Princezna ledu

David Hennings

Janice Hampton

Kostýmy:

Michael Dennison

Moje oblíbenkyně z Eurotripu (Michelle Trachtenberg) v příběhu o mnou neoblíbeném sportu. No, hlavně že se na ni můžu dívat:-)(31.8.2007)

• Deimos

VHS/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +herci, charaktery postav, příběh –scénář, děj, nevýrazná hudba, chybí vtip, emoce/// Michelle jsem viděl nedávno ve filmu Eurotrip a tam mě okouzlila. Tady se to říct nedá. Nevím zda to byl účel tvůrců, aby po celou dobu vypadala jako ošklivé káčátko čekající na proměnu, která se nakonec moc nedostaví. A nebo zda chtěli vykreslit osud obyčejné holky. O to více potěší některé jiné charaktery postav a jejich vývoj. Zářným příkladem je Hayden Penettiere, která se promění z dříve velké rivalky na velkou kámošku. Stručně řečeno, ale ve filmu krásně rozvedeno. Za záporné postavy bych tady snad mohl považovat obě matky. Nevím jak by na tohle reagovali dívky mezi 10-15 lety, ale já mít takovou matku… Jinak je to film, který se tváří spíše jako drama pojednávající právě o vlivu matky na dceru. Nebo jinak si nedokážu vysvětlit proč jsem se třebas nesmál a rovněž romantická stránka ustoupila do pozadí. Určitě tenhle film řadím mezi slabší, i když je mám rád./// Celkem 45%///(29.1.2007)

Triviální, jednoduché a přesto nebo právě proto jako celek funkční. Dynamika příběhu obsáhla každou z oblastí života - osobní, pracovní, rodinnou - stejným dílem. Všechny hlavní "baby" hrály naplno, mile a civilně, každá z nich si zaslouží hvězdu za svůj díl vítězství. Scénu závěrečné exhibice jsem procítila zároveň s něžnou Michelle a probulela spolu s neústupnou Joan. Generační střet, vzájemný vztah a respekt byly stejně silné jako ambice, staré křivdy, nevyřešené spory a boj o lepší budoucnost v tomto ryze ženském světě, prakticky bez mužů. Závěr jsem radši přeslechla, lidi se přece nemění...(5.2.2012)

• ajuska

Mám ráda filmy s krasobruslařskou tématikou, což je nakonec to jediné, co Princezně ledu vynáší dvouhvězdičkové hodnocení. Ačkoli nemám absolutně nic proti odreagování se u teenagerovského filmu, kde člověk opravdu nečeká žádný kulturní zážitek, tohle bylo i na mě příliš naivní a limonádově ploché.(11.7.2009)

Trošku nespravodlivé je to nízke hodnotenie, lebo aj keď ide o Disneyho, bol to veľmi dobrý športový film. Skvelé poukázanie na rodičov, ktorí si chcú prostredníctvom svojich detí plniť sny a nielen tie športové. Výborné natočené krasokorčuliarské scény, keď máte dojem, že tie skoky naozaj zvládli herečky. Príbeh je v pohode, žiadna dokonalá rozprávka, že na konci hlavná hrdinka zaskáče bez chyby a vyhrá šampionát, ale vždy sa dopustí nejakých chýb. Herečky tiež nadštandardné. U mňa 70%(23.5.2015)