Fotografka Rafi (Uma Thurman) je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii... (oficiální text distributora)

lennyd

Mají se rádi. Byli by perfektní pár, kdyby... Kdyby ona nebyla o čtrnáct let starší. Kdyby on nebyl žid, jehož rodina nedokáže akceptovat jinou partnerku, než právě židovku. A hlavně ... kdyby jeho matka nebyla její terapeutkou. Takhle musí mladý pár Rafi (Uma Thurman) a David (Bryan Greenberg) překonat leckterou nástrahu, nachystanou despotickou matkou pro jednoho, a chápající terapeutkou pro druhého. Ale láska i hory přenáší, ne? ... Podobné téma jsme již několikrát viděli, i když pravda, terapeutka, která své pacientce radí si pořádně užít, nevěda že se jedná o jejího vlastního syna je rozhodně zpestření (zvlášť, když jí hraje paní Herečka, Meryl Streepová). Zrovna jsem si říkal, jak je možné, že Meryl Streepová dokáže tak skvěle ztvárnit takové široké rozpětí rolí - od uhlazené političky či šéfky modního magazínu, přes rozdováděnou svobodnou matku až po usedlou ženu v domácnosti. Jestliže Meryl Streepová dodává filmu šmrnc, pak Uma Thurman mu dodává mladickou krásu (i když si ve filmu hraje na zachovalou čtyřicítku). A Bryan Greenberg, je pak jen takový trumbera, mezi dvěma mlýnskými kameny... ale ne k Umě Thurman se docela hodil. Ve své kategorii jde o určitě nadprůměrný film.. ()

Bobik9

Hezký film se super obsazením. Můj oblíbenec Bryan Greenberg by měl hrát podobné role častěji. Mladý, naivní sympaťák sek němu opravdu hodí. Jon Abrahams také nemá moc příležitostí hrát, přesto, že on jako komik by nebyl vůbec k zahození. K tomu "zkušenější herečky" Uma Thurman a Meryl Streep a je z toho pohodový film na studené odpoledne. Ovšem rozhodně se nejedná o nic převratného, co by Vám vyrazilo dech. ()

Pavlínka9

Skvělá Meryl Streep, jenž svou postavu židovské terapeutky stvárnila bravurním způsobem :D :D A její reakce ve chvíli, kdy zjistila, že se jedná právě o jejího syna - paráda :) :) Film je opravdu pojat poměrně dost realisticky a Uma je postavena do životní situace, kdy sama neví jak se má cítit, co má dělat, jak má postupovat apod. Působilo to na mě zcela lidsky, mile a příjemně mě to pobavilo :) Rozhodně super zážitek se vším všudy :) ()

bobby_jean

Veľmi svojský vzťahový film, podobných som veľa nevidela (ak vobec nejaký). Ak niekto zažil ten pocit, keď sa racio bije so srdcom, tak tento film mu určite bude blízky. Rešpekt pre Meryl! vynikajúci výkon ()

lumiros

S Umou Thurmann má opět spousta lidí neodlučně spjatý Kill Bill a tím drsňačku a takdále. Když jsem celkem nedávno viděl s ní Zlatou číši, která toto úplně vyvrací těšil jsem se na tenhle film o to víc a nebyl jsem vůbec zklamán. Je to naprosto úžasná komedie, kterou může napsat jen sám život. Je to celé postavené na tom, jak jí z jejího životního zklamání má vyvést její terapeutka (Meryl Streepová) tím, že jí radí, ať si začne pořádně užívat. Najde si o 14 let mladšího milence (Bryan Greenberg) a vše jí, včetně pikantností intimního vyžití vypráví. Vše se zdá být přímo ideální, ona (Uma) přímo kvete před očima, ale jen do chvíle, než-li zjistí, že je to její vlastní syn (Meryl). To prostě musíte vidět! Dávám 4 hvězdičky. ()

zdenny

Nemám ve zvyku psát velmi kraťounké komentáře. V tomto případě udělám výjimku. Je proti přírodě chodit s dívkou, která je o 14 let starší. Možná toto není až tak velký věkový rozdíl. Ale až on bude mít 36, tak ona bude zápasit s přechodem. Takže nesouhlasím s happyendem v tomto případě. Nebudu už mluvit o rozdílných náboženstvích. Jsou opravdu výjimky, kdy se povede skloubit partnerský vztah za takových podmínek. Většinou v pohádkách nebo romantických komediích. Takže námět slušný, reálné provedení ne. ()

shantim

Nijak se mne tento příběh nedotkl a ani ho nemohu hodnotit jako originální. A nic na tom nezmění ani skvělá Uma Thurmanová. 60% hvězdiček ()

liuk

Musím dát za pravdu recenzi filmpubu a přiklonit se k názoru, že děj je dosti podobný televizním romancím Danielle Steelové. Ostatní prvky jsou naštěstí o dost lepší. Návštěvy u psycholožky v první polovině filmu vcelku vtipné, mezi Umou a Meryl to herecky skvěle klape. Příhody Davida a Rafi na počátku jejich vztahu jsou trefné, já sám jsem podobný vztah zažil a v Davidovi se v první půlce filmu docela viděl :) Moc pěkně jsou natočeny milostné scény, mezi hlavními protagonisty to přijemně jiskří. Bohužel jak se jejich vztah posouvá dále a dále, pomalu se kvalita filmu zhoršuje, dialogy jsou čím dál více tahány z paty. Vedlejší postavy se až na super vrátného v domě Rafi, moc nepovedly, hlavně ten jeden Davidův kamarád je dost otravný, stejně tak product placement na Dior. Konec je takový, že vyšumí vcelku do prázdna, ale aspoň není úplně klišoidní. Docela by mě zajímalo, proč byly do soundtracky vybrány zrovna tyto písničky, podle mě se do tohoto typu filmu vůbec nehodí. Verdikt: Docela slabé 3*. ()

czdmaso

Jestli si chceš užít sex, hlavně mu nekupuj Nintendo.... Jasně, že může mít krásná "vojetina" kolouška, ale jak dlouho.....Tedy pokud nejste Ivana Trump, ale to je o něčem jiném. Líbil se mi part matky-psycholožky. Meryl Streep. Těsně předtím jsem ji viděla v Ďábel nosí Pradu. Zajímavé srovnání :) Ta dáma dokáže zahrát tolik poloh. ()

mkubalikova

Já jim vážně přála happy-end a oni ho dostali. Jinak, než je v romantických filmech běžné, ale o to více realisticky. 70% ()

Autogram

Keď božská Uma Thurman nikoho nekilluje ani neberie drogy, tak je z nej aj (s prepáčením) v pokročilých rokoch taká sexica, že na ňu spoľahlivo zaberie aj oveľa mladšia ryba. Dialógy pri terapeutických sedeniach sú excelentné a tvoria komediálnu podstatu filmu. Záver je vymyslený tiež výborne, (spoiler) veľa sladkého škodí. –––– Je..., je čistotný? – Čo? – No, či po sebe upratuje? –––– Oslepol som! – Ach Bože, zavolajte pediatra. ()

MrMar

Nějak mě to nevzalo. Konec je dost uspěchaný a celkově to kolísá mezi komedií a psychlogickým dramatem. A taky mi vadilo, že snad až na jeden vtip jsem všechny hlavní úsměvné scény viděl už v traileru... ()

Philoun1

Ze začátku sem si říkal, proboha to bude trapný a taky mi to připadalo strašně předvídatelný. No ještě že vždycky dokoukávám filmy do konce. Dočkal sem se pěkné romantické komedie, která byla originální hlavně díky přispění Meryl Streep. ()

Almásy

tak taky nadherny, dojimavy a srdce trhajuci zaver som necakal ani v najkrajsich snoch. takto nejak si ja podobne ladene filmy predstavujem. PS: Meryl Streep je bohyna ()

Niella

Pohoda, klidek a tabacek. Absolutna pohoda, mila a prijemna romanticka komedia, "osviezenie" po tolkych azijskych filmoch, kde predsa len absolutny vrchol filmu je (a aj to len obcas) pusa na zaver. A absolutny skvost je aj posledna piesen od spevacky Rachael Yamagata. ()

mohamedsfinger

Velmi inteligentní romantická komedie, ve které dokážu snést i tu Meryl Streep, což tomuto filmu dává přímo magickou auru nščeho nadpozemského. ()

Marty89

Opravdu skvělý film a rozhodně jedna z lepších romantických komedií. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že tak 20 minut před koncem jakoby chybělo několik minut filmu. Všechno se to až příliš jednoduše vyřešilo a byl konec. ()