Pozdní léto

(TV film)
všechny plakáty
TV spot

Příběh bezdětné rodiny a malého chlapce z dětského domova... Bezdětní manželé Karel (J. Vala) a Věra (V. Galatíková) už v životě zkusili mnohé: studovat, uplatnit se v zaměstnání. Nic z toho je však plně neuspokojilo. Dokázali si však vytvořit domov a ten chtějí teď nabídnout někomu třetímu, chlapci z dětského domova. Věra a její rodiče (ve skvělém podání Dany Medřické a Ladislava Peška) jsou chlapcem, který je u nich zatím jen na zkoušku, nadšeni. Karel, který sám žije v pocitu životního neúspěchu, se však s novým členem rodiny sžívá jen ztěžka a pomalu. (Česká televize)

Autogram

Dobre napísaná a dobre zahraná inscenácia o dráme jedného veľkého rozhodnutia v malom kruhu rodiny. Detské osadenstvo nemalo veľa dialógov, takže sa veľmi neprejavilo, ale aj tak mám pocit, že keby to režíroval Kachyňa, tak by to vyzeralo oveľa prirodzenejšie. –––– Aby se člověk stal doopravdy otcem, musí přestát žít svůj vlastní život. A to je pravda, člověče. ()

ViktorD

Tady nemohu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Velmi dojemný příběh, skvělé herecké výkony, průzračně geniální hudba Luboše Fišera... Škoda, že dnes se takovéhle inscenace netočí. ()

Přemek

Film s dobrými dialogy, ale s naprosto nesnesitelným hlavním hrdinou. Nemyslím malého Suchánka, ale Jiřího Valu. Tady šlápl Hubač hodně vedle, jeho figura je nesnesitelná a k neuvěření. Být tím malým chlapcem, řeknu v domově "rodina fajn, ale otec je idiot" a čekám na další adepty.. ()

EKLEKTIK

"Na co čekáme? Nebude ani lepší, ani horší. Musíme se rozhodnout." Televizní film o lidech, kteří dostali druhou šanci k tomu, aby mohli společně naplnit smysl svých životů. Věra Galatíková si podobnou roli zopakovala, v rovněž televizním filmu "Počítání oveček", z roku 1981 režisera Karla Kachyni. A to, že tu v některých uživatelích vzbuzuje herecký projev Jiřího Valy, tak rozporuplné reakce je jedině dobře, když je jeho postava, tak rozporuplná. Vezmeme li v úvahu, že zde představuje člověka bez otcovských pudů a zkušeností, který možná ani nemá rád malé děti, ale který ví, že když někdo něco udělat může, tak musí. ()

Kovaja

Pohlazením po duši je tenhle kousek. Kdo má srdce nemůže jinak než chválit. Duo Moskalyk a Hubač je zárukou kvality a když si do postav obsadíte herce jako Pešek,Vala,Medřická a Galatíková nemůže to dopadnout špatně. Silný film a moc hezký!!! ()

Véronique

Myslela jsem si, že dám hvězd více, nakonec jen tři. V řeči % okolo 60. Námět na příběh moc hezký, připomíná mi to trochu "stoličku" a "polepšovnu" od Marie Poledňákové - hledání rodinného štěstí, premiéra v televizi o Vánocích, v centru příběhu malý a roztomilý klučina... Tomáš Holý versus Michal Suchánek. Pro mě to znamená srovnávat nesrovnatelné, "Vašek" je jen jeden. Michal Suchánek je zde překvapivě velmi roztomilý, hraje poměrně dobře. Na jeho roli mi ale vadila jistá "klackovitost", která mi ale nebyla moc sympatická. Spíše naopak. Postava malého Františka mě prostě moc nechytla. Je to asi dáno i současností, kdy mám M.S. zaškatulkovaného v trochu jiné pozici... Ve filmu mi ani neseděli adoptivní rodiče alias Věra Galatíková a Jiří Vala. Takový nemastný, neslaný manželský pár, trochu starší pro adopci tak malého kluka. Nebyla mezi nimi ta pověstná jiskra... Kdo mi naopak imponoval, to byli prarodiče - babička a dědeček v podání Dany Medřické a Ladislava Peška. Především filmový dědeček je z říše snů, mít aspoň jednoho takového! ()

mardun

Jednim slovem '' Koncert '' Jeste ze mam onlinetv1.net a muzu se divat na cs tv. Ty stare kusy maji neco do sebe a dnes uz ty nove filmy a inscenace nemaji ten smrnc a kouzlo. Stara herecka generace byla proste 100x lepsi. ()

tranquill

"Myslíš, že na nás pořád ještě čeká?" Přestože tohle drama téměř celou dobu působilo smutně, tak závěr byl krásně emotivní. ()

Ygnor

"...ta sedmička se nedá pít..." :-D , Valu bych za otce rozhodně nechtěl, ale jinak fajnový. Nejednoznačné charaktery já rád. ()

Lichty

Minimalistický příběh z vynikajícími herci, z nichž za zmínku stojí především Jiří Vala, který dostal jasně nejvíce prostoru ke svému umění. Citlivé téma, zajímavá myšlenka a to vše dobře zabalené v Hubačově scénáři. Dnešní diváky jistě zaujme i sedmiletý Michal Suchánek, připomínající v té době českého Haley Joela Osmenta :). ()

Ukrizku

Prosta sentimentu musím smeknout před Medřickou a Peškem, přestože oba doteď nepatřili mezi mé top herce. Dokonce i dětská role Michala Suchánka je tady úžasně spontánní, uvěřitelná, rozmilá. Mnoho moudrých výroků padlo z úst prarodičů. Mezigenerační soužití, jak má být - tak akorát konfliktní, tak akorát otravné a zároveň nadčasově moudré. Pozdní léto nyní považuji za poklad české filmové tvorby. Psychologicky výživná a z hlediska manželského soužití a bilance sociálních priorit bezdětného páru velmi hodnotná studie. ()

Pitryx odpad!

Dialogy, dialogy, dialogy, a hlavně v ložnici, kde se má chrnět. Nuda z toho čiší na dálku. Občas to oživí psík. Ale ani malý Suchánek to nezachraňuje. Ten člověk, co psal scénář musel být v hluboké duševní krizi. Depkoidní kravina, které se zdaleka vyhněte. Nic vám nedá, jen vezme chuť dělat cokoli. ()

ostravak30

Hned v úvodu opravím jednu chybu v zajímavostech. Michal Suchánek nestál před kamerou poprvé. Nýbrž minimálně podruhé. Stačí se podívat do jeho filmografie. Každopádně výborný televizní film. Všichni skvělé herecké výkony. Velmi upřímný a uvěřitlený výkon podal i Michal Suchánek. Je to zvláštní dílo o lidech, kteří vlastně sami nevědí, co chtějí. O muži, který nejprve staví velké nároky na malé dítě, aby posléze s umístěním vlastně nesouhlasil. A hlavně je to o tom, že s dětmi v dětských domovech lze zacházet jako s hadrem. Když se nám nelíbí, tak jej vrátíme. City dětí takovou roli už nehrají. Ještě, že měl Michal S. takový rozum. ()

Tominni

Velmi dobrá televizní inscenace o rozhodování se, zda si vzít malého Lukáška (MIchal Suchánek!!) nebo ne. Dobré herecké obsazení a Jiří Hubač se scénářem, který na ty city umí zahrát. Na televizní inscenaci velmi dobré 4*. ()

Lish84

Není to sice vždy veselé, protože lidé se tu dost hádají, ale celkově to je pravda takové uhlazené - takoví Indiáni z Větrova jsou víc opravdovější. Nicméně i tak jde o hodně pěkný a dojemný (nikoliv kýčovitý) film. A takové prarodiče jako Danu Medřickou a Ladislava Peška by si přál snad každý. ()

Gig

Výborný tv film o starším páru, kteří nemají děti a osvojují si malého kluka z ústavu. Přináší to nejistotu znneznáma a to jak neznáma rodičovství, ale taky neznáma z integrace a původu dítěte. Nemám rád výchovné filmy, ale tento je plný hereckých hvězd, výkonů a hlavně emocí. Výborný Vala a jeho vlhké oči na závěr, stejně tak Medřická nebo Pešek. Stejné emoce u Valy jsem naposled cítil v seriálu Byl jednou jeden dům. ()

r007

Myslím, že pan Hubač byl v životě předurčen napsat dojemné příběhy. Je to možná paradox, ale Nezralé maliny jsem viděla asi ve dvaceti a tento film v padesáti, ale oba dva mě dojali k slzám a oba dva jsou nadčasové ( možná, že ještě objevím další jeho film ). Většina filmů z dnešní doby jim nesahá ani po kotníky. To, co tady předvádí Jiří Vala a Věra Galatíková, je opravdový herecký koncert, který je střídán jenom dalšími vynikajícími výkony paní Medřické a pana Peška. Ve filmu není jediné hluché místo, každá pronesená věta má smysl , stejně jako chvíle mlčení. A ten nádherný závěr s vypranou čepicí... ()