Fotografka Rafi (Uma Thurman) je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii... (oficiální text distributora)

Brody01

Tento film sa mi hrozne páčil a vlastne ani neviem prečo... Bolo to také príjemné pozeranie, ktoré vôbec nenudilo (pobavili ma najmä scény s babičkou). Páčil sa mi dej, že nebol celkom predvídateľný a hlavne záver má dosť prekvapil. Herci sú veľmi dobrý a je vidno, že film je dobre natočený. Ak sa nudíte a máte radi romantické komédie tak tento film určite musíte vidieť. ()

Hapretor

Wau, taky bych chtěl takovou MILFku. Občas vtipné, občas debilní, konec naprosto zabitý, vůbec jsem nechápal vo co go, děj vykonstruovaný, místy také absurdní, ale stejně záživné - hlavně díky Meryl a jejich sezení. ()

BOURQUE

Parádne zahraná romantická komédia, ktorá funguje od začiatku až do samotného konca. Traja hlavní účinkujúci sú perfektní: U. Thurman je prekrásna a dokonale sexi, B. Greenberg veľmi dobre hrá „nevinného chlapca“ a M. Streep so svojou hrou je perfektná a očarujúca, ako vždy. Celkovo dobrý film nielen pre odpočinok, ale aj k zamysleniu k tomu, že čo by sme robili mi, keby sme boli v podobnej situácii. Veď situácia, ktorá je sfilmovaná, sa môže (a stane sa) kedykoľvek. Osobné hodnotenie: 81% (****) 20.8.2015 ()

MickeyStuma

Bohužel, jako romantický příběh to postrádá živost, humor a vůbec patřičný styl. Máme tu 37 letou Rafi Gardet chodící za terapeutkou Lisou Metzger svěřující se naprosto ve všem a která se zamiluje do hodně mladšího muže, který je, aniž by to tušila, shodou okolností synem oné terapeutky. Námět snad na živou komedii, ale takto se to naprosto rozpadá. Romantická šablona sice je použita, ale že by to nějak nadchlo se říci zrovna nedá. Atmosféra poněkud prázdná a nijak zajímavá. Vyzdvihovány jsou náboženské motivy v konfrontaci s mezilidskými vztahy a o to tu zřejmě šlo především. Jak to celé dopadne musí být všem příznivcům romantismu jasné. Slabý scénář tedy dosti haní tento film, kde se sešli Uma Thurman, Meryl Streep a mezi nimi Bryan Greenberg. Jejich skvělé herectví snímek bohužel nezachránil. P.S. Je normální, aby dívka terapeutce podrobně vykládala jaký má její chlapec penis? ()

Rathalos

Myslim,ze spravne namixovana zalezitost s troskou romantiky,komedie i dramy,Uma Thurman je kocka,Bryan Greenberg je pohodak a Meryl Streep tradicne vyborna,zasah do cierneho...:-) ()

téra

Velice příjemná "romantická" komedie. Lidštější a reálnější než to bývá u filmů tohoto typu obvyklé. Rozhodně nedoporučuji teenagerům a podle mého názoru spostu vtipů i celkové vyznění ocení spíše ženská část publika. Chlapa na to samozřejmě můžete vzít taky, rozhodně ho to neurazí. Herecké výkony velice kvalitní, ale Meryl Streep vede o celou délku. ()

Miki68

Zařekl jsem se, že nebudu chodit na filmy s Meryl Streep. A zase jsem to porušil. Naštěstí tohle nebyla zas taková tragédie. I když to bylo víc ukecané, než je zdrávo, zápletka byla jasná skoro od začátku, film se zvrtnul z komedie do dramatu bez předchozích upozornění, no a ten konec... darmo mluvit. Ale pár světlých okamžiků ten film nabízí. Ale jinak klišé. Sice slušně řemeslně odvenené, ale přece klišé. ()

Cruchot

Výborně rozehraná zápletka a výtečné ústřední trio hlavních postav (a jejich hereckých představitelů). Druhá půlka filmu mi ale přišla přeci jen poněkud slabší a výsledný dojem z filmu není zas až tak silný. Tak mezi *** a ****. Ale je radost sledovat Meryl Streepovou, kterak poslouchá svou nic netušící pacientku, jak by nejraději upletla čepičku na krásný penis jejího syna... ()

Pingu

Už KILL BILL nabídl nádhernou a také "barevně úžasnou" podívanou na Umu Thurman a tento snímek to jen potvrzuje. Uma je jako čisté plátno neznámého složení, které dokáže několikanásobně rozzářit všechny barvy vyskytující se v její blízkosti. Prime mě dal svou atmosférou vzpomenout na film Notting Hill, a když David přelézal plot do té zahrady, čekal jsem že spadne a řekne "hoplalalá" :o). Nadmíru inteligentní, vtipná a pohodová záležitost u které jsem se skvěle bavil. Nicméně závěr filmu mě malinko zklamal jednak rychlým koncem - tady si mohli tvůrci dát víc práce a klidně film o 20.min. natáhnout - a také rozuzlením celého příběhu. Proto bych to viděl "JEN" na 4* a 1/2, i když v tomto případě musím zaokrouhlit nahoru. ()

cogi

Kdyby bylo možné, dala bych tři a půl hvězdičky, ..dala jsem míň, protože myslím, že hlavní protagonisti mají navíc ()

Torgal

Realistická, ale tým pádom aj trochu nudná romantika pre dospelejšie publikum. Tento film sa nesnaží predať sa pomocou klišé happyendov, ale zameriava sa na uveriteľné duševné pochody vekovo vzdialeného páru (a ich blízkych). Slovo komédia by som ale v tomto prípade nepoužíval. 6-/10 ()

Carreen

No spíš asi 70%, jen mi prostě vadila tak poslední třetina filmu se svými zvraty, rozvraty a návraty, kdy už jsem skoro jen čekala, kdy že už to konečně skončí. A to si myslím, že je docela škoda. ()

billyador

Jako mládě bez partnerky jsem si řikal, jaký by to bylo fajn mít nějakou starší maminu. No tak si představte, že nám pan Younger toto téma ukazuje v několika fázích, několika zajímavými pohledy a dalo by se říct, že z dané situace vyždímal asi maximum, které podobný snímek může přinést. Po filmařské stránce žádný průšvih a i díky rozumným výkonům nejen známých hvězd,ale také mladého Greenberga jsem se v kině velmi dobře bavil... A jsem moc rád, že mám o fous mladší přítelkyni, to mi věřte :-) ()

mirror

Veľké prekvapenie, po tom čo som si prečítal trojhviezdnu recenziu pani Hejlíčkovej. Bude to asi preto, že som muž a mám rád filmy, ktoré sú postavené na hereckých výkonoch pekných herečiek, filmy, ktoré im dávajú práve taký priestor, aký potrebujú a stavajú na ich silných stránkach, zbytočne ich netlačiac do polôh, ktoré im nesedia. Konečne podarený film s Umov od „čias“ Kill Billa. Úloha Ralfi bola pre ňu ako stvorená, možno napísaná priamo jej na telo. Mala čo hrať, ťahala celý film, aj keď Streepová sa samozrejme nedala zahanbiť, Uma jej bola dôstojnou protihráčkou. Predstavila sa v polohe, v akej som ju ešte nevidel. Sama sebou prekvapená, po uši zamilovaná, pritom pochybujúca zrelá žena, ktorá sa rozhodne svojim citom podľahnúť. Je tu veľmi sexi a kostýmna návrhárka pre ňu navrhla/vybrala štýlovú, ležérnu garderóbu, ktorá jej náramne sekne. Pripomenulo mi to trochu klasické hollywoodske filmy, ktorými si štúdiá svoje hviezdy híčkali, vzdávali im poctu a zvečňovali ich v tom najlepšom svetle. Prime Ume pristane :-) ()

Zombo

Prime splňuje vše, co si delší dobu představuji pod žánrem romantické komedie - je vysoce neromantický, nevtipný, místy až dětinsky trapný, navíc nabídl několik zoufalých pokusů o flashback sestřihy a umělecké záběry města (některé se celkem povedly, uznávám), a s neuvěřitelně umělými zápletkami. Bez těch dvou jmen, kterými se cítím podveden, bych byl možná shovívavější. A jediné, za co by si scénárista nezasloužil opakování 3-týdenního kurzu psaní, je posledních pár minut. ()

Chauncey

"Prime" (česky: "První", "Vrchol" nebo také "Nejlepší část") je ukázkou toho, když se intelektuál (Younger) chopí tak provařeného žánru, jakým je romantická komedie. Otázkou je, jestli po nezvyklé "psychologizaci" žánru je "Prime" vůbec ještě romantickou komedií. Každopádně film působí svěže, jako by nezávislák natočil snímek s velkými hvězdami, ale neztratil zároveň originálnost. Právě díky hercům a slušnému scénáři mi příběh přišel docela realisticky natočený. Výborné. ()