Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Pavlinenka

Po zážitku z prvního dílu jsem vůbec nevěděla, jestli si mám pustit i druhý. Nuda vyhrála a já se znovu zkusila ponořit do světa přetrvávajících válek mezi upíry a Lykany...a tentokrát úspěšně. I když mě to překvapilo, druhý díl se mi líbil víc než první. Děj je pochopitelný, bitky přehledné a Kate a Scott alias Selene a Michael více přesvědčiví. Jen té krve je zase o pár hektolitrů víc...Tenhle film stále není ideální, ale počet hvězdiček zvyšuji o jednu. ()

Bozvav

Zdařilé pokračování vysoko nastavené laťky z jedničky. Příběh má spád a akci i děj. Kate je krásná, upíři i lycani patřičně děsiví. Dialogy dávají smysl, hudba dobrá. Za mne 80%. ()

Va55ago

Mno, očekával jsem od tohoto dílka trochu víc. Není to špatný akčňák, ale taky to není nic, na co bych se chtěl někdy časem ještě jednou kouknout. Prostě takovej průměr, s tim že ten konec.. Mno, jak jen to říct... Na pohádky sem už asi moc velkej. ()

Puol

O trošku slabšie ako jednotka. ale stále slušná odychovka. Celé to stojí podobne ako v prvej časti na Kate Backinsale a jej obtiahnutom koženom kostýme. Scott Speedman je nevýrazný. Takže krv, troška sexu, efektné spomaľovačky a flashbacky v tmovomodrom prevedení. ()

Rami odpad!

Toto je opravdový odpad - slepenec klišé, stupidity, nelogičností, špatných herců, nepřehlednosti a jedné velké tmy. Dávám odpad (15%). ()

Vodny

Pokračování upírsko-vlkodlakského akčňáku se mi líbilo o chloupek víc. Možná to bude tím, že jsem dlouho podobný film neviděl, možná to bude tím, že se filmy s upírama už moc netočí (zlatý Blade) a možná to bude tím, že jsem pokračování (klasicky) očekával mnohem slabší. Takže pro mě příjemné překvapení pro jeden zakaboněný večer. Kdo máte rád upíry, přestřelky, povedené wire-fu a krvavé efekty, není co řešit. Navíc Kate je neskutečně fešná hrdinka, které odpustím i to, že své krásné tělo neukázala komplet nude. P.S. Len Wiseman na tomto snímku ukázal, jaký cit má pro dynamiku akce, což naplno ukázal v jeho dalším snímku, Smrtonosné pasti 4.0 ()

Mary19

Underworld: Evolution začíná přesně tam, kde končí první film, takže celkově působí jen jako jeho "lepší" finální dojezd. A to pouze díky lépe zvládnutým akčním scénám, povedené kameře a ještě více přitažlivější Kate Beckinsale... 50% ()

merigieren

Sou filmy, které ani hezká holka v těsném LaTexovém oblečku s modře zářícíma očima nemůže zachránit. Tento je jedním z nich. Co se asi může stát, když dáte upírům a vlkodlakům do rukou zbraně pálící mnoho kulek za sekundu a přitom musíte udržovat životnost postav až do konce ? Je z toho jen hloupá střílečka, navíc autoři spadnou k standardním trikům s nabíjením a střílením z dvou pistolí, i když to nemá žádný smysl. Závěrečná scéna s vrtulníkem byla taky jen pro efekt, kdyby ten vrtulník bouchl, tak je to o ničem, když se procpe dírou ve stropu a nechá točit vrtuli, tak je to blbost. V okamžiku, kdy divák pochopí, že jsou postavy nesmrtelné, najednou začnou umírat po relativně lehkých zraněních. S technikou přichází i elektřina s auty. A nalézt v opuštěném dole funkční elektřinu, zánovní džíp a nikde stopy po prachu ? Připouštím, že Blade měl svoje kouzlo i s brokovnicí, tady jsem ho bohužel nenašel... Po třetím dílu sem si myslel, že by dvojka mohla být taky ok, tak třeba se první díl polepší :-) ()

CrazyLom

Akční film bez zbytečně složitého děje s několika omáčkovitými dialogy a hlavně pořádnou spoustou střelby a bitek. Takové já mám rád! ()

Hapretor

Další přímý důkaz, jak tri(tetra)logie jdou se zábavností neúměrně s číslem pokračování. Pro ne/matematiky: První díl nejlepší, druhý horší, třetí ještě horší, čtvrtý ... uvidíme. Ale pochybuji. ()

Heroine

Dobrý, dvojka mi opět udělala radost. Takový jednoduchý film, ale něčím mne prostě bere. Můžu ho opakovat celkem pořád, vždycky mne baví. Je tu pár vynikajících herců, propracovaný děj, a vymakané napětí mezi upíry a Lycany. U mne upírská jednička. Musím ale dodat jednu věc, která mne tam už dlouho štve. Jasně, že má Selene pořád stejný vlasy, nehty, stále oholený nohy, nikdy není špinavá a nikdy si nemusí čistit zuby, to všechno by se dalo vysvětlit jako "protože je upírka". Ale že má na sobě pořád jeden oblek, který už zažil několika násobné prostřílení ze všech stran, přímou ránu puškou zblízka do břicha, několikrát probodnutou ruku, jednou i probodnutou nohu, to všechno SKRZ ten oblek, a stále není ani trochu potrhaný? Tomu se mi nechce věřit :-D ()

jirkis

Jednoznačně lepší než jednička. Více akčních scén, více krve :), lepší efekty, povedené prostředí, nádherná Kate Beckinsale. Pro nezasvěcené do prvního dílu možná méně pochopitelné, pro fanouška jako já, dokonalé. ()

GOREGASM

Hmmm, těžko říct jestli zde můžeme hovořit o evoluci, minimálně v kvalitativní rovině je toto tvrzení diskutabilní. Jestli bylo snahou scénáře jít více do hloubky konfliktu klanů upírů a vlkodlaků, výsledek vyznívá naprosto protichůdně a naivní konstrukt, který na nás scenáristé vyplivli, je nejslabším prvkem Wisemanova vizuálně odvážnějšího pokračování. Ten s více než dvojnásobným rozpočtem nakládá v rámci svých schopností, a přestože nepředvede žádnou kulervoucí akci, alespoň částečně potěší několika mlaskavými fatalitami. Během té hoďky a půl jsem se nudit nestihl, ale šimrání nevinné lobotomie jsem párkrát pocítil. 55% ()

Rathalos

Volne druhe pokracovanie Underworldu a opat mega-spokojnost,akcne,krvave,vizualne dokonale,prepracovane,jednoducho vidiet skvelu pracu rezisera Lena Wisemana,nemam ziadne vyhrady a zase plne hodnotenie...:-) ()

MickeyStuma

Jméno Selene znamená bohyně měsíce, známá svými nesčetnými milostnými vztahy a čistotou. Je toto jméno ve spojení s hlavní upírskou hrdinkou tohoto příběhu čistě náhodné a nebo z této charakteristiky trošičku těží? Tentokrát bude s hybridem vlkodlaka Michaelem pátrat po stopách původu svých ras a důvodu války mezi nimi. A tak tu máme další příběh okořeněný intriky, akcí a samozřejmě zakázanou láskou, který nás především zavádí do boje v zájmu ukončení všech válek. Plně se navazuje na konec snímku předchozího a jak to bývá u pokračování pravidlem, snaží se být dramatičtější a samozřejmě o něco akčnější. Možná to na první pohled nevypadá, ale tento koncept je splněn. Majstrštykem je úvodních asi tak dvaceti minut nás striktně připravující na určitý počet zápletek, které se později v ději objeví. Ledasco se také více dozvíme o některých postavách, jako například o vztahu mezi Viktorem a Marcusem, atd. Příběh se může zdát složitější, ale opak je pravdou. Scénář je tentokrát zpracován o něco lépe, takže je dějství zábavnější a o něco rychlejší. Skvělý vizuál, úžasné akční a dechberoucí závěrečný souboj. Co chtít víc? Temné akční pokračování bez bázně a hany především pro ty, kteří se snaží vyhnout filmové sérii 'Twilight saga' (2008-11), která je určena především pro dámskou část publika. ()

Barak

Co se změnilo oproti jedničce? Len Wiseman nám dal pořádnou akci, které je asi tak dvakrát více, než v předchozím díle, dodal nám erotickou scénu, na chvilku také denní světlo a opět nezapomněl na nějakou upíří historii, která je hodně divná. Dva hlavní aktéři po celý film vlastně jen utíkají před velký zlým netopýrem.. najednou si Kate vzpomene, že jak byla malá, tak si kreslila na stěnu sluníčka.... No, scénář není moc dobrý, ale akce je tam hafo. Tomuto dílu dávám 6.5/10 - jednička se mi líbila o malinko víc (dal jsem jí 7/10). Btw, určitě si přečtěte komentář od uživatele jménem "Tosim" - stojí to za to (vlastně to není ani komentář, ale "historka" z natáčení). Sexy Kate Beckinsale, "chudák" Scott Speedman.... :) ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)