matky - v rozlehlých prostorách moderního Boeingu 474 se beze stopy ztratí její šestiletá dcera Julia. Kyle, která je citově zničená z nedávné ztráty manžela, se zoufale snaží nevěřící posádce letadla, cestujícím a později i sama sobě dokázat, že není šílená. Přestože se kapitán Rich (Sean Bean) i letecký strážník Gene Carson (Peter Sarsgaard) snaží o tvrzeních zoufalé vdovy nepochybovat, směřují všechny důkazy ke skutečnosti, že její dcera nikdy na palubě letadla nebyla, což ještě více podněcuje paranoiu a pochyby ostatních cestujících a zbytku posádky. Kyle, která se najednou ocitá úplně sama, zbývá jediné - spolehnout se při pokusu o vyřešení celého tajemství a záchranu dcery pouze na svůj vlastní rozum. (oficiální text distributora)

kombajn

Docela mně to dostalo, film na jedno podívání, nicméně skvělá Jodie Foster. Věřil jsem jí to, že se zbláznila, o něco méně to, že vyhodí do vzduchu letadlo, když je sama na palubě. Určitě moc složitý film pro příznivce akčních slátanin, trochu akční konec pro příznivce dramat. Přesto si myslím, že více takových filmů by neuškodilo... ()

rakovnik

Polovina hvězdiček za dvě různé poloviny filmu. Ta první je opravdu zajímavá a napínavá, snažíte se pochopit a vysvětlit...ale od té doby, co se děj zlomí, jedná se opět o řadový film, který nikterak nurazí, ale rozhodně nevyniká. Jodie Foster je skutečně velmi dobrá herečka. ()

SallyZen

Na tenhle film jsem se podíval na doporučení mých rodičů. Říkali mi, jak je to napínavý a skvělý film, že se mi to bude ohromně líbit. Tak jsem se na to koukl a musím poznamenat, že mám trochu opačný názor. Napínavé mi to teda vůbec nepřišlo nebo jsem tu atmosféru z toho necítil. Celý se to odehrávalo na jednom letadle, tak stejně nebylo moc možností, jak co udělat. Od začátku jsem si tak nějak myslel jak to dopadne a hle! Dopadlo to tak. Takže nebýt Jodie Foster a Sarsgaarda, potopil bych tento film do hlubin podprůměrna. Hlavně Fosterka to vytáhla aspoň na průměr. 50% ()

Martin741

Prva polka filmu so svojim miestami az psycho atmosferou ma neskutocne nadchla. Ale to nadchnutie postupne vyprsalo v druhej akcnej polke filmu. Kym som predychal prechod medzi tymi dvoma polkami, bol aj koniec filmu. Robert Schwentke je len rutiner bez kuska invencie. 50 % ()

cariada

Hustá psychárna ,aneb jak udělat z člověka idiota. Asi nikdo by se nechtěl ocitnout v podobné situaci. Pěkný snímek ,má to spád a nenechá vás to v klidu. ()

WoWoW

Prostě mi v tom chyběl motiv konání těch rádoby teroristů. Dobře, já vím byli to prachy, ale prostě bylo to takové vyumělkováné. Řeknu to jinak, ten film mi prostě šíleně lezl na nervy a to bohužel odnesla hlavně skvěle hrající Jodie Foster. ()

Elyssea

Spoilery. První půlka filmu je dramatická, napětím nevíte jestli Jodie s sebou dceru měla nebo cestovala jen s výplodem její představivosti. O to víc zamrzí, jak to půlka druhá celé pošle do pekel. Když si totiž hlavní hrdinka po celém to vymývání mozku konečně položí logickou otázku (jestli je dcera mrtvá, proč letí jen jedna rakev - a ne že by vám to nedošlo už notnou chvíli před ní), je po napětí veta. Odhalování té dalekosáhlé neuvěřitelně pitomé konspirace, která zjevně ovlivnila každou hrdinčinu myšlenku (třeba jakým letadle poletí), trvá trochu moc dlouho. No a u finále se dá ocenit jen to, že všichni dojatě netleskali. Jedna za Jodie, druhá za Seana (který... šok! tentokrát nezaklepe bačkorama) a miniroličku Grety Scacchi. Fail. ()

bourec

Připomenutí filmu, kterej kolem nás bez větší pozornosti prosvištěl. Jodie Foster je tady i přes ztrátu holčičky neskutečně hysterická, čemuž napomáhá i fakt, že divák sám začne pochybovat, jestli to není jedna z těch filmovejch schíz, který se pro mě osobně stavaj noční můrou. Nakonec se film pohne, ale bohužel finále je neskutečně trapný, bez většího napětí. Nic co by tenhle film poslalo do nadprůměrnejch vod. Slabší průměr. 40%. ()

laik_60

slušny triller, Jofie bola na vsetko sama, nikto jej neveril, nakoniec zachranila aj dceru aj všetkych pasažierov, samozreje  okrem jedneho :) ()

Wormboy

Nie zly namet,ktoreho pointa je sice predvidatelna,ale to nevadi. Po technickej stranke filmu snad nic nechyba.Hornerova hudba nie je zla,ale proste obycajna. A presne taky pocit som mal aj z celeho filmu, ktory v podstate nie je vobec zly, je dobry, ale nic viac, no a na tom nezachranuje nic ani skutocne excelentna Jodie Foster,ktora sa konecne po par minutach vo Velmi dlhych zasnubach vratila v plnej sile! ()

Fallen_One

Hodně dobrý psycho s nečekaným rozuzlením. Mám rád nepředvídatelné filmy :-) Sean Bean září hned vedle jako vždy vynikající Jodie Foster - fakt paráda. Proč tomu vlastně nedávám rovnou čtyři hvězdy? Možná proto že Peter Sarsgaard je ve filmu takovej hajzl. :-) ()

pakobylka

Obrazně i doslova značně potemnělý snímek s odpovídající, trochu mysteriózní atmosférou. Spolu s Jodie Foster se můžete pustit do zoufalého hledání malé holčičky, nadobro ztracené v obřích útrobách supermoderního dopravního letadla. Přitom můžete hádat, jestli to ubohé bledé dítě žije v reálném světě - nebo jen v představách své nešťastné matky. Zpočátku poměrně jednoduchá zápletka se postupně komplikuje - na můj vkus až přespříliš, takže v závěru ji předčasně opustí veškerá tajemnost a spolu s ní se zrádně odeberou do nenávratna i originalita, věrohodnost a logika. Přesto "Tajemný let" stojí za vidění - už jenom kvůli záběrům kamery, které dokážou navodit napětí hraničící s klaustrofobií. ()

Juto

Stručný príbeh je, že Jodie Fosterová pátra po svojej nezvestnej dcére na palube letu z Berlína do Ameriky. Jodie Foster (Kyle Pratt) hrá leteckého inžiniera, ktorý nesie telo svojho manžela späť do USA po tom, čo spadol z budovy. Keď sa prebudí zo spánku, jej dcéra je preč. Po prehliadke a kontrole letového zoznamu jej posádka oznámi, že jej dcéra nikdy nebola v lietadle. Matkina úzkosť čoskoro vedie k hystérii, ktorá začína ovplyvňovať aj ostatných cestujúcich. Napätie filmu pochádza z výkonu Fosterovej ako vynaliezavej a statočnej ženy. 7,5/10 ()

emo

Celkom slušne natočený thriller, ktorý v prvej polovici strhne diváka skvelou dusnou atmosférou, aby to v druhej všetko zahodil trápnym až smiešnym dejovým zvratom. Slabší priemer... ()

fars

Jednim slovem brilantni. Nevim co se zde komu nelibilo na scenari, a uprime moc neverim nekterym chvastalum, co zde pisou jak jim vse nebylo jasne hned od zacatku a praveho unosce odhalili o pul hodiny driv nez vsichni ostatni... kdyz jste tak genialni, bezte k policii, nebo zalozte soukromou detektivni kancelar ;-) ()

majo25

Už od prvých chvíľ je jasné, že sa bude na čo dívať. Fajnovučké spracovanie so silným trilerovým nádychom a úžasná atmosféra sa nedajú nevšimnúť. Mysteriózna zápletka zasa vtiahne svojou napínavosťou. A o príjemný zážitok sa postarajú aj herci - Fosterová a Sarsgaard s Beanom si svoje role nepochybne zastajú, aj keď Fosterová už nie je žiadna mladica (43-ročný vek a šesťročná dcéra na krku sú tak na hrane). Dokonca sa tam mihne aj Slovenka Jana Kolesárová s jednou replikou. Po poslednom zvrate a odkrytí rúška tajomstva som síce aj ja bol trochu sklamaný a v spojistosti s ním vyvstalo viacero logických detailov/nedetailov, ktoré vysvetliť by išlo iba veľmi ťažko; prvé dve tretiny filmu však našťastie predčili ten zvyšok. Preto veľká spokojnosť. ()

Radiq

no tak teda prrr! Asi to byla role a Jodie to zahrála tak dobře, protože jsem si říkal: kurva, ta ženská je úplně hotová, ať se vzpamatuje a přestane hysterčit, jde mi s tím na nervy, to chce klid, jinak se na ňu všichni vykašlou. No prostě mě srala a polovina věcí byla nereálnejch a Jodie se mi nelíbí a mělo to happy end, ach jo, americké klišé. ()

otík

Jodie Foster si zahrála matku, jejíž manžel právě umřel a ona se svou dcerkou převážejí její tělo při běžném letu velkým letadlem, jehož stavbu matka velmi dobře zná, neboť pomáhala při jeho konstrukci. Poněkud psychicky rozhozená hrdinka je brzy během letu postavena do další zlé situace, kdy se jí ztratí dcerka a není ji možné nejen najít, ale ani dokázat, že skutečně nastoupila do letadla. V hledání jí pomáhá letecký bezpečák, jenže ani ten nedokáže přesvědčit kapitána letadla, že dcerka skutečně existuje a není jen pouhou iluzí chorobné matky. Je tedy ona blázen, nebo někdo skutečně vše tak narafičil s určitým úmyslem? Jodie Foster podobně jako v dalším svém skvělém filmu „Panic room“ předvedla dokonalou roli matky, která kvůli svému dítěti dokáže bojovat s velkou přesilou a nic ji v jejím boji nezastaví. Také zde to předvedla v hereckém koncertu, kterému zdatně sekundují i Peter Saarsgard a Sean Bean, navíc celý příběh je skvěle dramaticky postaven a zrežírován, jen snad menší výhradu lze mít k trošku slabším trikům. Na nich však film nestojí a je dalším důkazem, že inteligentní nekrvavé thrillery stále existují. ()

Setkáme se včera, lásko!

Setkáme se včera, lásko!

25.04.2007

Určitě si vzpomenete, jak si to Eric Bana a Brad Pitt coby Hektor a Achilles rozdali před branami Tróje na meče a kopí. Bylo to tak přesvědčivé, až se nechce věřit, že v soukromí jsou ti dva kámoši.… (více)