Pozdní léto

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Příběh bezdětné rodiny a malého chlapce z dětského domova... Bezdětní manželé Karel (J. Vala) a Věra (V. Galatíková) už v životě zkusili mnohé: studovat, uplatnit se v zaměstnání. Nic z toho je však plně neuspokojilo. Dokázali si však vytvořit domov a ten chtějí teď nabídnout někomu třetímu, chlapci z dětského domova. Věra a její rodiče (ve skvělém podání Dany Medřické a Ladislava Peška) jsou chlapcem, který je u nich zatím jen na zkoušku, nadšeni. Karel, který sám žije v pocitu životního neúspěchu, se však s novým členem rodiny sžívá jen ztěžka a pomalu. (Česká televize)

Fjera

Příběh zbytečně natahovaný. Co mě ale spíš zaráží je až zbytečná krutost a odlidštěnost Jiřího Valy. Takového otce mít, zdrhám hned po pěti minutách :( ()

PTuranyi

Celkom dobrá televízna inscenácia psychologickej drámy akcentujúca problémy páru stredného veku, ktorý sa rozhodol riešiť prázdnotu svojho života adoptovaním malého Františka. Na druhej strane tejto mince je osud samotného adoptovaného dieťaťa túžiaceho nájsť niekoho, kto ho adoptuje. Problém je však v tom, že samotná prázdnota vzťahu Věry a Karla je deklarovaná viac menej len slovne. Karel aj keď je pedagóg zmietaný pochybnosťami nie len o seba samom a svojich schopnostiach byť rodičom, pochybuje aj o Františkovi a pristupuje k nemu ako kantor z čias Rakúsko-Uhorska. No a Věra hoci je iniciátorkou adopcie sa vlastne do kontaktu s Františkom ani nedostane a prenecháva všetku iniciatívu dezorientovanému Karlovi. Ten si zrejme nesie nejakú traumu z detstva, čo naznačuje jeho alkoholický otec, ale film sa o tom viac nezmieňuje. No a nakoniec sú tu starí rodičia, ktorí do príbehu vnášajú akúsi trpkú komiku. Hlavne postava Ladislava Peška je v tomto smere tragická pretože samotný herec jej dodáva punc veselého dedka. Suma sumárum je tu dobrý nápad na príbeh so serióznou zápletkou, ktorú scenárista nezvládol. Produkcia je priemerná a hoci sa snaží podporiť na niektorých miestach atmosféru, jej podiel na výsledku je veľmi malý. Herci sa zrejme v rámci scenára a pokynov réžie hrajú celkom dobre ale celkový výsledok je dosť tristný. Za zmienku stojí malý Michal Suchánek ako predstaviteľ Františka, pre ktorého to bola jedna z prvých úloh a na niektorých scénach to síce ešte vidieť, ale celkovo svoju úlohu zohral veľmi dobre. ()

DanušeGr.

Citově založená inscenace, na základě pravdivých událostí. Michala Suchánka v oblibě nemám, ale jako malý a pak mladý kluk hrál dobře, což se nyní říci nedá, ale zde se nehodnotí výkony herců v pozdějších letech, ale pouze v tomto televizním zpracování. ()

gizi

Přiznám se, že jsem čekal víc. Ani ta hudba od skvělého Fišera nebyla nic moc. Nejmilejší byl až samotný závěr, 65%. ()

eva1984

Moc pěkný film a Vala ve své životní roli.Víc k tomu netřeba psát,chce to vidět...Nevím jestli by si Suchánka nechali,kdyby věděli co z něho vyroste... ()

Martina_K

Pěkný, dojemný příběh, roztomilý Michal Suchánek. Pan Vala ale lehce přehrává, dědeček s babičkou jsou skvělí. ()

milos.bradik

Výborní Vala a Galatíková, ale je to přehnané a taky příliš z toho trčí minulá doba. Dobrá je i scéna, kdy si přijde za kamarádem vypůjčit 20 korun a ten dává dvacku dohromady i s pomocí dětí, které mu řeknou, že z té padesátikoruny, kterou měly, si maminka vzala 40 korun na zavařování, prostě život rodiny v reálném socíku. ()