Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

mine.slayer

Vše začalo jen černou a bílou, kdo už si dnes zkutečně uvědomuje jaké to bylo koukat jen na černobílou televizi??! Příjemný film s hlubokou myšlenkou, který mi kazí jen Tobey Maguire. ()

gizi

Na film jsem se podíval spíš náhodou než plánovaně a byl velmi příjemně překvapen. Je to snímek roztomilý, úsměvný, i když část před závěrem, kdy film vrcholí, už to není ono. Doplněno velmi dobrou, ale nenápadnou hudnou Randy Newmana. 11.1.13, 80%. ()

prometheusll

Dobrý film. Hezký nápad,hezky zracované a herci unikátní.. Nemám co dodat. Ale na 5 hvězd to rozhodně není. Na 4 hvězdy max. :) ()

KeskarM

Moje oblíbené retro, které se ve své druhé polovině mění z teenagerovské komedie o přenosu uvolněné morálky 90. let do let padesátých v alegorické podobenství o netolerantnosti v mnoha jejích podobách („mccarthismus“ 40. a 50. let. v USA, situace Afroameričanů a jejich boj za samostatnost). Všechno "pleasant" není na druhý pohled tak idylické, jak by se mohlo zdát. Snímek lze interpretovat rovněž jako biblickou alegorii o ztrátě nevinnosti a následcích prvotního hříchu, v některých místech velmi urážlivou alegorii. Vyniká svou symbolikou, ať už se jedná o citace Bible (hořící strom, jablko poznání, déšť a duha) či výtvarného umění (Massaccio, Rembrant, Titian, Turner, Monet, van Gogh, Picasso,...). Narativní linie pak sleduje přeměnu původní utopické černobílé společnosti ve společnost pluralitní a barevnou. Ani jeden z paralelních světů však není zobrazen jako lepší než ten druhý. V personifikaci je to i Betty, která nemůže rozhodnout, který z nich zvolit. Na lavičce v závěru snímku mohla zůstat jak s Georgem, symbolem konzervativní minulosti, tak s Billem, symbolem pokroku. ()

Martin.Proko

Nádherně zfilmovaná alegorie útočící i na dnešní společnost a snahu dospělých utíkat do světa pohádek. Místo toho čelit realitě... ....technicky nadprůměrně povedená výprava... ..výborné ozvučení... ...herecké výkony obstojné, ale ani to Shakespeare.... ...dnes a denně utíkají i u nás lidé Pleasantville. ()

Damnsinead

Dvojice sourozenců se ocitne v idylickém černobílém městečku z 50. let. Až příliš idylickém, není proto divu, že se Jennifer rozhodne jim trochu rozhodit jejich pravidla. A funguje to- banda bezduchých panáků se začne vybarvovat a 'seriál' se začne odvíjet jiným směrem, než by se chlapík s ovladačem přál. Jistá část městečka by ale raději zůstala u starých černobílých pořádků. Z rozjuchané komedie se postupně stává zajímavá alegorie, který si rýpne nejen do neochoty přizpůsobit se něčemu novému, ale i totalitních režimů, rasismu (Barevným vstup zakázán!) a ještě předvede vlastní variaci na 451 stupňů Fahrenheita. Všechno v zábavném retro provedení. ()

BONOBON

Příjemný filmeček, který zaujme pozoruhodným scénářem (sám pan debutující režisér), kvalitním hereckým obsazením a především netradičním vizuálním zpracováním. ()

Ywec

Hlavní hrdina David prochází podobnou přeměnou, jako o rok později Homer v pravidlech moštárny, a na konci je z něj typický "chytrák" Maguire. Ovšem právě Tobeymu Maguirovi tahle herecká poloha sedí (komu by také neseděla, když vám scénář vrhne do náruče tak pěknou buchtu) a je v ní děsně přirozený. Co ještě nabídne film krom hrstí mouder z úst Maguira? Zajímavé barevné provedení, pěkný příběh s chytrýma metaforama, čmárání nahých ženských na výlohy rychlého občerstvení... Prostě emocionální potravu pro vaše srdce, která mu chutná mnohem více než nějaké přiblblé máslo. Z prostředí padesátých let si však mnohem radši pustím Návrat do budoucnosti, jupííí. ()

marocco

Kašlať na nejaké posolstvo, tých je americká tvorba prepchatá. Hlavne je to milá, inteligentná a pútava podívaná s výborným hereckým obsadením a skvelou vizuálnou stránkou. Paráda. ()

Collaris

Film kde stoprocentne vitezy forma nad obsahem. Uchvatna atmosfera 50. let, hudba, obsazeni a velice zajimave vyjadreny vecne problemy jako rasismus a predsudky vuci "barevnym" a vubec komukoliv kdo se lisi. Docela me mrzi ze tu tenhle motiv nebyl rozveden trochu vic a zkoncilo to tak usoplenym happyendem. Nicmene opravdu krasna podivana. ()

lolkaa

Proč to má 82% ? ...námět je vážně supr, provedení taky...občas jsem se nudila, ale furt to šlo, ale proboha co ten konec??? najednou se syn sbalí a odfrčí zpátky jakoby nic, nikdo se ničemu nediví a všichni jsou spokojeně barevný...asi jsem to špatně pochopila nebo nevim,ale přijde mi to docela nesmyslný... ()

PanBlack

Krásný film... Výborně odvedená práce na efektech, krásná dobová atmosféra, hezká hudba, sympatičtí herci. Gary Ross zkrátka skvěle zfilmoval svůj úžasný scénář a klobouk dolů před tvůrci efektů, protože ty barevné postavy mezi černobílými museli dát opravdu hodně zabrat... ()

jjemi

Nápad a provedení zajímavé, ale hrozně předvídatelné, pomalé. Přesto by se mi film líbil, nebýt Tobey Maguireho. Jeho - pro mě - nezajímavý a přihlouple vypadající obličej i projev vše kazí. Nestojí to za druhé shlédnutí ani po dlouhé době. ()

Kuba74656

Krásný film se skvělou atmosférou, který je plný narážek na i dnes přetrvávající problém rasismu. Rozhodně stojí za vidění a to dokonce opakovaně, obzvlášť pokud si chcete vychutnat všechny skrytá vodítka. ()

Unn

Velmi povedené dílko opět na téma "omezení lidé". Zprvu mi trochu vadil ten směšný transport do černobílého seriálu, ale jak jinak rozlišit něco, co na pouhý pohled není vidět? Černobíle a barevně-výborný nápad. ()