Fotografka Rafi (Uma Thurman) je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii... (oficiální text distributora)

Šindy

Jsem rád, že jsem si náhodně vybral kouknout na tuhle komedii a náhodou to byla dobrá komedie. I když tohle slovo není asi to pravé označení pro tento film. Hodně jsem se u něj bavil a navíc je i poučný co se lidského bytí týče. Nic člověku nenutí, spíše ukazuje jaký ten život opravdu je, jaké ty mezilidské vztahy ve skutečnosti jsou. A celkový dojem z filmu tvoří hlavně skvěle obsazený Bryan Greenberg a hlavně Uma Thurman. Tomu říkám perfektně fungující chemie. ()

Izz

Příjemně realistický a na žánrové poměry překvapivě inteligentní počin plný dobrých herců a se svěžím scénářem.Ve zkratce jeden z nejlepších rom-comů poslední dekády. ()

Mijagi

Skvěle rozjetý romantický film s vyváženou emocionální linkou a bez zbytečných dějových oklik. Dlouhou dobu ve mně rostl pocit, že v rámci žánru sleduji výjimečné dílo, jenže přesně v polovině stopáže se tento snímek začal měnit v jakousi americkou obdobu českého Románu pro ženy a začal nudit. Celé to na mě působilo, jakoby režisér nevěděl, jak dál. Až jsem se v jednu chvíli začal bát, aby se na scéně neobjevil Marek Vašut v pleteném roláku a nezačala znít rádoby dojemná hudba. Nic z toho se naštěstí nekonalo a tak mohu hodnotit jako lehčí nadprůměr (60%). ()

AddieWilimes

Příjemná podívaná. Pravda, to drama mi k filmu moc nesedí, trocha dramatičnosti navíc by neuškodila, protože ústřední problém postavy vyřešily příliš rychle. Možná jsem do jisté míry i očarovaná Umou, neboť jsem s ní mockrát neměla tu čest. Meryl byla fantastická jako vždy, o tom nelze polemizovat. V poslední řadě chválím závěr, který není tak tuctový jako u obdobných filmů a naznačuje, že pointa je jinde, než se zprvu zdá. ()

unrocker

Tak takto silný zážitek z obyčejné romantické komedie jsem opravdu dlouho neměl! Je to skvost líbilo se mi tak že bych si to snad pustil znovu... :) Uma naprosto skvělý zevnějšek ani jsem si nikdy nevšiml že je tak pěkná... Velice povedená a inteligentní filmeček, který stojí za zhlédnutí... Ben Younger se u mě od teď zapsal jako dobrý režisér... ()

Fanak

Ještě těsně před koncem to byly 4*, těsně po konci "odpad!", teď když emoce vyšuměly, tak teda 3. Proto nebudu psát (ačkoli s tím plně souhlasím), že hlavní trojice je skvělá, vrátný nejlepší vedlejší postava, "nintendová" hláška nejvtipnější místo filmu a celkově příjemná, lidská a svým námětem vcelku originální romantika. Musím se zastavit u toho konce. Netvrdím, že je dobrý nebo špatný, jen působí jako by ho nějaký škodolibý vtipálek tajně připsal do scénáře a nikdo si toho nevšiml. Působí neskutečně nesourodě vůči celému předchozímu dění a ono "o rok později" je trapné až na samou hranici parodie. Prostě další z kategorie "zvrat za každou cenu", navíc ponechávající diváka v nejistotě, jak to vlastně dopadlo, jestli to správně pochopil a nebo je-li skutečně tak natvrdlý, jak si u závěrečných titulků připadá. ()

DickSand

Čekal jsem klasickou romantickou komedii, ale to co přišlo mě zcela " dostalo ". V nejlepším slova smyslu, vinikající představitelé ve všech rolích, přesto Uma ještě všechny o třídu převyšuje. Rozhodně to není klasická komedie, jak by se mohlo na první pohled po přečtení obsahu zdát, naopak příběh se zabývá skutečnou, reálnou zápletkou.Při sledování filmu jsem byl velice zvědav jak se vyvine druhá půle a dopadlo to nejlépe jak mohlo, konec je fantastický, dojemný, krásný. Pro mě osobně jeden z nejsilnějších zážitků. Nádherný film. ()

dreamflyer

Moc hezky a realisticky natocena romanticka komedie...i kdyz spis bych mel napsat romanticky film coz k tomuhle kousku sedi vic....poustel jsem si to tak trochu z nouze,ze jsem nemel nic jinyho po ruce a ted jsem rad,ze jsem to udelal......i kdyz na druhou stranku ukaze az cas jestli si na nej i v budoucnu vzpomenu o cemz i docela pochybuju....ale stejne muzu doporucit vsem co maj romanticky filmy radi. ()

Lumpus

Nádherná romantická komedie ,která vyniká vkusem a vynikající Meryl Streepovou,stojí určitě za shlédnutí. Režisersky je film skoro bezchybný a drobné chybky mu prominem ,neboť nám to vynahrazuje ve spoustě trefných a vtipných scének ,kterých je zde více než dostatek. Když si k tomu připočtu ještě velmni překvapivý konec musím dát 5*. ()

nmarca

Na romantickou komedii přílš málo romantické a málo veselé, na psychologický film plytké. Snad jen Meryl Streepové role bezvadně seděla, kupodivu nás ušetřila svých obvyklých manýr a hrála velmi příjemně civilně. ()

nula87

Romantika se zajímavým nápadem, vtipnými momenty, a dobrými herci. Ale bohužel taky se spoustou klišé, a neodpustitelným sladkobolným závěrem. 60% ()

radys.v

Obyčejná romantická slátanina a ani Uma mě ničím nezaujala - dokáže zahrát mnohem lépe. Žánr - komedie, vážně? Snad jediné vtipné okamžiky jsou, když se babička mlátí pánvičkou do hlavy. ()

teba

Jediný, co jsem na filmu nepochopila, je českej název, respektive jeho absence. Možná tím i zbytečně přichází o potenciální diváky, což je škoda, protože je to milej film, romantika s nestandardní dvojicí v hlavní roli. A nakonec jsem jim odpustila i ten trapně reálnej konec, protože kdyby to bejvalo skončilo jinak, tak by srdce na chvilku zaplesalo... aby se rozum vzápětí zasmál, že takhle by to určitě dopadnout nemohlo ;o) ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 50%, Audience Score - 52% | FDb.cz - 72.7% | Tak tohle opravdu ne! Nudná, nezajímavá, nezáživná, laciná blbost s topornými hlavními představiteli, nechytlavou režií i scénářem a Meryl, která jako jediná z obsazení stála za to, byla nevýrazná a ještě k tomu hrála potvoru... My romantické komedie opravdu máme rádi (však náš nejoblíbenější film je právě tohoto žánru!), ale tohle byla (i ke své minutáži) opravdu nudná podívaná - ztráta času. Povedeného toho zde moc nebylo a u nás to vyšlo s přimhouřeným okem na šedý průměr, ale pochybnosti o našem nynějším (nad)hodnocení zůstávají... a taky se potvrdily. 45% ()

lmc

Velice dobrý snímek, který je veselý a smutný zároveň. Celou dobu jsem se skvěle bavil a Umu Thurman mám zas o sto procent radši. Navíc se jedná o film, který mě nutil přemýšlet a hlouběji na mě zapůsobil, takže si druhé nejvyšší hodnocení určitě zaslouží. ()