Režie:
Karol L. ZacharKamera:
Jozef HaklHudba:
Tibor AndrašovanHrají:
Božidara Turzonovová, Viera Strnisková, Jozef Adamovič, Eva Kristínová, Zuzana Cigánová, Július Pántik, Hana Meličková, Samuel Adamčík, Juraj Slezáček, Emil Horváth ml., Dušan Jamrich (více)Obsahy(1)
Televízna inscenácia hry F. Urbánka. Obraz slovenskej dediny 19. storočia s typickými problémami - láska mladých, ktorej bránia škriepky medzi rodinami, nakoniec vďaka úprimnému a čistému citu zvíťazí. (oficiální text distributora)
Hrají
Božidara Turzonovová
Bulharsko
Nejlepší filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Romulus Veľký (1992) (TV film)
Kým kohút nezaspieva (1972)
Viera Strnisková
Československo
Nejlepší filmy:
Rysavá jalovica (1970) (TV film)
Medená veža (1970)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Jozef Adamovič
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Demeterovci (1976) (TV film)
Eva Kristínová
Československo
Nejlepší filmy:
Rysavá jalovica (1970) (TV film)
Polnočná omša (1962)
Štyridsaťštyri (1957)
Zuzana Cigánová
Československo
Nejlepší filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Nepokojná láska (1975) (seriál)
Július Pántik
Československo
Nejlepší filmy:
Pštrosí večierok (1969) (TV film)
Adolf Eichmann (1988) (TV film)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Hana Meličková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Rok na dedine (1967) (TV film)
Polnočná omša (1962)
Ženský zákon (1967) (TV film)
Samuel Adamčík
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Tajemství hradu v Karpatech (1981)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Juraj Slezáček
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Divadelná komédia (1994) (divadelní záznam)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Emil Horváth ml.
Československo
Nejlepší filmy:
Na kometě (1970)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Demeterovci (1976) (TV film)
Dušan Jamrich
Československo
Nejlepší filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Henrich IV. (1987) (divadelní záznam)
Alojz Kramár
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Obchod na korze (1965)
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Mikuláš Huba
Československo
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Pštrosí večierok (1969) (TV film)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Beta Poničanová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Rok na dedine (1967) (TV film)
Balada o Vojtovej Marine (1964) (TV film)
Ženský zákon (1967) (TV film)
Mária Prechovská
Československo
Nejlepší filmy:
Pštrosí večierok (1969) (TV film)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV film)
Judita Ďurdiaková
Československo
Nejlepší filmy:
Na skle maľované (1980) (TV film)
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Pštrosí večierok (1969) (TV film)
Jozef Bednárik
Československo
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Naši synovia (1975) (seriál)
Dušan Kaprálik
Československo
Nejlepší filmy:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Romulus Veľký (1992) (TV film)
Naši synovia (1975) (seriál)
Elena Kucháriková
Československo
Nejlepší filmy:
Rok na dedine (1967) (TV film)
Variácie slávy (1991) (TV film)
Albert (1985) (TV film)
Eva Matejková
Československo
Nejlepší filmy:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Všetci ľudia budú bratia (1996) (TV film)
Svědek umírajícího času (1990)